Jakou barvu koberce zvolit?

Jakou barvu koberce zvolit?

Jaký koberec k bílému nábytku

Pokud chcete vytvořit vzrušující kontrast mezi kobercem a Vaším světlým nábytkem, doporučujeme tmavý koberec s bílým vzorem, který skvěle harmonizuje s bílým gaučem a jiným nábytkem ve světlých barvách.

Jakou barvu koberce do ložnice

Světlé odstíny prostor ložnice opticky rozšíří, ale tmavé zútulní a zmenší. Pokud v ložnici převládá masivní tmavý nábytek, tak prostor odlehčíte světlejšími odstíny. Vícebarevné koberce jsou nejlepší v maskovaní každodenní nečistoty. Jednobarevné koberce jsou momentálním hitem při zařizování a zjemňují interiér.
Archiv

Jaký koberec se hodí k šedé sedačce

Znamená to, že smetanovou sedačku krásně doplní koberec světlehnědý, bílý či béžový. K šedé sedačce se hodí také jiný odstín šedé, případně bílý či černý koberec.
Archiv

Jaký koberec do obývacího pokoje

Pokud vybíráte koberec celoplošný, mějte na paměti, že světlé koberce obývací pokoj opticky zvětší, tmavé naopak zmenší. Ale druhou stránkou je praktičnost, tmavý vám rozhodně vydrží déle čistý a v původním odstínu. Pokud je váš obývací pokoj projasněný velkými okny, nebojte se studených odstínů jako je šedá či modrá.
Archiv

Jak velký koberec k sedačce

Pravidlo je, že alespoň přední nohy nábytku (sedačky, křesel) by měly být na koberci – ideálně by měl koberec zasahovat minimálně do poloviny daného kusu nábytku. A pokud je na to prostor, měl by být nábytek na koberci všemi nohami. Vše ostatní je malé. Ano, větší koberec je dražší.

Jak kombinovat koberce

Při výběru barvy a vzoru koberce se vyplatí řídit nejen osobním vkusem, velikostí obývacího pokoje, ale myslet i na jeho údržbu. Zpravidla platí, že světlé barvy opticky zvětšují, tmavé naopak zmenšují. A zatímco na vzorovaných spíše zakamuflujete skvrny, jednobarevné plochy naopak zase odhalí sebemenší smítko.

Jak velký koberec pod postel

Koberec by měl zasahovat do dvou třetin postele a měl by zároveň přečnívat do stran, abyste měli svůj komfort když ráno vstanete. Chybu také neuděláte, pokud koberec použijete pod celou postel, ideálně když je i pod nočními stolky a po stranách, tak abyste po něm mohli chodit.

Jaký koberec k hnědé sedačce

Jak vybrat koberec k sedačce podle barvy

Oblíbenou variantou je kontrast. Tyrkysový gauč bez problémů zvládne žlutý koberec a naopak. U hnědé pohovky se nebojte cihlového koberce. Obecně se držte pravidla – světlý gauč zvládne na podlaze tmavé syté barvy, tmavé pohovce zase pomůžou koberce se světlými, hravými barvami.

Jak vybrat koberec do bytu

„Do běžného bytu stačí střední zátěžová třída 22. Minimum je 21 a nejvyšší, kterou doporučujeme, je 23. Pro administrativní budovy nebo kanceláře je vhodné zvolit minimální zátěžovou třídu 31,“ vysvětluje Tomáš Linhart. Celoplošné koberce se liší také materiálem a provedením.

Jak velký koberec pod jídelní stůl

Koberec by měl být zpravidla větší než váš jídelní stůl o 60−70 centimetrů na obou stranách. Jídelní židle tak zůstanou po vytažení stále na koberci. Praktické je označit si oblast páskou, abyste viděli, jak vypadá, než si koberec koupíte.

Jak vybrat velikost koberce

Koberec by vždy měl zasahovat i pod přední část sedačky, takže nohy sedačky by vždy měly stát na koberci. Také křesla, která máte vedle sedačky, by měla částečně stát na koberci. Zároveň by měl koberec zasahovat i do stran vedle sedačky. Správně je také, pokud stojí sedačka, křeslo i konferenční stolek na koberci celé.

Jak se pozná kvalitní koberec

Kvalitu a cenu koberce určuje množství vláken nášlapné vrstvy (na metr čtvereční) respektive jejich hmotnost. Přitom platí, že čím více vláken na metr čtvereční je, respektive čím vyšší hmotnost/m2 tyto vlákna mají, tím kvalitnější a tedy i dražší je koberec.

Jaký koberec do kuchyně

Nejčastěji se používá polyester, akryl nebo polypropylen a vhodná jsou i polyamidová vlákna. Mají vysokou pružnost a odolnost vůči biologickým vlivům i chemikáliím. Výbornou volbou jsou koberce buklé, takzvané bukláky. Nemají žádný vlas, jsou velmi pevné, odolné a dobře se udržují.

Jak se pozná pravý perský koberec

Charakteristické jsou pro perské koberce barvy vínová, tmavomodrá, béžová a zelená. Ovšem dalším charakteristickým rysem perských koberců je jejich dlouhá životnost, v mnoha rodinách jsou součástí dědictví. Tisíciletá tradice vzorů a výrobních postupů prostě činí z perských koberců výjimečnou věc trvalé hodnoty.

Jak se kupuje koberec

Na cenu a kvalitu koberců má vliv zejména druh používaného vlákna a konstrukce samotného vlasu. Mezi levnější se řadí koberce z umělého vlákna, naopak koberce vyrobené z vlny, hedvábí či jiných přírodních materiálů jsou dražší. Co se týče konstrukce vlasu, komfortnější je střižený vlas oproti kobercové smyčce.

Jak poznat vlněný koberec

U kusových vlněných koberců naopak zakrytí rubové strany signalizuje nižší kvalitu, než bývá u vlněného koberce s odkrytým rubem. Důležitou vlastností je hmotnost na m2. Většina slušných výrobců udává nejen celkovou hmotnost, ale i hmotnost vlasu.