Jak zrenovovat vchodové dveře?

Jak zrenovovat vchodové dveře?

Jak opravit vchodové dveře

Renovace starých dveří lze vyřešit třemi různými způsoby – buď je můžete polepit fólií a zakrýt tak všechny estetické nedostatky, případně lze sáhnout ke kompletní výměně dveří za nové, ideálně bezpečnostní dveře. Poslední z variant je pak obměna pouze částí dveří (zámek, obrubně apod.) za nové.
Archiv

Jak obnovit stare dveře

Pokud jsou dveře poškozené, jsou v nich díry nebo mezery mezi prkny, musíme je „zakytovat“. K tomu použijeme truhlářský tmel. Ten můžeme buď koupit nebo vyrobit domácí smícháním prachových pilin z našich dveří a syntetické pryskyřice – tím docílíme stejné barvy kytovaných míst, jako jsou naše dveře.
Archiv

Jak rekonstruovat dveře

Dřevěné dveře se renovují broušením, případným tmelením, a nakonec novým nátěrem nebo potažením tapetou či folií. Všechny varianty jsou značně náročné, a to především časově.
Archiv

Čím natřít vchodové dveře

Chcete li zvýraznit kresbu dřeva použijte Sikkens lazury. Pro vnější prostory použijte exteriérové ředidlové barvy i vodou ředitelné krycí barvy s vysokou odolností v potřebném počtu vrstev. Nezapomeňte, že nátěr se vždy nanáší pouze na očištěné dřevo! Natírání venkovních dřevěných dveří s námi lehce zvládnete i vy.

Jak opravit staré dveře

Stačí pak dveře nalakovat bezbarvým lakem nebo natřít voskem či olejem. Získáte tak zajímavý vzhled s přirozenou patinou. Další možností je dveře důkladně natřít zcela novou barvou. Můžete dokonce zvolit dvě barvy na jedny dveře, tedy z každé strany jinou, aby přesně ladily k dané místnosti.

Jak přemalovat dveře

Pokud CHCETE odstranit původní nátěrDejte dveře do vodorovné polohy.Opatrně štětcem nanášejte nátěr tak dlouho, než původní barva začne nabobtnávat.Barvu seškrabte.Dveře přebruste jemným smirkovým papírem.Zatmelte všechna poškozená místa tmelem na dřevo.

Jak zateplit vstupní dveře

Nejlepším způsobem, jak izolovat staré dveře, je přidat izolaci na samotné dveře. To můžete provést přidáním vrstvy polystyrenu nebo bublinkové fólie na vnitřní stranu dveří. Pokud chcete, aby zateplené vchodové dveře zevnitř zároveň i dobře vypadaly, vsaďte na čalounění.

Jak oživit staré dveře

Stačí pak dveře nalakovat bezbarvým lakem nebo natřít voskem či olejem. Získáte tak zajímavý vzhled s přirozenou patinou. Další možností je dveře důkladně natřít zcela novou barvou. Můžete dokonce zvolit dvě barvy na jedny dveře, tedy z každé strany jinou, aby přesně ladily k dané místnosti.

Jakou barvu na dveře

Pro barevný nátěr dveří doporučujeme použít Balakryl Uni Mat/Lesk, pro pouze bílý speciální barvu Balakryl Okna a Dveře. Chceme-li mít dveře bílé, krémové či jinak světlé, můžeme jako první nátěr použít základní barvu Balakryl Základ. Ta je více „naplněna“ a má tedy vyšší kryvost.

Čím přetřít dveře

Dřevo je porézní a bez ochranného nátěru se neobejde. Vždy začínáme mořidlem či napouštědlem a až poté aplikujeme vrchní nátěr. Vhodným napouštědlem je například obyčejná instalatérská fermež, čili lněný olej. Ovšem napouštědlo (mořidlo) vybíráme především podle doporučení výrobce nátěrové hmoty.

Jak vybrousit dveře

Masivní dřevěné dveře bez skleněné výplně

Můžete bez obav brousit povrch. Hrubou vrstvu barvy odstraníte pomocí horkovzdušné pistole, která ji uvolní, a pak jí jenom seškrábnete dolů pomocí kovové špachtle. Další možnost je použít speciální tekutinu pro odstranění barvy.

Jak natírat

Shrnutí: Na co si dát pozor při natírání štětcemNatírejte směrem z druhé strany, než je ruka, ve které držíte štětec (praváci zleva a naopak)Připravte si alespoň dvě různé velikosti štětce (malý na rohy a velký na větší plochy)Natírejte odshora dolů, aby stékající barva neponičila již hotový nátěr.

Co dát pod vchodové dveře

Je potřeba instalovat pod vchodové dveře tepelně izolační podkladový profil, který je od spodního rámu až k hydroizolaci. Tento profil musí být dostatečně pevný a tepelně izolovaný, lze použít např: PURENIT, nebo MERINIT. Purenit – je vyroben z tvrzené polyuretanové pěny.

Jak utěsnit vstupní dveře

Dříve populární kovotěs už asi neseženete. Dnešní těsnění zárubní, které se dají použít jak na dveře, tak na okna, jsou z pryže nebo pěny. Hlavně mají komůrky vyplněné vzduchem, takže materiál při zavření dveří těsně přilehne k rámu. Můžete si vybrat z levnějších modelů, které se na dveře jen přilepí.

Jak využít staré dveře

Jestliže máte staré dveře plastové, hliníkové nebo hodně poškozené či shnilé, pak je asi dobré je ekologicky zlikvidovat. Obecně platí, že když už jim nenajdete další uplatnění, jednoduše je odvezte do příslušného sběrného dvora, kde je od vás zdarma přijmou.

Jak přelakovat dveře

První nátěr můžeme částečně zředit 5–10 % vody. Nátěr provádíme vždy podél struktury dřeva, ne napříč. Při nátěru je lepší dveře vysadit a natírat je ve vodorovné poloze. U členitých dveří postupujeme při nátěrech vždy po celých jednotlivých částech a to tak, že končíme okrajovými profily.

Jak sladit barvu podlahy a dveří

Jako u podlahy platí univerzální pravidlo kombinovat tmavou se světlou. Pokud vyberete dveře ve světlém dřevě, místnost se opticky ještě zvětší. Pokud naopak zvolíte dveře v tmavé barvě dřeva, místnost bude působit elegantním dojmem.

Jak správně natírat

Shrnutí: Na co si dát pozor při natírání štětcemNatírejte směrem z druhé strany, než je ruka, ve které držíte štětec (praváci zleva a naopak)Připravte si alespoň dvě různé velikosti štětce (malý na rohy a velký na větší plochy)Natírejte odshora dolů, aby stékající barva neponičila již hotový nátěr.

Jak dlouho nechat schnout lazuru

Impregnace zajistí stejnoměrný nátěr, obsahuje i fungicidní prostředky, což zabraňuje napadení dřevokazným hmyzem. Schnout by měl alespoň 24 hodin, potom se povrch jemně přebrousí. Teprve pak se pusťte do nanášení lazury, laku nebo barvy.

Jak natírat palubky

Ošetřujeme palubky

Obklad z palubek napustíme lazurovacím lakem a po zaschnutí natřeme vodou ředitelným nebo syntetickým lakem. Můžeme volit mezi lesklou a matnou variantou, případně pololeskem, který lze také z matného a lesklého stejné značky namíchat. Druhý nátěr lakem prospěje vzhledu dřeva i jeho ochraně.

Jak obrousit staré dveře

Broušení povrchu. Zbytky laku, otřepy a nerovnosti po opalování odstraníte pomocí brusného papíru a dokonale tak připravíte dveře pro nový nátěr. Doporučuje se dřevo brousit brusným papírem nebo houbičkou alespoň dvakrát, nejprve hrubší zrnitostí (60), následně jemnější zrnitosti (120).

Co je to Lazurovani

Lazura je tenká vrstva barvy, vytvořená nanášením vrstev poloprůhledné barvy na předchozí barevné vrstvy (nikoli podklad).

Jak často natírat dřevo

Preventivní udržovací nátěr by se měl aplikovat 1x – 2x ročně. Záleží samozřejmě na tom, kde je dané dřevo umístěno, jak moc se používá nebo jak je poškozeno. Nejdůležitější je to u teras a zahradního nábytku.

Jak vysadit plastové vchodové dveře

Sundáte je z vnitřní strany zatlačením horní části krytky směrem nahoru. Pak, dle typu závěsu, odšroubujete imbus, nebo zatlačíte na čep a vysunete kolík. Proveďte to na horním závěsu (a případně na prostředním). Následně křídlo mírně odehněte od dveří a vytlačíte směrem vzhůru.

Co dřív podlahy nebo dveře

Obecně platí, že můžeme dveře montovat před i po pokládce nové podlahy. Důvodem, proč montovat dveře po pokládce, je fakt, že je jasně určena výška podlahy a zároveň podlahová krytina probíhá i pod prahem dveří.