Jak zvyknout slepice?
Jak zvyknout slepice na nový kurník
Je dobré si pořídit plašičku na zvěř a zajistit výběh tak, aby jím neproklouzl ani ten nejmenší škůdce, který by slepičky v kurníku navštívil a vystresoval. Jídlo. Můžete také použít nejrůznější pamlsky jako záminku, pod kterou své slípky do kurníku navečer nalákáte.
Archiv
Co dát do výběhu pro slepice
Čerstvá štěpka vám krásně provoní celý výběh a neutralizuje slepičí zápach. Sláma je také možnost, ale jde o jemnější materiál, který rychleji degraduje a brzy začne hnít. Další variantou jsou peletky z pilin, které do sebe postupně nasávají vlhkost.
Kdy se muzou pustit slepice
S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.
Co dát slepicím do kurníku
Je jedno co použijete za podestýlku(řezaná sláma, hobliny, piliny, gumová rohož, lesní hrabanka, ořešákové listí – asi nejlepší volba) ale vysypte napřed celý prostor vápenným hydrátem, klidně si kupte celý 25 kg pytel můžete tím bílit a zchutňovat jednou za čas obilniny nebo řezanou slámu vápenným mlékem.
Jak začlenit nové slepice
Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.
Jak poznat kdy bude slepice Snaset
Slepice začne být velmi neklidná, bude hledat místo, kde by se ukryla a začala snášet vajíčka. V kurníku začne vyhledávat tmavší a klidný prostor. Dostane se jí častější pozornosti od kohouta. Jakmile ji budete chtít pohladit nebo vzít do náruči, přikrčí se k zemi.
Co dát do Popeliště pro slepice
Dobře poslouží dřevěný popel. Popel z uhlí nepoužívejte, ten je plný škodlivých látek jako síry a různých kyselin. Obsah popeliště můžete doplnit jemným suchým pískem a suchou hlínou.
Kam umístit Popeliště pro slepice
Popelí se, popelí…
Popeliště je nehluboká jamka, naplněná nejlépe dřevěným popelem nebo jemným pískem. Protože musí zůstat suché, je nelepší umístit popeliště pod stříšku nebo přímo pod kurník, pokud máte nadzemní.
Co nesmí jíst slepice
Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Jak doplnit slepicím vápník
Vaječné skořápky
Drcenými vaječnými skořápkami neurazíte žádnou slepici. Jsou velmi bohaté na vápník i další tělu prospěšné látky, jako je např. jód, železo, zinek, mangan nebo fosfor. Jen je nezapomeňte vždy důkladně vysušit.
Co se nesmí dávat slepicím
Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.
Jak dát nové slepice do hejna
Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.
Jak zvýšit nosnost slepice
Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku. Před podáním skořápek slepičkám je nezapomeňte rozbít na menší kousky. Nejprve je ovšem nechte pořádně vyschnout od bílků, třeba na topení či sluníčku.
Jak poznat že slepice nesnáší
Tu, která nesnáší poznáte většinou podle toho, že:peří už nemáte takové, jako dřív. Většinou bývá slípka opelichaná.hřeben i lalok bude malý a scvrknutý.v kurníku se tak často neohřeje, jako právě mladé kuřice.když zkontrolujte kloaku, poznáte, že se její otvor zmenšil, opět scvrknul a bude dost špinavý.
Jak se pozná že má slepice čmelíky
Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.
Jak se pozná stáří slepice
Starší slepice jsou mnohem vyrovnanější a klidnější. Jejich peří ztratilo lesk, ovšem pořád vypadají na pohled velmi dobře. Je to dáno tím, že peří v průběhu let ztrácí část své „těsnosti“ a to dává slepičkám mírně rozcuchaný vzhled. Hřebeny jsou stále červené, ale mají mírně odlišnou strukturu než u mladých kuřic.
Jak často měnit podestýlku u slepic
Doporučujeme alespoň jednou týdně. Nejčastějším důvodem ke znečištění je chybějící trusník. Pokud trusný stůl v kurníku máte, ušetří vám to spoustu času a námahy při výměně špinavé podestýlky.
Co mají nejraději slepice
Základem je pestrá strava
✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.
Jakou trávu pro slepice
Mají-li vaše slepice to štěstí, že mají ve výběhu kus zatravněné plochy, určitě si čas od času uzobnou nějakou tu pampelišku. Pokud ne, natrhejte jim čerstvou zeleň sami – doporučujeme obyčejnou trávu, vojtěšku, jetel, pampelišky apod.
Jak často a čím krmit slepice
Nejlepší je určit si pravidelnou hodinu, kdy budou holky dostávat první krmnou dávku. Například v 6 h ráno nasypejte kukuřičný šrot a krmnou směs do krmítek v množství podle počtu slepic. V zimě počítejte cca 160 g krmiva pro jednu nosnici za den.
Jak se pozná že má slepice Čmelíky
Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.
Co dát slepicím aby snášely
Pokud slepice budou trpět nedostatkem bílkovin projeví se to nejen ve snížení snůšky vajec, ale také ozobáváním nebo pojídáním vlastních vajec. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou například sója, hrách, vojtěškové úsušky nebo tvaroh.
Co dát slepicím do Popeliště
Dřevěný popel má nejlepší čisticí vlastnosti. Popeliště však neplňte popelem z uhlí, obsahuje totiž síru a těžké kovy. K popelu ze dřeva můžete přidat suchou jemnou hlínu nebo jemný písek, případně je těmito materiály možné popel zcela nahradit, pokud ho nebudete mít k dispozici.
Jak se pozna Kohout od slepice
Kohouti se opeřují pomaleji než slepice, mívají výš posazený ocas a na první pohled větší. Ve třech měsících kohouti kokrhají a jejich odlišnosti jsou více zřetelné – narostlejší hřeben a začínají se rýsovat okrasná ocasní pera. V kloace kohouta najdete na rozdíl od slepičky zakrnělý pohlaví výčnělek.
Kdy se pozná Kohout od slepice
Kohoutci často nesou ocas výš a bývají trochu větší než slepičky. U většiny plemen se kohoutci opeřují později než slepice. Asi ve třech měsících začíná mnoho kohoutků již kokrhat. Vodítkem může být také to, že kohouti jsou většinou znatelně větší už po několika týdnech po vylíhnutí.