Jak zvětšit kuchyn?

Jak zvětšit kuchyn?

Jak zvetsit malou kuchyň

Světlo a lesk zvětší prostor

Abyste se v malé kuchyni cítili lépe, zvětšete ji i vizuálně. Malba zdí, podlahy či stropu udělá s prostorem zázraky. Při volbě barev se přiklánějte k světlým odstínům pastelovějšího zabarvení. Nebojte se využít větší světlé plochy a lesk.
Archiv

Jak usporadat věci v kuchyňské lince

Tip: Při plánování použijte pomyslný pracovní trojúhelník. Tvoří ho varné centrum, dřez a chladnička, ideálně vzdálené na dva až tři kroky. Obvod pomyslného trojúhelníku by neměl přesáhnout 6 metrů. Ledničku můžete umístit do rohu kuchyně, musíte ovšem myslet na pohodlné vyjmutí poliček a její dobrou dostupnost.

Jak zvetsit Ulozny prostor v kuchyni

Závěsné systémy – ideální řešení do kuchyně

Nad kuchyňskou linku, nebo klidně i podél celé kuchyně, přimontujte tyče, na které pak pomocí háčků a závěsných košíčků pověste všechno, co potřebujete mít po ruce – od vařeček až po pánve. Pro maximální využití místa připevněte tyče klidně i ve dvou řadách.
Archiv

Jak opticky zvětšit kuchyň

I v té sebemenší kuchyni stačí použít pár triků, které ji opticky zvětší a dodají jí šmrnc.Volte světlé barvy.Vyzkoušejte zrcadlový efekt.Místo květovaných závěsů si pořiďte pruhovanéUpřednostněte lesklé látky.Pořiďte si novou podlahu nebo alespoň koberec.Zrušte úchytky a schovejte zbytečnosti.
Archiv

Jak vybavit malou kuchyň

Několik rad pro malou kuchyň

zaplňte prostor klidně až po strop, využijte vertikální rozměr kuchyně; nešetřete na vnitřním vybavení skříněk a zásuvek; čím více předmětů bude v kuchyni na očích, tím menší se vám bude zdát; malým prostorem sluší světlé barvy a skleněné plochy.

Jak si zařídit kuchyň

Základní pravidla pro zařizování kuchyně

Rozmyslete, zda má místnost dostatečné větrání, ideální je i okno, denní světlo je při vaření příjemné. Vytvořte praktický trojúhelník, který vám umožní pohodlně pracovat. Jedná se o propojení ukládání potravin, chlazení potravin a přípravy potravin.

Jak uspořádat spotřebiče v kuchyni

Vestavné trouby instalujeme ideálně ve výšce očí (nad 80 cm) nebo s dalším spotřebičem nad sebe tak, že vyšší spotřebič je vespod. Trouba může být ale i pod pracovní plochou, pokud nám to prostor nedovolí jinak. Vyšší umístění zajistí, že manipulace s horkým nádobím bude jednodušší. Na pečené pokrmy také lépe uvidíte.

Jak si naplánovat kuchyň

Praváci by je ideálně měli mít seřazeny zleva doprava, podle toho, jak jdou jednotlivé činnosti za sebou. Úplně vlevo by mělo být místo na zásoby – tedy lednice a potravinová skříň, vedle by měla následovat mycí zóna, dále zóna na přípravu a zóna na vaření a pečení. Je to jednoduché.

Jak uspořádat šuplíky v kuchyni

Obecně se doporučuje do skříně zakomponovat čtyři až pět vyšších zásuvek a jednu nižší tak, abyste měli vše na očích a abyste zároveň dosáhli i na nejvzdálenější potravinu. Do vyšších míst můžete zvolit police a počítat s tím, že sem umístíte pouze takové suroviny, pro které nechodíte denně.

Jak uložit věci v kuchyni

Předměty, které často používáte, ukládejte do snadno a rychle přístupných výsuvů pod pracovní deskou, případně do nejnižší úrovně horních skříněk. Věci, které poslouží ve vaší kuchyni jen zřídka, patří do nejvyšší a nejnižší úrovně kuchyňské sestavy. Pořiďte si moderní kování a systémy otevírání a zavírání skříněk.

Jakou barvu zvolit do kuchyně

Pokud kuchyň bude spíše menších rozměrů, určitě jí budou více slušet světlé barvy. Ty dodají prostoru potřebné světlo a opticky ho zvětší. Tmavé barvy zase krásně vyniknou ve velkých kuchyních, kterým dodají eleganci a nádech luxusu. Pohrát si můžete i s kombinací světlých a tmavých odstínů.

Jakou barvu světla do kuchyně

Centrální osvětlení do kuchyně

Pokud se ptáte, jakou barvu světla do kuchyně zvolit, doporučíme vsadit na neutrální bílou v rozmezí hodnot 3800 K – 5200 K, což splňuje moderní LED osvětlení do kuchyně.

Jak usporadat věci v malé kuchyni

Do malé kuchyně nepatří žádné zbytečnosti ani věci či spotřebiče, které užijete možná jednou. Nejpoužívanější předměty mějte na dobře dostupných místech, praktické je třeba zavěsit je nad linku. Méně používané dejte do vyšších poliček nebo je uložte v jiné místnosti. A při výběru spotřebičů sáhněte po multifunkčních.

Jak prodloužit kuchyňskou linku

Nejlepším způsobem je rozšířit samotnou kuchyňskou linku barovým pultem. Nebo stačí, když si necháte v hobbymarketu uříznout kus pracovní desky ve stejném dekoru a dvě dřevěné či kovové nohy v požadované výšce.

Kam umístit troubu v kuchyni

Vestavné trouby instalujeme ideálně ve výšce očí (nad 80 cm) nebo s dalším spotřebičem nad sebe tak, že vyšší spotřebič je vespod. Trouba může být ale i pod pracovní plochou, pokud nám to prostor nedovolí jinak. Vyšší umístění zajistí, že manipulace s horkým nádobím bude jednodušší. Na pečené pokrmy také lépe uvidíte.

Kam umístit v kuchyni kávovar

Rozměrné spotřebiče umístěte v rámci kuchyňské linky dolů pod pracovní plochu. Mikrovlnná trouba zase patří do horní části linky. Samostatně stojicí kuchyňské spotřebiče jako mixéry či smoothie makery schovejte do kuchyňské skříňky. Ideálně do rohu kuchyňské linky umístěte kávovar nebo varnou konvici.

Kam s mikrovlnkou v kuchyni

Mikrovlnnou troubu je také vhodné umístit ne příliš vysoko, aby člověk nemusel zvedat ruce. Nejčastěji se umísťuje do výšky očí, přímo nad pečicí troubu. Vedle této vysoké skříně se umísťuje stejně vysoká lednice s mrazničkou, a vzniká tak dnes asi nejpoužívanější sestava.

Jak rozmístění spotřebičů v kuchyni

A jaké je ideální výškové rozmístění spotřebičů Podle Brázdy by měl být dřez trochu výš, abychom se při mytí nádobí zbytečně nehrbili, naopak varná deska trochu níž, abychom při vaření viděli dobře i do zadních kastrůlků. Z minulosti přetrvává také zvyk umisťovat troubu pod pracovní desku.

Jaké spotřebiče do kuchyně

Důležité parametry pro výběr vestavného spotřebičeJe třeba mít správně naměřené rozměry kuchyně i spotřebičů.Vestavné spotřebiče mají obecně menší vnitřní rozměry než spotřebiče klasické.Velkou výhodou vestavných spotřebičů je, že je můžete umístit kam chcete, předejít ohýbání ke spotřebičům a zamezit bolavým zádům.

Jak srovnat věci v kuchyni

Hrnce, pánve, utěrky…

Je to snadné – hrnce, pánve nebo pokličky se vyplatí mít v blízkosti sporáku. Oproti tomu talíře, misky na polévku a příbory je zase praktické skladovat poblíž jídelního stolu. A kam s mycími prostředky, saponáty a utěrkami Pochopitelně že co nejblíže k dřezu.

Co všechno mít v kuchyni

Základní vybavení kuchyně by mělo obsahovat nádobí na vaření, pečení i servírování a neobejdete se ani bez základních kuchyňských robotů, mixérů či například rychlovarné konvice. Taková vývrtka nebo otvírák se v kuchyni čas od času hodí taky. Co by na vašem seznamu nemělo chybět

Kam umístit utěrky v kuchyni

Nejjednodušší je připevnit držák na ručníky na zadní stranu dveří skříňky. Většina lidí volí tu pod umyvadlem, protože je pak držák pohodlně umístěn tam, kde ručníky potřebujete nejčastěji. Další možností je využít výsuvnou tyč, která se na utěrky a ručníky přímo vyrábí.

Jak vymalovat kuchyn barvy

Jak vymalovat kuchyň – samotné malování

Malování vždy začínejte od stropu. Strop natírejte v pruzích o šířce cca 1 m a postupujte od okna ke dveřím do kuchyně. Všechny hrany a přechody nejprve natřete plochým štětcem tak, že nejprve nedotáhnete až do kraje a pak naneste barvu přímo na okraj.

Jak vymalovat kuchyň inspirace

Při malování kuchyně vsaďte na kvalitní a omyvatelnou barvu. Je jen na vás, jestli budete malovat pouze stěny, skříňky nebo obojí. Pamatujte, že barva nebo kombinace barev dodají kuchyni výsledný vzhled a atmosféru.

Jak osvětlit kuchyň

Hlavní osvětlení

Technické normy určují, že v kuchyni by mělo být okolo 300 luxů, t.j. 300 lumenů na m2. Při velikosti kuchyně cca. 3,5x4m=14 m2, potřebujete zhruba 4200 lumenů. Pracovní plochy doporučujeme osvětlit zvlášť.