Jak změřit kuchyňskou linku?

Jak změřit kuchyňskou linku?

Jak repasovat kuchyňskou linku

První možností je výměna dvířek a obkladů, kdy ponecháte pouze korpus kuchyňské linky. Další variantou je použití samolepicí fólie, což určitě nadchne především kreativce. Pokud potřebujete dát jiný vzhled dřevěné kuchyňské lince na chalupě, není nic jednoduššího než ji opatřit novým nátěrem.

Jak vysoká by měla být kuchyňská linka

výška postavy od 150 do 160 centimetrů – výška pracovní desky 80-82 centimetrů, výška postavy od 160 do 170 centimetrů – výška pracovní desky 85-86 centimetrů, výška postavy od 170 do 180 centimetrů – výška pracovní desky 90-91 centimetrů, výška postavy nad 180 centimetrů – výška pracovní desky 94-95 centimetrů.

Jak změřit kuchyň

Změřte výšku a šířku stěn kuchyňského prostoru. Zaměřte výšku, šířku oken a dveří (včetně rámů a zárubní) a jejich vzdálenost od rohů místnosti. U oken je nutné udat vzdálenost okna od podlahy. Rovněž uveďte výšku, šířku a hloubku všech topných těles, a dalších pevně usazených doplňků jako jsou poličky apod.
Archiv

Jak se přidělává lišta ke kuchyňské lince

Lišta se skládá ze dvou částí. Spodní část připevníme pomocí malých šroubků 3×16 mm k pracovní desce těsně ke stěně. Nasadíme napevno vnitřní roh a horní část na spodní lištu lehce nacvakneme. Dotlačíme ji až do rohu a pak ji mírným tlakem postupně zatlačíme do spodní lišty.
Archiv

Jak přetřít kuchyňskou linku

Použijte základní barvu určenou na dřevo nebo dýhu, v závislosti na typu povrchu. Možná budete muset použít malý váleček na dveře pro hladší povrch. Použijte dvě vrstvy Vámi vybrané barvy. Po zaschnutí první vrstvy přebruste povrch jemným smirkovým papírem a dosáhnete tak hladkého profesionálního finálního nátěru.

Jak opravit spálenou kuchyňskou linku

Na rýhy a škrábance vezměte speciální renovační sety s opravnými vosky. Na pracovní desky v kuchyni používejte vosky tvrdé, které roztavíte pájkou nebo třeba rozehřátým nožem. Měkké vosky nemají v těchto případech potřebnou trvanlivost. Poškozené místo zbavte nečistot a naneste na něj rozehřátý vosk.

Jak vysoko zásuvky nad linkou

Zásuvky (i vypínače) nad kuchyňskou linkou se umisťují ve stejné úrovni, standardně cca 20–30 cm nad pracovní deskou (tj. 1150–1250 mm nad podlahou), záleží na výšce dolních a horních skříněk kuchyně. Umístění zásuvek v okolí dřezu se řídí normou ČSN 33 2130 ed.

Jak pověsit linku

Horní skříňky kuchyňské linky je možné díky speciálním kotvícím systémům zavěsit nejen na klasickou cihlovou zeď, ale také na zeď z dutých materiálů, ytongu nebo ze sádrokartonu. Každý z těchto materiálů má ale svou specifickou potřebu kotvení a každý vyžaduje specifické hmoždinky nebo kotvy.

Jak vyrovnat kuchyňskou linku

Nejjednodušší je použít rektifikační nohy. Našroubuješ na dno, sestavíš kuchyň, lehneš si k tomu a vyšteluješ. Nasadíš sokl a je hotovo. V případě, že máš sokl napevno ke skříňkám, musíš ho napřed sundat, nakonec z něj použiješ jen přední díl, případně boční.

Jak si zařídit kuchyň

Základní pravidla pro zařizování kuchyně

Rozmyslete, zda má místnost dostatečné větrání, ideální je i okno, denní světlo je při vaření příjemné. Vytvořte praktický trojúhelník, který vám umožní pohodlně pracovat. Jedná se o propojení ukládání potravin, chlazení potravin a přípravy potravin.

Jak spojit pracovní desku v kuchyni

Položte pracovní desku a upevněte ji kovovými úhelníky či ještě lépe speciálním spojkami (složenými z horního a dolního dílu) na spodní skříňky. Dolní část spojky připevněte na spodní stranu pracovní desky a horní část na boční stěnu spodní skříňky. Pak oba díly na sebe nasaďte a zašroubujte.

Jak zavěsit kuchyňské skříňky

Zavěšení na hmoždinky je nejjednodušší a přitom nejsložitější systém. Znamená to totiž navrtat na každou skříňku dva otvory, umístit do nich hmoždinku a vrut s háčkem. Je nutné velmi pečlivě vyměřit jednotlivé díry, protože jinak se nepodaří skříňky zavěsit.

Jak ošetřit kuchyňskou linku

Babské rady na vyčištění kuchyně nejčastěji zmiňují citron, ocet, olej, jedlou sodu nebo prášek do pečiva. S těmito několika surovinami zvládnete odmastit kuchyňskou linku i spotřebiče, zbavit povrchy zašlého vzhledu, odstranit vodní kámen nebo dokonce eliminovat nepříjemné pachy.

Čím natřít pracovní desku v kuchyni

Kuchyňské desky a desky pracovních stolů se mohou buď olejovat nebo lakovat. Velmi pohodlně se na nich používá olej na pracovní desky Arbeitsplatten-Öl nebo olej s tvrdým voskem Hartwachs-Öl antibakteriální.

Co na Spalenou linku

Potřete spálené místo pastou z jedlé sody a octa nebo Coca-Coly. Nechte 6 hodin působit a poté umyjte. Pokud spálenina stále drží, posypejte místo jedlou sodou, nalijte vodu a 20 minut zahřívejte. Nechte vychladnout a umyjte.

Jak se zbavit škrábanců na kuchyňské lince

Drobné škrábance na dřevěné kuchyňské sestavě můžete zkusit opravit voskem, který lze zakoupit v prodejnách pro truhláře. Tyto prodejny nabízejí různé barevné vosky podle různých odstínů dřeva, kterými lze retušovat.

Jak vyřešit zásuvky v kuchyni

Výška zásuvek má také svoje regule a zvyklosti.

Zásuvky (i vypínače) nad kuchyňskou linkou se umisťují ve stejné úrovni, standardně cca 20–30 cm nad pracovní deskou (tj. 1150–1250 mm nad podlahou), záleží na výšce dolních a horních skříněk kuchyně. Umístění zásuvek v okolí dřezu se řídí normou ČSN 33 2130 ed.

Jak daleko může být zásuvka od dřezu

Vzdálenost zásuvky od dřezu musí být minimálně 600 mm a v blízkosti dřezu ani nad varnou deskou nesmí být žádná zásuvka. Vypínače se umisťují 1.200 až 1.250 mm od podlahy (podle výšky soklu), tedy ve stejné výšce jako zásuvky.

Jak vysoko zavěsit kuchyňské skříňky

Kuchyňské skříňky lze samozřejmě zavěsit o něco níže nebo výše. Vše záleží na našich osobních preferencích, výšce osob používajících kuchyni a výšce pracovní desky. Doporučujeme však, aby vzdálenost mezi pracovní deskou a horními kuchyňskými skříňkami nebyla menší než 45 cm a větší než 70 cm.

Jak zavěsit kuchyňskou linku do sádrokartonu

K zavěšení větších a těžších předmětů do sádrokartonové příčky se používá speciálních hmoždinek nebo kotev, které mají po instalaci do sádrokartonových desek nosnost několik desítek kilogramů. Při jejich ukotvení lze využít konstrukčního profilu a zapustit vhodné hmoždinky přímo do nosné konstrukce.

Co dát na stěnu za kuchyňskou linku

Použít můžete umělý kámen, bílý keramický obklad nebo čistě bílé mléčné sklo. Pokud hledáte velmi jednoduché provedení, pak můžete záda kuchyně spojit s pracovní deskou. Takové spojení dodá vaší sestavě velmi elegantní nádech. Pracovní desku můžeme vytáhnout mezi horní a spodní skříňky.

Jak uspořádat malou kuchyň

Do malých prostor se nejvíce hodí světlé barvy nábytku i stěn. Vhodné jsou světlé odstíny dřeva nebo jemné pastelové tóny. Oblíbenou barvou předních ploch je lesklá bílá. Čím světlejší barvy zvolíte, tím více kuchyň projasníte a opticky zvětšíte.

Jak na malou kuchyni

zaplňte prostor klidně až po strop, využijte vertikální rozměr kuchyně; nešetřete na vnitřním vybavení skříněk a zásuvek; čím více předmětů bude v kuchyni na očích, tím menší se vám bude zdát; malým prostorem sluší světlé barvy a skleněné plochy.

Jak změřit kuchyňskou desku

Já to měřím od kraje z jedné strany ke hraně dřezu a pak od zadní strany desky ke dřezu. Ale pochybuju, že se podaří přesně umístit dřez, aby se nemusely měnit odpadní trubky. To se dá jinak udělat pomocí flexibilní hadice, která se dá místo sifonu.

Jak vysoko horní skříňky kuchyně

Výška horních skříněk kuchyňské linky

Horní skříňky bývají většinou mělčí. Přesto, budou-li příliš nízko nad pracovní deskou, mohou začít nepříjemně překážet. Většinou proto neklesnou níže než 50cm nad horní hranu pracovní desky. Umístění výše naopak ničemu nevadí.