Jakou dlažbu ven?

Jakou dlažbu ven?

Co dát pod venkovní dlažbu

Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.
Archiv

Co položit na starou venkovní dlažbu

Pokud máte na podlaze starou dlažbu a toužíte po její nahrazení dřevěnou podlahou, ale nemáte čas a prostředky, máme pro vás perfektní řešení. Místo toho, abyste starou podlahu bourali, můžete na ni položit vinylové panely imitující dřevo a vytvořit tak zcela nové aranžmá interiéru.

Jakou vybrat dlažbu na terasu

Pokud chcete, aby byla terasa nadčasová, zaměřte se nejdřív na rozměr dlaždic. Zatímco ke starším venkovským chalupám se hodí hlavně menší zámková dlažba, u moderních domů hrají prim dlaždice s rozměry 40×40 cm a víc. Terasa tak má méně spár a působí čistěji, moderněji a elegantněji.

Jak vybrat dlažbu

Výběr velikosti dlaždic

Platí pravidlo, že čím větší je vaše místnost, tím větší rozměr dlaždic můžete zvolit. Pokud máte otevřený prostor kuchyně-jídelna-obývací pokoj, můžete zvolit velkou podlahovou dlaždici, například 600 x 600 mm. Naopak v malé koupelně mohou nejlépe vypadat malé dlaždice ve stylu mozaiky.

Jak lepit venkovní dlažbu

Lepení disperzním lepidlem

Jen se nehodí pro lepení dlaždic v exteriéru. Na lepení dlažby z přírodního kamene, kameniny i keramiky, na podklady, které se snadno deformují nebo jsou jinak neobvyklé, je vhodné použít cementový flexibilní tmel.

Jak položit venkovní keramickou dlažbu

Do výšky 20 cm nasypeme štěrk o velikosti 8–16 mm a vrstvu opět zhutníme. Druhá vrstva podloží: V druhé vrstvě nasypeme jemnější štěrk o velikosti 4–8 mm do výšky cca 5 cm. Vrstvy štěrku by měly mít stejnou výšku. Příprava podkladu: Štěrk rovnoměrně rozhrneme stahovací latí a již nehutníme.

Jak spárovat venkovní dlažbu

Spárování dlažby se provádí spárovacími tmely pro široké spáry. Spárování je možné až po vytvrzení lepicího tmelu. Spáry mezi dlaždicemi mají být stejnoměrné, musí být suché nebo mírně vlhké a musí z nich být odstraněny zbytky lepícího tmelu a jiné nečistoty (viz pokládka dlažby). Podle návodu výrobce.

Jaký zvolit povrch na terasu

Mezi levnější řešení patří běžné dřevo, betonová stěrka nebo obyčejná dlažba. Naopak dražším povrchem je dřevoplast, exotické dřevo, pryskyřičná stěrka nebo výběrový kámen. Pokud se řeší cena terasy, pak je třeba si uvědomit i životnost jednotlivých povrchů.

Jak tlustou dlazbu na terasu

Na vrstvu štěrku, tlustou 20 až 30 cm, natáhněte ještě 10 cm silné pískové lože. V písku lze dlaždice velmi snadno a přesně vyrovnat. Rozdělí zátěž rovnoměrně směrem dolů.

Jak poznat kvalitní dlažbu

Pokud chceme nakoupit kvalitní dlažbu, je nutné sledovat pevnost dlažby (použitý materiál, použití nebo absence glazury a výška dlaždice), otěruvzdornost (obrusnost) a desing dlažby.

Co je Protiskluz R9

R9 je základní zvýšená protiskluzová úprava a R13 maximální možná. V domě bude stačit dlažba kategorie R9 nebo R10. Tyto dlažby jsou označovány symbolem boty na nakloněné rovině.

Jak položit venkovní kamennou dlažbu

Před pokládkou kamenné dlažby je vhodné zpracovat kladečský plán dlažby, který ušetří materiál i čas. Následně použijte flexibilní lepidlo Stonelep a výšku zubu 10mm. Po položení dlažby se zaspáruje – částečně nebo celoplošně a po kompletním očistění a odstranění nečistot se dlažba impregnuje proti vodě a mastnotě.

Jak nalepit venkovní dlažbu

V případě, že máme dlaždice nebo kameny o menší síle, je vhodnější pokládka tzv. mokrou cestou a to většinou lepením na betonový armovaný podklad. Ten by ale měl být bezvadně rovný. Pokud není, musíme ho nejdříve vyrovnat stavebním lepidlem či venkovní cementovou stěrkou a až poté lepit jednotlivé dlaždice.

Čím spárovat venkovní keramickou dlažbu

Pro spárovaní betonových plošných dlažeb pokládaných na betonový podklad do stavebního lepidla lze využít spárovacích hmot na cementové bázi. Doporučujeme využít materiálů od renomovaných výrobců jako jsou Murexin, Mapei, Sika atp., které jsou mrazuvzdorné, flexibilní a jsou zde dostupné i barevné varianty.

Kdy spárovat dlažbu

Jestliže jsou obklady i dlažba nalepené, počkejte minimálně 24 hodin, než začnete spárovat. To proto, že lepidlo musí být vytvrdlé. Spárujte pomocí gumové stěrky. Hmotu roztírejte šikmými tahy přes spáru po celé ploše.

Co dát na venkovní terasu

Venkovní podlahy na terasu: 9 tipů na nejlepší materiályDřevěná podlaha na terasu. Dřevěná venkovní podlaha je prostě klasika.WPC desky na terasu.Keramické dlaždice na terasu.Plastová dlažba na terasu.Zámková dlažba na terasu.Umělý trávník na terasu.Betonové dlaždice na terasu.Kámen a beton na terasu.

Jak na venkovní terasu

Terasu můžeme založit na betonový základ, betonové patky, nebo patky zatlučené do země. Do nich budeme kotvit konstrukci terasy i její případné zastřešení. Podklad pod celou terasou by měl být mírně svažitý, důkladně utužený a vysypaný štěrkem. Na štěrk pokládáme geotextilii, která zabrání prorůstání trávy.

Jak udělat terasu z dlažby

Na vrstvu štěrku, tlustou 20 až 30 cm, natáhněte ještě 10 cm silné pískové lože. V písku lze dlaždice velmi snadno a přesně vyrovnat. Rozdělí zátěž rovnoměrně směrem dolů. Obě vrstvy, štěrk i písek, musí být udusány po nasypání pomocí střásacího stroje.

Jak správně položit dlažbu

Pokládka podlahových dlaždic se provádí mírným vtlačením dlaždice do lepidlového lože a poklepáním gumovým kladívkem. Dlaždice však nelze sklepat až na podklad. Při pokládce dodržujte šířku spár udanou výrobcem. Jako pomůcka slouží dlaždicové kříže nebo pokládka podle tesařské šňůry.

Co je Protiskluz R10

Hodnoty protiskluzové dlažby

Označení A je vhodné pro ložnice a chodby, označení B pro koupelny a schodiště, písmeno C označuje dlažbu vhodnou k bazénu. Dlažba pro chůzi v obuvi – označuje se piktogramem boty a stupnicí R9 až R13. Pro interiér, jako je ložnice či obývací pokoj, je dostatečný stupeň R9 a R10.

Co znamená R9

R9 je základní zvýšená protiskluzová úprava a R13 maximální možná. V domě bude stačit dlažba kategorie R9 nebo R10. Tyto dlažby jsou označovány symbolem boty na nakloněné rovině.

Jakou dlažbu na zahradu

Keramická dlažba musí být přímo určena do venkovního prostředí. Ideální jsou keramické dlaždice velkoformátové. Stejně jako betonová dlažba, tak i keramická dlažba je skvělý imitátor. K sehnání jsou dlažby v dekoru dřeva, betonu a kamene, přičemmž nejžádanější jsou dlaždice béžové a v odstínech šedi.

Čím Vyspárovat dlažbu

Výběr spárovací hmoty pro spárování obkladů a dlažebCementová spárovací malta.Spárovací malta na bázi hydrofobních polymerůEpoxidové spárovací hmoty.

Jak udělat terasu na zahradě

Terasu můžeme založit na betonový základ, betonové patky, nebo patky zatlučené do země. Do nich budeme kotvit konstrukci terasy i její případné zastřešení. Podklad pod celou terasou by měl být mírně svažitý, důkladně utužený a vysypaný štěrkem. Na štěrk pokládáme geotextilii, která zabrání prorůstání trávy.

Co dát pod terasová prkna

Nedbale připravený podklad

Po celé ploše terasy by měl být stejný, tedy podklad z jednoho materiálu – nejlépe beton nebo štěrk. Stejně tak je důležité mít připravený kvalitní podkladový rošt s podkladovými hranoly. Hranoly i prkna důrazně doporučujeme mít ze stejného materiálu.