Jakou chuť má gin?

Jakou chuť má gin?

Jak chutná gin s tonikem

U klasických toniků se klade větší důraz na chinin a tedy typickou hořkost limonády. Jde o univerzální možnost, která bude fungovat s drtivou většinou ginů. Výborně chutnají s giny s výraznými citrusovými nebo bylinnými tóny, protože chuť ginu nepotlačují, ale doplňují.

Jak chutná gin

Gin je alkoholický nápoj s typicky výraznou nahořklou chutí, kterou mu dodává hlavní ingredience ginu, kterou jsou bobule z jalovce. Původně gin vznikl ve středověku jako bylinný lék na různé nemoci, hlavně na onemocnění ledvin.
Archiv

Jak se pije samotny gin

Kvalitní gin vychutnávejte čistý s trochou ledu a citronem

Ideální je pít gin s trochou drceného ledu, který umožňuje jednotlivým přísadám pozvolna vyniknout v celkové harmonii chutí. Gin se často podává s plátkem citronu nebo limetky.
Archiv

Jak se dělá gin s tonikem

Postup:Sklenici o objemu 250 ml naplňte ledem.Odměřte 40 ml ginu.Dolijte tonik až po okraj.Vymáčkněte do koktejlu šťávu z 1/8 limetky a vhoďte ji do nápoje.Jemně promíchejte barovou lžičkou.Servírujte.

Který gin je nejlepší

Giny pod 1 000 Kč

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Nejlepší skotský gin Velmi dobré Hendrick's Gin 41,4% 0,7 l (holá láhev)
Nejlepší růžový gin Dobré Beefeater Pink Gin 37,5% 1 l (holá láhev)
Ikonický gin v modré lahvi Velmi dobré Bombay Sapphire London Dry Gin 40% 1 l (holá láhev)

Jak Namichat Pink gin

Do poloviny sklenice vsypte led. Přidejte čerstvé ovoce a dosypte ledem až po okraj. Nakonec vlijte nejprve růžový gin a poté 100 ml toniku. Podávejte ihned ve vyšší sklenici.

Jaký alkohol se pije s tonikem

Tullamore & Tonic je jednoduchý a osvěžující míchaný nápoj z whiskey, který je vhodný pro každou příležitost. Přírodní chinin toniku a citrusové tóny pomeranče doplňují sladké, ovocné a kořenité tóny Tullamore D.E.W. Nejlépe chutná v kruhu přátel.

Na co je dobrý gin

Ve vůni a chuti můžete ucítit – kromě tradičního jalovce, anděliky a citrusových tónů – kosatec, mandle, skořicovou kůru či koriandr. Tento výtečný, kvalitní gin se skvěle hodí především pro použití v koktejlech, třeba právě v populárním Martini.

Co je gin s tonikem

Gin s tonikem je highballový koktejl připravovaný s ginem a tonikem, nalitý přes led. Obvykle je ozdobený limetkou či citronem, případně salátovou okurkou. Množství ginu v koktejlu záleží na chuti, obvykle se však pohybuje mezi 25 až 50 % koktejlu.

Jaký je nejlepší gin

Žebříček 10 nejlepších ginů

Název Info
Beefeater Gin Traditional Země: Velká Británie Alkohol: 40% Styl: Traditional
King of Soho London Země: Velká Británie Alkohol: 42%
Opihr Oriental Spiced Gin Země: Velká Británie Alkohol: 42,5%
Bombay Sapphire Gin Země: Velká Británie Alkohol: 40% Styl: Traditional

Jak poznat kvalitni gin

Kvalitní a dobrý gin musí mít výraznou chuť po jalovci, ta však nesmí zastínit ostatní chutě. Nejlepší giny jsou ty, které dokáží chuť jalovce správně kombinovat s dalšími botanicals jako je koriandr, andělika, kardamom a velmi typické je použití kůry různých citrusů.

Jak vybrat dobrý gin

Kvalitní a dobrý gin musí mít výraznou chuť po jalovci, ta však nesmí zastínit ostatní chutě. Nejlepší giny jsou ty, které dokáží chuť jalovce správně kombinovat s dalšími botanicals jako je koriandr, andělika, kardamom a velmi typické je použití kůry různých citrusů.