Jakou sekačku na vysokou trávu?

Jakou sekačku na vysokou trávu?

Jakou značku sekačky na trávu

Benzínové sekačky

Hodnocení Produkt
Top 1 92,3 % Vítěz srovnání VeGA 545 SXHE 7in1 Přečíst recenzi
Top 2 85,4 % Nejlepší cena-výkon VeGA 51 HWXV 6in1 Přečíst recenzi
Top 3 73,6 % Pro nenáročné Riwall PRO RPM 4735 Přečíst recenzi
Top 4 84,2 % I na vysokou trávu Riwall RPM 4640 PRO Přečíst recenzi

Čím sekat vyšší trávu

Nejvšestrannějším a nejdostupnějším pomocníkem, který se hodí na úplně každé zahradě, je motorová kosa neboli křovinořez. Její obrovskou výhodou je univerzálnost, díky které si dokáže poradit jak s plošným udržováním trávníků, tak se sečením vysoké trávy.
Archiv

Jakou koupit sekačku na trávu

Jaká sekačka se hodí pro můj trávník

Velikost plochy Typ Šířka záběru
do 1200 m² Benzínová travní sekačka 50-55 cm
do 1400 m² Benzínová travní sekačka 55 cm
600-800 m² Zahradní rider 60-80 cm
800-2000 m² Zahradní rider/traktor 80-100 cm

Archiv

Jak kosit vysokou trávu

Na sečení velkých ploch s vysokou trávou je ideální bubnová sekačka. Její výhodou je rychlost, s jakou sečení zvládá a také to, že si troufne i na trávu vysokou až půl druhého metru. Je to díky tomu, že buben je umístěn před sekačkou, seče tedy čelně v otevřeném prostoru a sekačka není nijak limitována výškou trávy.
Archiv

Kdo je výrobcem sekaček VeGA

Zahradní technika značky VeGA, kterou výhradně od roku 2005 dováží do České republiky firma V–GARDEN s.r.o., nabízí ze svého sortimentu velice zajímavé produkty.

Jak sekat mokrou trávu

Mokrou a přerostlou trávu sekejte raději s nastavením sekačky na větší výšku sečení. Důvody jsou hned dva. Tím prvním je, že sekačka nebude zápasit s velkým množstvím vysokého trávníku. Druhým důvodem je, že výše posazený okraj šasi sekačky umožní noži nasávat více vzduchu, a bude díky tomu lépe plnit koš.

Co se starou trávou

Pokud nevyužijete posečenou trávu vy sami a je pro vás pouze obtížným odpadem, vězte, že ji mnoho jiných využije rádo. Prvním řešením je vyvézt tuto trávu a naházet do kontejneru na rostlinný odpad určený ke kompostování.

Kdy je nejlepší sekat trávník

Sezónu sekání začněte s příchodem jara, v momentě, kdy tráva nabude dostatečné síly. Uvádí se, že první sekání trávníku by mělo být provedeno, když má tráva 3 až 4 centimetry. Pozdní říjen je pak ideální doba, kdy sekat trávník naposledy. Výšku zelených stébel je vhodné zkracovat ve chvíli, kdy jsou suchá.

Jak sekat malou zahradu

Na zahradu do 500 metrů čtverečních není potřeba kupovat drahou techniku. Vystačíte si s levnou elektrickou sekačkou a malým vyžínačem. A exponovaná místa těsně kolem domu si můžete ošetřit ruční vřetenovou sekačkou, její pomocí vyrobíte anglický trávník.

Co s přerostlou trávou a

Vysokou trávu vyžneme

I zde je nutné trávu posekat, k tomu se ovšem už žací traktor nehodí. Zde jsou vhodnější stroje, které se přímo nazývají mulčovače. Jsou to jednoúčelové stroje, které trávu rozdrtí pomocí silného robustního nože a rozhodí po strništi. Tedy podobně, jak to v menším množství činí deflektor.

Kdo vyrábí sekačky Stiga

Stiga je švédská firma vyrábějící zahradní techniku (travní sekačky, sekací traktory, křovinořezy, motorové pily, sněžné frézy, nůžky na živý plot atd.), sportovní vybavení (např. pro stolní tenis) a stolní hry (stolní hokej).

Kdo je výrobce značky riwall

Riwall je značka patřící českému společnosti Garland, která se zabývá výrobou vybavení pro dílnu a zahradu. Pod značkou Riwall se prodávají mimo jiné tlakové myčky, rotační sekačky, provzdušňovače, kultivátory, vyžínače, křovinořezy, řetězové pily, plotostřihy, vysavače, drtiče nebo sněhové řetězy.

Jak často se má sekat tráva

Doporučuje se sekat trávník jednou týdně. Chcete-li mít pěkný a hustý trávník, pravidelně ho sekejte. Sečení zajistí, že se stvoly trávy u báze rozvětví. Pravidelné sekání trávníku zajistí jeho větší hustotu.

Proč se seká tráva

Pokud budeme trávu sekat třeba s poloviční frekvencí, vznikne vyšší trávník, který je bohatší na druhovou skladbu rostlin. Je tím stabilnější a lépe odolává výkyvům počasí. Hustý porost zadrží sluneční paprsky a poskytuje životní prostor i potravu mnohým živočichům, hlavně bezobratlým.

Jak obnovit starý trávník

Trávník obnovujeme vyhrabaný v pokoseném stavu, při výšce cca 20 až 40 mm. Z dosévaných míst v trávníku odstraníme veškeré organické zbytky a kameny. Trávník můžeme popřípadě prořezat vertikutačními hráběmi do hloubky cca 2 až 4 mm. Těžší půdy vylehčíme křemičitým pískem, lehké půdy obohatíme například rašelinou.

Jak udělat rovný trávník

Rozhrabávejte a zasypávejte. Mnohé prohlubně se dají jednoduše vyrovnat zasypáním. Malé hrbolky rozhrabeme hráběmi a rozhrneme je do ztracena anebo do sousedních důlků. Máme-li na zahradě větší nerovnosti je nutné rozhrabávání několikrát opakovat.

Kdy se nesmi sekat

Sekačku, pilu nebo rozbrušovačku můžete používat od pondělí do pátku mezi 6. a 20. hodinu. V sobotu je potom možné sekat a řezat do 18 hodin.

Na jakou výšku sekat trávník

Výška a frekvence sečí trávníku

Nový trávník sekáme poprvé při výšce 10 cm, v této době bude trávník již dostatečně zakořeněn. Trávník zkrátíme na výšku 5-6 cm a v následujících sečích snižujeme trávník na požadovanou výšku. Vždy by ale měla být odstraněna maximálně 1/3 výšky porostu trávníku.

Jak sekat travu bez sekačky

Nejjednodušším a pravděpodobně i nejstarším nástrojem k sečení trávy je srp. Hodí se k vyžínání cestiček a prostorů kolem stromků, kam se nedostaneme s kosou nebo sekačkou. Vyrábí se i pro leváky, nabrousíte ho brouskem na kosu. Variantou srpu je malá jednoruční kosa.

Co dělat s posečenou trávou

Kratší tráva se velmi rychle rozkládá, tudíž poslouží jako zdroj hnojiva pro váš trávník. Další možností je takzvané mulčování. Pokud máte sady stromů nebo keříkové rostliny (maliny, ostružiny), můžete využít čerstvě posekanou trávu jako jejich hnojivo. Stačí si jen dát pozor, aby vrstva trávy nebyla příliš vysoká.

Čím posekat trávu

Nejčastěji se používají lehké elektrické přístroje nebo sekačky na akumulátorový pohon. Stébla trávy přesekává nylonová (kulatá nebo různě profilovaná) struna s pomocí odstředivé síly rotačního kotouče. Strunová sekačka není vhodná pro velké travnaté plochy a není ani příliš šetrná k trávníku.

Odkud je Stiga

Stiga je švédská firma vyrábějící zahradní techniku (travní sekačky, sekací traktory, křovinořezy, motorové pily, sněžné frézy, nůžky na živý plot atd.), sportovní vybavení (např. pro stolní tenis) a stolní hry (stolní hokej).

Kdo je výrobce MTD

Společnost MTD Products Inc. byla založena v roce 1932 v USA třemi německými inženýry. Dnes patří mezi největší světové producenty zahradní techniky. Její výrobní závody najdete v USA, Kanadě, Asii a Evropě.

Kdy je nejlepší sekat trávu

První sekání koncem dubna nebo začátkem května, respektive tehdy, kdy už má trávník alespoň decimetr výšky. Pažit pak zkracovat o třetinu výšky, a jestli jde o čerstvý trávník, tak raději nastoupit do práce s kosou, než sekačkou. Tím totiž zabráníte tomu, aby docházelo k vytrhávání mladých rostlinek i s kořínky.

Jak často se musí sekat tráva

Doporučuje se sekat trávník jednou týdně. Chcete-li mít pěkný a hustý trávník, pravidelně ho sekejte. Sečení zajistí, že se stvoly trávy u báze rozvětví. Pravidelné sekání trávníku zajistí jeho větší hustotu.