Jak zjistit datum výroby z VIN?

Jak zjistit datum výroby z VIN?

Jak zjistit datum první registrace

Na přední straně velkého technického průkazu najdete kromě údajů o provozovateli vozidla a jeho vlastníkovi také datum první registrace vozidla a záznamy o provedených převodech vozidla a jeho odhlášení. Ve spodní části se nacházejí záznamy o technických prohlídkách, kde také zjistíte, do kdy technická prohlídka platí.
Archiv

Co se dá zjistit z VIN kódu

Pomocí VIN kódu lze vozidlo nejen identifikovat, ale také lze na jeho základě dohledat a prověřit všechny důležité informace o vozidle (výrobce, model, kód motoru, datum výroby, historii najetých km, servisní historii, předchozí poškození apod.).

Kdy bylo vyrobeno auto

Modelový rok – zhruba u dvou třetin vozidel se nachází ve VIN, ale pozor, to neznamená, že v tomto roce bylo vozidlo skutečně vyrobeno. Datum uvedení do provozu (v technickém průkazu je uvedeno jako datum první registrace) – jedná se o datum, kdy vozidlo bylo poprvé zaregistrováno.
Archiv

Jak zjistit výbavu auta dle VIN

Cebia provozuje VIN decoder AUTOTRACER, který obsahuje nejvíce informací o vozidlech v ČR. Systém AUTOTRACER umí na základě dekódovaného VIN kódu zobrazit nejen základní specifikace vozu (model, značka, typ motoru, technické specifikace, výbava apod.), ale také dohledat jeho historii.

Jak poznat rok výroby autoskla

Číslo na skle je rok výroby skla,ne auta. Ty tečky před nebo za znamenají měsíce. Bez teček,výroba červenec,jedna tečka před číslem červen,jedna za srpen atd. Těžko říct,pravděpodobné to není,ale jak dlouho ležela skla od výroby než je šoupli do auta nikomu nedokážeš.

Co znamená modelovy rok

Rok výroby vs.

Modelový rok může, ale nemusí být rokem výroby. Automobilky zpravidla vyrábějí určitý modelový rok od poloviny roku předchozího, do poloviny roku uvedeného. Například auto vyrobené v září 2017 bude už modelový rok 2018. Může si ale postát u dealera a „na značky“ může být postaveno třeba až v lednu 2019.

Kde bylo auto vyrobeno podle VIN

První znak přitom označuje region, v němž daný výrobce působí. Auta vyrobená z Afriky tak na začátku VIN čísla mají písmeno A až H, zatímco ta asijská J až R, evropská S až Z a třeba severoamerická 1 až 5. Druhý znak upřesňuje místo výroby, pro Českou republiku jsou tak vyhrazeny kódy TJ až TP.

Jak zjistit kde bylo auto vyrobeno

WMI (World Manufacturer Identifier) jsou první tři znaky každého VIN. Jedná se o unikátní kód určený pro každého výrobce automobilů a díky němu lze jednoduše zjistit, kde a kým bylo vozidlo vyrobeno. Např. tuzemská Škoda Auto používá WMI kód TMB.

Kde je kód motoru

Typ a výrobní číslo motoru Oba údaje najdete vyražené na bloku motoru. Porovnejte je s TP. V něm musí být povinně uveden pouze typ motoru (platí pro TP vydané od 1. 7.

Jak zjistím výbavu auta

Každý automobil má přidělený unikátní kód, ve kterém jsou zašifrovány jeho vlastnosti. Takzvaný VIN najdete v technickém průkazu. Prozradí vám, odkud auto pochází, jaká byla jeho originální výbava či kolik kilometrů ukazoval tachometr při poslední prohlídce (STK).

Jak zjistit kód barvy auta podle VIN

Možná vás napadne hledat VIN kód, ale ten vám samotným nepomůže. Přímo informaci o barvě neobsahuje. Můžete kontaktovat prodejce, který přes VIN dohledá váš automobil a podle zadaných informací i kód barvy.

Co obsahuje výrobní štítek vozidla

Výrobní (typový) štítek vozidla musí obsahovat kódové číselné a písmenné označení výrobce a typu vozidla – VIN (Vehicle identification number – Identifikační číslo vozidla).

Jak cist VIN kód

První znak určuje region, ve kterém výrobce působí, druhý znak pak upřesňuje stát, třetí identifikuje značku (Škoda má kód TMB). Následujících pět pozic uvádí model, druh karoserie, provedení motoru a další specifikace. Každý výrobce si může toto označení navrhnout podle vlastní volby.

Jak zjistit kód motoru z vín

Zkontrolujte, jestli není pozměněn, neodborně přeražen nebo jestli někdo nemanipuloval s dílem, na kterém je kód VIN vyražen. Typ a výrobní číslo motoru Oba údaje najdete vyražené na bloku motoru.

Co je to kód motoru

Code motoru je vlastně rodné číslo motoru, se stejným smyslem čísel, jak ho známe z našeho rodného čísla (např. code 18021156 znamená, ze je motor vyrobený v roce 2018, měsíc únor, den jedenáctý a 56 je číslo směny, která motor dělala).

Jak zjistit kód motoru dle VIN

Zkontrolujte, jestli není pozměněn, neodborně přeražen nebo jestli někdo nemanipuloval s dílem, na kterém je kód VIN vyražen. Typ a výrobní číslo motoru Oba údaje najdete vyražené na bloku motoru.

Jak zjistit kód barvy bez Stitku

Originální kód barvy naleznete pod pozicemi příslušného modelu vozu. Pokud není kód z nějakého důvodu na karoserii vozidla, kontaktujte prodejce příslušného výrobce automobilu a nechte si kód zjistit podle VIN.

Jak zjistím barvu vozu

Nejlepší cesta je najít štítek. Štítek s číslem barvy může být kovový nebo formou nálepky. Číslo barvy autolaku má každá značka automobilu jinde. Pokud jste štítek našli a nevíte, co z toho je označení barvy, obvykle jde o třímístný nebo čtyřmístný kód s písmeny a číslicemi.

Jak zjistit kód motoru z VIN

Zkontrolujte, jestli není pozměněn, neodborně přeražen nebo jestli někdo nemanipuloval s dílem, na kterém je kód VIN vyražen. Typ a výrobní číslo motoru Oba údaje najdete vyražené na bloku motoru.

Kde hledat číslo karoserie

Kde najdu číslo karosérie neboli VINTechnický průkaz vozidla – VIN kód nalezneme napsané na velkém technickém průkzau pod kolonkou “VIN kód”Registrační průkaz vozidla – v registračním průkazu je třeba začít od pole “E”, které nikdy nesmí být prázdné

Kde najdu výrobní číslo karoserie

VIN (Vehicle identification number – Identifikační číslo vozidla) je mezinárodně jednoznačný identifikátor motorových vozidel, zpravidla vyražený na štítku trvale připevněném ke karoserii vozu nebo vyražený do karosérie samotné.

Jak zdarma zkontrolovat VIN

Na online kontrole VIN kódu je úžasné to, že jej lze provést odkudkoliv a v základu nic nestojí. Lze ji provést online na webových stránkách www.zkontrolujsiauto.cz, rozsáhlé databázi ojetých aut v ČR.

Jak zjistit VIN zdarma

Některé weby nabízejí základní informace po prověření VIN kódu zdarma:www.kontrolatachometru.cz (informace o ujeté vzdálenosti vozidla, web provozuje Ministerstvo dopravy ČR),www.vincheck.cz (kontrola VIN kódu i v databázích Policie ČR a SR, informace o počtu servisních prohlídek a majitelů ad.),

Kde hledat kód motoru

Na bloku motoru na straně výfuku, vedle příruby převodovky. Hned nad skříní převodovky a současně i na hlavě motoru.

Jak zjistit kód barvy na autě

Podívejte se vzadu do kufru, tam kde je rezerva, najdete tam papírový štítek. Na tom štítku bude čtyřmístné číslo. Ve vašem případě (usuzuji, že to není metalíza, když píšou základní barva), bude číslo začínat 4 nebo 5.