Jakou košili k Modremu obleku?

Jakou košili k Modremu obleku?

Jakou košili k obleku

V případě pořízení košile do obleku můžete zvolit nejen jednobarevné, ale také košile s jemným decentním vzorem jako je kostka nebo tenký proužek. Rukáv košile by měl být o 1 cm delší než délka rukávu saka. Do tmavého obleku můžete zvolit i pastelové odstíny, které oblek oživí.
ArchivPodobné

Jakou barvu kravaty k Modremu obleku

Červené kravaty se hodí k modrému obleku lépe než kravaty jiných barev. Pokud hledáte diskrétnější variantu, podívejte se na lososovou, korálovou, růžovou nebo vínově červenou. Jedná se stále o odstíny červené, ale nejsou tak odvážné jako klasická červená.

Jaká košile se hodí do černého obleku

Klasika v nejlepším vydání! Jak jste si již určitě všimli, košile k černému obleku nemusí být vždy kontrastní. Pokud ovšem máte rádi klasiku, vyberte si osvědčenou a nejčastěji vybíranou variantu, čili spojení černého obleku s bílou košilí a černou kravatou (nebo motýlkem).
Archiv

Kdy se nosí černá košile

Košili volte vždy bílou s klasickým límečkem, a hlavně bez vzoru či barevných doplňků. Pokud preferujete jinou barvu košile a účastníte se pohřbu v Česku, můžete zvolit i černou. V zahraničí, kde je poměr věřících obyvatel daleko větší než u nás, zůstaňte raději vždy u bílé barvy košile.

Jak vybrat košili

Volba velikosti košile závisí na obvodu krku a délce rukávů. Dvě zásadní míry, které rozhodují, zda budete v košili dobře vypadat i se v ní dobře cítit. Změřte si obvod krku pod úrovní ohryzku krejčovským metrem (nebo provázkem). Ideální je, pokud mezi límec a krk můžete pohodlně vložit jeden prst.

Jakou barvu kalhot k Modremu saku

Místo tmavých džínů můžete obléct i modré nebo béžové bavlněné kalhoty. Pokud má vaše sako světlý odstín, mohou být kalhoty tmavší než zbytek outfitu. Navy chinos jsou v takových případech ideální volba. Separátní tvídová saka vypadají skvěle s tmavšími odstíny kalhot.

Jak kombinovat modrý oblek

Nejoblíbenějším pánským oblekem je modrá barva – tmavě modrá navy i královská modrá. Oblek je hladký jednobarevný nebo s nepatrným vzorem svislého proužku. Barevně lze kombinovat jakékoli barvy od bílé (košile) po červenou kravatu. Ke královské modré nejlépe ladí hnědá barva kravaty, obuvi a opasku.

Kdy se nosí černá kravata

Obecně dress code přikazuje, aby muži na všechny večerní společenské příležitosti po 18. hodině zvolili černou. Samozřejmě výjimkou jsou akce, kde je na pozvánce uveden jiný dress code. Tmavomodrý oblek je určen pro denní pracovní příležitosti.

Co se hodí k černé košili

Nic Vám však nebrání v tom, abyste své černé stylizace kombinovali s výraznými barevnými akcenty. V kombinaci s černou barvou ideálně vypadají výrazné detaily – žlutá dámská kabelka, zelené jehlové podpatky a v případě mužů fuchsiová nebo kobaltová košile, které oživí jednotné oblečení a budou přitahovat pozornost.

Jaké boty k černému obleku

K černému obleku byste měli nosit černé boty. Vyvarovat byste se měli hnědým a barevným, například odstínu bordó. Výhodou je, že pokud si černé společenské boty k černému obleku už pořídíte, můžete je využít i jiným barvám pánských obleků, nejen k černým, Protože…

Jak nosit rozepnutou košili

Pro tento outfit je vhodný volnější střih košile a ideálně i prodloužená délka. Pod rozepnutou košili se skvěle hodí tílko, ale také tričko s kulatým výstřihem nebo rolák. Košili můžete dole zapnout nebo zauzlovat.

Jakou košili k Sedemu saku

Jaká košile se hodí k šedému saku Šedé sako vypadá nejlépe v kombinaci s bílou nebo blankytně modrou košilí. Jedná se o klasický outfit, který vypadá elegantně a velmi TOP v každém provedení.

Jakou mám velikost košile

Krejčovský metr nebo provázek obtočte kolem krku pod úrovní ohryzku. Mezi metr a krk vstrčte jeden prst (proto, abyste měli rezervu a zapnutý límeček Vás neškrtil). CO ZJISTÍM Délka (obvod) v centimetrech, kterou vidíte na metru, vám ukazuje velikost košile.

Jakou košili k modrým kalhotám

U světle šedé košile je opět vhodné kombinovat ji s tmavošedým nebo modrým oblekem. Tmavě šedá košile se nosí časo v kombinaci se samostatnými kalhotami nebo sakem bez kravaty. Nabídku šedých košilí naleznete zde.

Jakou vestu k modrému obleku

Nebojte se doplnit tmavě modrý oblek například světlejší modrou vestou nebo naopak světle modrý oblek tmavší vestou. Nemusíte se držet ani stejné barvy a vzít si k modrému obleku šedou vestu. Díky barevnému kontrastu budete vypadat osobitě a dáte najevo, že módě rozumíte.

Kdy si vzít motýlek a kdy kravatu

Kravata je ze společenského hlediska na stejné úrovni jako motýlek, pouze snad s výjimkou smokingu či fraku, ke kterým by měl být vždy volen motýlek. V ostatních případech je pouze na vás, které z těchto variant dáte přednost.

Co znamená červená kravata

Červená zdůrazňuje sílu a kuráž a je nemožné ji přehlédnout. Je to nejvíce energeticky nabitá barva ze všech. Například na politicích a speakerech můžete často vidět červenou kravatu právě s tím příznakem, že to je jejich “power” kousek oblečení. Psychologicky je ovšem červená barva často spojována s krví a nebezpečím.

Co k Cernemu obleku

Černá barva je slavnostní, což je praktické z důvodu, že oblek lze nosit celý den, dokonce i po 18. hodině. Není nutné přemýšlet nad kombinacemi barev košil nebo bot. K černému obleku vždy černé boty, černé ponožky a ideálně bílá košile.

Co k Modremu obleku

K tmavě modrému obleku se hodí bílá (ta se hodí úplně ke všemu), a pak určitě světle modrá košile. I zmiňovaná šedá se hodí , ale osobně se mi nejvíce líbí k Navy, neboli tmavě modrému obleku bílá a světle modrá. Lze dát i proužek, nebo kostky v těchto barvách.

Jak nosit džínové košile

Největší výhodou je lehká kombinovatelnost. Košile z džínovin se dá nosit snad úplně se vším. S kalhotami i sukní, propínacím svetrem, svetrem přes hlavu, mikinou a nebo džínovou či koženkovou bundičkou nebo křivákem.

Jak nosit Satenovou košili

Saténovou košili pro ženy pak můžete kombinovat i s plátěnými kalhotami nebo s džíny. Letos se blýsknete v kalhotách s vysokým pasem a se zúženou nohavicí. K saténové košili pak můžete obléci i módní černé legíny nebo kratší capri kalhoty. K určitým typům saténových košilí se hodí i kratší dámské šortky.

Jak si vybrat košili

Volba velikosti košile závisí na obvodu krku a délce rukávů. Dvě zásadní míry, které rozhodují, zda budete v košili dobře vypadat i se v ní dobře cítit. Změřte si obvod krku pod úrovní ohryzku krejčovským metrem (nebo provázkem). Ideální je, pokud mezi límec a krk můžete pohodlně vložit jeden prst.

Jak by měla sedět košile

Kvalitní obleková košile by měla pohodlně obepínat vaše tělo a od pasu směrem nahoru se jemně rozšiřovat. Díky tomu vytváří muskulární dojem. Košile by neměla být příliš široká, aby dobře seděla, i když je zastrčená v kalhotách, bez zbytečného krčení látky. Měla by vám poskytovat dost volnosti na pohyb a na dýchání.

Co se hodí k modrým kalhotám

K modré barvě se hodí odstíny zelené a fialové barvy, chybu ale neuděláš ani se žlutou nebo červenou, protože modrá společně s žlutou a červenou patří mezi primární barvy barevného spektra. Samozřejmě k modré můžeš vzít jakoukoliv neutrální barvu jako je černá, bílá, světle hnědá nebo khaki.

Jak nosit vestu k obleku

SHRNUTÍU obleku nosíme zapnuté sako, spodní knoflík zůstává vždy rozepnutý.Sako je možné rozepnout, když sedíte.Vesta saka se nosí taktéž zapnutá mimo spodní knoflíček.Rozepnuté sako je přípustné v běžném pracovním prostředí v rámci casual dress.