Jakou podestýlku pro morčata?

Jakou podestýlku pro morčata?

Jaká je nejlepší podestýlka pro morčata

Slámový granulát je pro morčata vhodnější, protože není tak tvrdý jako pelety. Podestýlka se nezacuchává do srsti, proto jse vhodná pro všechna plemena morčat. Slámovou podestýlku (granulát) vhodnou pro morčata u nás můžete koupit od výrobce Granofyt s.r.o., pod označením Absorfyt.
Archiv

Co pod morče

Vždy dávejte peletky pod vrstvu hoblin a ne naopak. Pelet stačí jedna vrstva, jen na výšku pelety samotné. Na peletky nastelte hobliny cca ve 3-4 centimetrové vrstvě. Pelety také nemusíte stlát po celém dnu klece, ale jen do míst, kde morčátka nejvíce čurají (v domečku, u seníku, pod napáječkou apod.).
Archiv

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Jak často měnit podestýlku u morčat

Pokud chováte morčata ve skleněném akváriu, je potřebné měnit podestýlku pravidelně každý den. Snižujete tím koncentraci amoniaku. Morčata neskáčou a nešplhají, tudíž není nutné klec shora uzavírat.
Archiv

Jak má být velká klec pro dvě morčata

Nejlepší a nejpraktičtější druh ubytování pro morčíky je klec. Pro dvě morčata by měl být rozměr minimálně 100 x 55 cm, pro kluky ještě lépe 120 cm. Pro tři morčata 140 cm a více. Vždycky platí: čím větší, tím lepší!

Jak velkou klec pro 4 morčata

Úvod a velikost bydlení:

Jedno morče 0,7 m2 120cmx60cm
Dvě morčata 0,7 m2 – 1 m2 140cmx70cm
Tři morčata 1 m2 – 1,2 m2 160cmx70cm
Čtyři morčata 1,2 m2 a více 180cmx80cm

Co má mít morče v kleci

Přidejte do klece kromě misky a napáječky i jesličky, díky kterým zůstane seno a tráva na jednom místě a v čistotě. Krmivo. Ideálním krmivem je seno, granule, případně tráva (pozor, aby byla čistá, neznečištěná od psích výkalů). Skvělá je i listová zelenina.

Jak poznat že se morče boji

Pokud morčátko cvaká zuby, znamená to, že se mu něco nezdá, pravděpodobně se bojí. Nejraději by uteklo, anebo je rozčilené. Cvakáním a skřípáním zubů se morčata také snaží zastrašit protivníka při souboji, odradit soupeře od potyčky. Proto je tento zvuk často slyšet z klecí s více samci, kteří si navzájem vyhrožují.

Jak poznat že je morčeti horko

Nebezpečí přehřátí začíná asi při 28 °C a 70% vlhkosti vzduchu. Obzvlášť cestování autem může být velmi nebezpečný. Příznaky: Morče je apatické, lehá si na stranu a přerývavě dýchá.

Jak velká by měla být klec pro dvě morčata

Nejlepší a nejpraktičtější druh ubytování pro morčíky je klec. Pro dvě morčata by měl být rozměr minimálně 100 x 55 cm, pro kluky ještě lépe 120 cm. Pro tři morčata 140 cm a více. Vždycky platí: čím větší, tím lepší!

Co dát morčeti do klece

Přidejte do klece kromě misky a napáječky i jesličky, díky kterým zůstane seno a tráva na jednom místě a v čistotě. Krmivo. Ideálním krmivem je seno, granule, případně tráva (pozor, aby byla čistá, neznečištěná od psích výkalů). Skvělá je i listová zelenina.

Co nesmí morče

NIKDY JIM NEPODÁVEJTE: jakékoliv lidské jídlo, mléčné a masné výrobky, suché pečivo (pro obrušování zoubků postačí seno), chleba, rohlíky, piškoty apod. Rozhodně je také nekrmte jakýmkoliv zrním, dokonce ani obilí není vhodné – v žádném případě nepatří do přirozené stravy těchto malých zvířátek.

Co znamenají zvuky morčat

Chrochtání – Chrochtání je v řeči morčat pozdrav. Pobrukování – Tlumené pobrukování je synonymem pro spokojenost. Tento zvuk můžete zaslechnout třeba když necháte morčátko proběhnout volně po bytě. Vrkání – Močátka vrkají, pokud se cítí osamělá nebo nejistá a potřebují se trochu uklidnit.

Jak Ochocit Plache morče

Po nějakou dobu bude morčátko nejspíš tiše sedět v kupce sena, ze které si udělá pelíšek. Občas si pro uklidnění ze sena ukousne. pokud začne natahovat hlavičku dopředu a zvědavě prozkoumávat klec, můžete jej mírně oslovit. Opakujte stále jeho jméno.

Co znamená když mě morče olizuje

Při kontaktu s člověkem: Olizování rukou – Morče olizuje slaný pot; vděčnost a náklonnost. Okusování rukou – nechce se chovat, chce pryč, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat. Tahání zoubky za oděv – nechtějí se chovat, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat.

Jak uklidnit morče

Občas si pro uklidnění ze sena ukousne. pokud začne natahovat hlavičku dopředu a zvědavě prozkoumávat klec, můžete jej mírně oslovit. Opakujte stále jeho jméno. když si morče zvykne na váš hlas, přistrčte mu k čumáčku občas jeho oblíbenou pochoutku a přitom na něj mluvte.

Jak poznat že má morče radost

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Co miluji morčata

Seno, seno a ještě jednou seno. Morčata jsou ortodoxní býložravci, kteří milují cokoliv zeleného a šťavnatého. Po celý rok je však nutností dostatečná zásoba sena – je to nejdůležitější potrava morčat, která obsahuje vlákninu, minerály a stopové prvky.

Co morčata nesmí jíst

Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí. Morče nekrmte ani směsí pro hlodavce, není to potkan ani křeček a má úplně jiné nároky na krmení. Pro morče škodlivé jsou i různé pamlsky nebo tyčinky s medem, mlékem nebo jogurtem.

Jak poznám že mě má morče rádo

Hlasité pískání anebo kvíkání morčátka

“ Morčátko má jednoduše radost, poskakuje a je rádo, že vás vidí. Často píská, když přijdete domů, zašustíte krmením a podobně. Domáhá se vaší pozornosti, protože zjistilo, že to funguje. U mláďátek pískání znamená, že mládě hledá maminku.

Co mají morčata nejraději

Morče je hlodavec a jako přísný vegetarián si nejvíce pochutná na velkém množství sena, trávy a bylin. Potravu ukusuje pomocí hlodáků a stoličkami ji přežvykuje. Protože zuby morčeti neustále dorůstají, musí je stále používat a vzájemně je o sebe při žvýkání sena či trávy obrušovat.