Jak zjistit typ MacBook Air?

Jak zjistit typ MacBook Air?

Jak zjistit rok výroby MacBook Air

Na zadní straně Vašeho MacBooku je natištěný název Vašeho Macu a rok výroby.
Archiv

Jak zjistit typ IMAC

Najděte sériové číslo vytištěné na spodní straně Macu vedle informací o shodě s předpisy. Najdete ho i na původní krabici vedle štítku s čárovým kódem. Toto sériové číslo pak zadejte na stránce ověření možnosti servisu a podpory nebo technických specifikací, kde zjistíte, který máte model.

Jak zjistit paměť MacBook

Chcete-li si prohlédnout informace o využití paměti Macu: Otevřete Monitor aktivity. Chcete-li informace o záruce a servisních službách pro váš Mac: Otevřete nastavení „O tomto Macu“. Chcete-li informace o zobrazení a optimalizaci úložného prostoru na Macu: Otevřete nastavení „Úložiště“.

Jak zjistit verzi macOS

V nabídce Apple  v levém horním rohu obrazovky vyberte O tomto Macu. Okno, které se otevře, může vypadat jinak než tady uvedený příklad, ale v každém případě bude obsahovat název macOS, po kterém následuje číslo verze. Pokud potřebujete znát taky číslo sestavy, zobrazíte ho kliknutím na číslo verze.

Kdy vyšel MacBook Air M1

Slouží pro stolní počítače řady Macintosh, notebooky MacBook a tablety iPad Pro a iPad Air s podporou v systémech macOS i iPadOS. M1 byl vydán v listopadu 2020, s tím, že následující verze M1 Pro a M1 Max byly vydány o rok později a M1 Ultra v březnu 2022.

Jak zjistím co mám za Iphone

Přejděte do Nastavení > Obecné > Informace.

Jak zjistit jaký mám ipad

Zjištění čísla modelu

Podívejte se na zadní stranu iPadu. Otevřete Nastavení, klepněte na Obecné a pak na Informace. Číslo modelu najdete v horní části.

Jak zjistím Informace o složce

Kdy se chcete podívat na informace o souboru nebo složce, klikněte na ně pravým tlačítkem a zvolte Vlastnosti. Můžete také soubor vybrat a zmáčknout Alt + Enter .

Jak promazat disk Macbook

Smažte soubory ve složce Stahování. Otevřete složku z Docku nebo výběrem položek Přejít > Stahování na řádku nabídek ve Finderu. Pokud pro e-maily používáte aplikaci Mail, vyberte na řádku nabídek aplikace položky Schránka > Smazat nevyžádanou poštu. Vyberte také položky Schránka > Smazat odstraněné položky.

Jak zjistit verzi iOS

Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

Pokud chcete zjistit, jakou verzi softwaru máte na zařízení nainstalovanou, přejděte do Nastavení > Obecné a klepněte na Informace.

Jak aktualizovat MacBook Air 2017

Zvolte nabídku Apple  > Nastavení systému. Klikněte na Obecné na levé straně okna Nastavení systému a poté klikněte na Aktualizace softwaru napravo. Nebo zvolte nabídku Apple  > Předvolby systému a klikněte na Aktualizaci softwaru.

V jakém roce vyšel první notebook označený jako MacBook

MacBook je název nejnižší výrobní řady přenosných počítačů platformy Macintosh firmy Apple. Původní iBook byl nahrazen první verzí MacBooku 16. května 2006. Zatímco iBooky používaly procesory PowerPC od firmy IBM, MacBook v sobě nesl procesor značky Intel.

Jak zjistím co mám za IPAD

Podívejte se na zadní stranu iPadu. Otevřete Nastavení, klepněte na Obecné a pak na Informace. Číslo modelu najdete v horní části.

Jak šly po sobě iPhony

Pojďte se na ně s námi podívat!2007-2009 iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS.2010-2013 iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S.2014-2017 iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 8.2017-2019 iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone 11.2020-2022 iPhone 12, iPhone 13, iPhone SE (2. a 3. generace)

Kdy vyšel iPad Air 2

iPad Air 2 je šestá generace tabletu iPad od Americké firmy Apple. Byl představen 16. října 2014.

Jak zjistit co mám za iPhone

Podívejte se do Nastavení

Přejděte do Nastavení > Obecné > Informace.

Jak zjistit název počítače

Jak najít název počítače ve Windows 10Otevřete Ovládací panely.Klikněte na Systém a zabezpečení > Systém. Na stránce Základní informace o počítači uvidíte v části Nastavení názvu počítače, domény a pracovní skupiny položku Úplný název počítače.

Jak zjistit jaký mám počítač

Tady je postup, jak získat další informace:Vyberte Start > Nastavení > Systém > O systému . Otevřete nastavení O systému.V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jak optimalizovat MacBook

Na Macu vyberte nabídku Apple > Nastavení systému a potom na bočním panelu klikněte na Obecné . (Je možné, že bude třeba posunout zobrazení níže.) Klikněte na volbu Úložiště na pravé straně. Zde můžete zobrazit doporučení a rozhodnout se, jakým způsobem optimalizovat úložiště na Macu.

Jak vyčistit MacBook od prachu

Odpojte baterii a pusťte se do čištění

Nejvíce bude zanesená základní deska a větrák, obojí je nejlepší vyfoukat stlačeným vzduchem, rozhodně nic nemyjte vlhčenými ubrousky! Pokud je nános prachu viditelný, vezměte si MacBook na vyfoukání klidně ven nebo k oknu, prachu je v něm ve skutečnosti několikrát více.

Jak zjistit jaký mám operační systém

Tady je postup, jak získat další informace:Vyberte tlačítko Start > Nastavení > Systém > O systému .V části Specifikace zařízení > Typ systému se podívejte, jestli máte 32bitovou nebo 64bitovou verzi Windows.V části Specifikace Windows zjistíte edici a verzi Windows spuštěnou na vašem zařízení.

Jaký operační systém má Apple

V počítačích Apple je instalován standardně operační systém macOS, iPhony a iPody jsou poháněny operačním systémem iOS a iPady operačním systémem iPad OS vycházejícím z iOS.

Jak aktualizovat Macbook Air 2013

Zvolte nabídku Apple  > Nastavení systému. Klikněte na Obecné na levé straně okna Nastavení systému a poté klikněte na Aktualizace softwaru napravo. Nebo zvolte nabídku Apple  > Předvolby systému a klikněte na Aktualizaci softwaru.

Co dělat když nejde aktualizovat Macbook

Zkontrolujte zabezpečovací software

Pokud vidíte chyby 2, 4, 6 nebo 1611, zkontrolujte nainstalovaný zabezpečovací software jiných výrobců. Pak zkontrolujte připojení přes USB. Pokud se chybová zpráva zobrazuje i nadále, kontaktujte podporu Apple.

Jak začít s Macbookem

Po prvním přihlášení do prostředí operačního systému macOS můžete ihned začít pracovat nebo se seznámit s ovládacími prvky, jako je horní Řádek nabídek, případně ve spodní části výrazný Dock, který v sobě nese pás oblíbených aplikací.