Jak zjistit vybavu vozidla podle VIN?

Jak zjistit vybavu vozidla podle VIN?

Kde najdu v technicaku VIN

VIN vozidla je vždy uvedenou na velkém i malém technickém průkazu, najdete ho také na zalené kartě, v servisní knížce apod.

Jak zjistit stupeň výbavy auta

Výbavu vozu, včetně PR kódů zjistíš jedině podle VIN – viz jeden ze starších příspěvků. Buď ti to tady nějaká dobrá duše zjistí, nebo zkus nějaký škodovácký servis, anebo si udělej registraci a zaplať přístup do erWinu.
Archiv

Jak zjistit rok výroby vozidla

Rok výroby vozidla naleznete na přední straně malého technického průkazu v druhém řádku označený B. DATUM PRVNÍ REGISTRACE VOZIDLA.

Jak rozklíčovat VIN

Jak rozklíčovat VIN kód První tři znaky se označují jako WMI (World Manufacturer Identifier), tedy světový kód výrobce. Škoda Auto používá kód TMB. Znaky na pozicích 4–9 se označují jako VDS (Vehicle Descriptor Section) a slouží jako popisný kód vozidla a označují model příslušného vozu.

Co Vyčtu z VIN

První znak určuje region, ve kterém výrobce působí, druhý znak pak upřesňuje stát, třetí identifikuje značku (Škoda má kód TMB). Následujících pět pozic uvádí model, druh karoserie, provedení motoru a další specifikace.

Kde bylo auto vyrobeno podle VIN

První znak přitom označuje region, v němž daný výrobce působí. Auta vyrobená z Afriky tak na začátku VIN čísla mají písmeno A až H, zatímco ta asijská J až R, evropská S až Z a třeba severoamerická 1 až 5. Druhý znak upřesňuje místo výroby, pro Českou republiku jsou tak vyhrazeny kódy TJ až TP.

Co patří do povinné výbavy auta

Co obsahuje povinná výbavavýstražný trojúhelník,reflexní vestu,autolékárničku,rezervní kolo nebo prostředky na opravu (lepicí sadu),klíč na kola,zvedák.

Co je lepší carVertical nebo Cebia

Přehledy carVertical jsou komplexnější, obsahují údaje o historii mezinárodních vozidel, včetně údajů o nehodách, krádežích či najetých kilometrů. Naopak jiní mohou ocenit společnost Cebia a její dlouholetou působnost na českém trhu, přehledné webové stránky, PDF reporty nebo funkci AUTROTRACER.

Kde je ve VIN rok výroby

Jak určit stáří s pomocí čísla VIN

Pro určení data výroby se podívejte na desátou pozici u VIN. Písmena A–Y reprezentují roky 1980– 2000 (jsou řazena jako abeceda bez háčků, čárek a písmen O, Q, U a Z). Roky 2001–2009 najdete pod číslicemi 1–9. Rok 2010 už je zase A, 2011 B a tak dále.

Jak zjistit rok výroby auta zdarma

To je častá otázka, kterou lidé pokládají internetovým vyhledávačům. Teď už víte, že rok výroby nevyčtete z malého ani velkého technického průkazu, ale z VIN kódu tento údaj dokáže vyčíst technik autorizovaného servisu nebo ho můžete za poplatek zjistit prostřednictvím online prověření vozidla.

Jak zjistit typ karoserie

Číslo karoserie se nachází na podvozku vozidla a může být nalezeno na různých místech, v závislosti na typu vozidla. Pokud nevíte, kde se nachází, můžete se podívat do návodu k obsluze vozidla. VIN kód můžete zjistit také na předním skle vozidla.

Co lze vyčíst z VIN

Pomocí VIN kódu lze vozidlo nejen identifikovat, ale také lze na jeho základě dohledat a prověřit všechny důležité informace o vozidle (výrobce, model, kód motoru, datum výroby, historii najetých km, servisní historii, předchozí poškození apod.).

Jak poznat typ auta

Registrační značka (RZ)

Mezi nejpoužívanější rejstříky poznávacích značek patří Informační středisko pro poškozené u České kanceláře pojistitelů. Po zadání RZ a data, ke kterému chcete informaci vyhledat, získáte tyto informace: druh vozidla, o který se jedná (osobní, nákladní, motocykl apod.)

Jak číst VIN kód

Auta vyrobená z Afriky tak na začátku VIN čísla mají písmeno A až H, zatímco ta asijská J až R, evropská S až Z a třeba severoamerická 1 až 5. Druhý znak upřesňuje místo výroby, pro Českou republiku jsou tak vyhrazeny kódy TJ až TP. Jmenovitě Škoda Auto využívá kombinaci TMB, zatímco Tatra TMT.

Co kdyz nemám povinnou vybavu

Každé auto musí mít povinnou výbavu. Pokud některá věc chybí nebo není platná, hrozí řidiči pokuta až dva tisíce korun. Na druhou stranu, povinná výbava není samoúčelná, může motoristům pomoci při nehodě, případně zranění.

Jak daleko dát trojúhelník

Podle pravidel má stát výstražný trojúhelník na běžné silnici minimálně 50 metrů za autem.

Jak zjistit původ auta

Kontrolu vozu pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line pomocí systému AUTOTRACER na stránkách Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech v ČR.

Jak funguje carVertical

Společnost carVertical vyhodnocuje stav prověřovaného vozu a udává jeho celkové hodnocení od 1 do 10. Skládá se ze tří hlavních faktorů: dat o poškození, záznamů najetých kilometrů, poruch modelu. Skóre carVertical vám umožní rychle porovnat různá vozidla, která zvažujete koupit.

Jak zjistit informace podle VIN

Dají se poznat Některé informace jsou na specializovaných portálech k dispozici zdarma, kompletní historii lze získat většinou za poplatek. Vyhledávat podle VIN lze například na portálech vindecoder.eu, cardetect.cz, vincheck.cz nebo zkontrolujsiauto.cz.

Co použít místo rezervy

Od úterka platí novela zákona, kdy místo rezervy mohou řidiči v autech vozit pneumatiky, které se samy při defektu automaticky zalepí nebo mohou vozit soupravu se sprejem, který pneumatiku dofoukne a zalepí zároveň. To by mělo stačit pro nouzové dojetí.

Jak vytáhnout člověka z auta

Jak na toOdepněte nebo přestřihněte bezpečností pás.Zkontrolujte, zda nejsou dolní končetiny zaklíněné pod pedály.Provlékněte ruce pod pažemi postiženého tak, abyste mohli uchopit jeho paži.Vždy se pokuste uchopit neporaněnou nebo méně poraněnou horní končetinu.Úchop provádějte oběma vašima rukama.

Kde je výstražný trojúhelník

Umisťování výstražného trojúhelníku upravuje § 26 odst. 3 zákona 361/2000 Sb. V obci a mimo obec se výstražný trojúhelník dává k pravému okraji silnice do vzdálenosti minimálně 50 m za vozidlem. Je-li vozidlo odstavené na dálnici, pak se vzdálenost zvyšuje na 100 m.

Co je VIN kód

Každý kód je unikátní a celková podoba VIN je platná pro celá svět. Co VIN kód obsahuje: světové číslo výrobce vozidel, včetně čísla regionu, kde se vůz vyrábí, popisný kód samotného vozidla a výrobní číslo.

Co je lepší Cebia nebo carVertical

Přehledy carVertical jsou komplexnější, obsahují údaje o historii mezinárodních vozidel, včetně údajů o nehodách, krádežích či najetých kilometrů. Naopak jiní mohou ocenit společnost Cebia a její dlouholetou působnost na českém trhu, přehledné webové stránky, PDF reporty nebo funkci AUTROTRACER.

Jak zjistit stav auta

Kontrolu vozu pomocí VIN kódu lze provést jednoduše on-line pomocí systému AUTOTRACER na stránkách Cebia.com. Jedná se o největší databázi záznamů o ojetých vozidlech v ČR.