Jak Zesvetlit oranžové vlasy?

Jak Zesvetlit oranžové vlasy?

Jak se zbavit oranžových vlasů

Barvy jsou mastné a říká se, že na ně platí i běžné kuchyňské odmašťovače, jako je jar (použijte běžnou konzistenci místo šamponu) nebo octová voda. Pokud se vám nedaří vymýt žluté nebo oranžové odstíny, zkuste si koupit fialový šampon („silver“) a nechat ho na vlasech aspoň čtvrt hodiny působit.
Archiv

Co dělat se špatně obarvenými vlasy

Šampon proti lupům a jedlá soda

Výsledek můžete ještě podpořit přimícháním jedlé sody. Ta je přírodním bělícím činidlem, takže podpoří rychlejší vymytí barvy z vlasů. Jednoduše smíchejte šampon proti lupům a jedlou sodu ve stejném poměru, vzniklou směs vmasírujte do mokrých vlasů a nechte působit několik minut.

Jak si zesvětlit vlasy doma

I na zesvětlení vlasů vám bude fungovat zmiňovaná pasta z vitamínu C. Skvělou alternativou je citronová šťáva, která zesvětlí i tmavé vlasy. Smíchejte ji s vodou v poměru 1:1, aplikujte na vlasy a máte hotovo. Kyselina citronová se aktivuje teplem, proto je dobré jít na sluníčko nebo si vyfénovat hlavu.

Jak odbarvit Nabarvene vlasy

Chcete-li se stát blondýnkou i ve chvíli, kdy máte tmavé vlasy, pak se nejspíš neobejdete bez peroxidu vodíku nebo-li tzv. odbarvovače. V takovém případě se ale odbarvování rozhodně vyskytuje v několika domácích prostředích , můžete zesvětlit pomocí barev z drogerie jen o odstíny.

Jak urychlit Odrůstání barvy

Pokud chcete proces urychlit, můžete si vlasy nechat každých 8 týdnů o několik tónů ztmavit a dostat se tak blíže k vašemu přirozenému odstínu, dokud všechna původní barva nezmizí. Prvním krokem je opět nechat vlasy odrůstat několik měsíců nebo alespoň do té doby, dokud neuvidíte přirozenou barvu vašich loken.

Jak zesvětlit zrzavé vlasy

Pokud chcete své zrzavé vlasy zesvětlit, vyzkoušejte odvar z kořene rebarbory. Jak na něj Tři až čtyři lžíce sušeného kořene rebarbory povařte v litru vody alespoň hodinu a vodu s rebarborou nechejte přes noc odstát. Následně sušený kořen přeceďte a šamponem umyté vlasy přelivem polévejte.

Jak nejlépe odbarvit vlasy

Odbarvovač nanášíme nejprve odzadu, od týlní části hlavy – tam jsou vlasy nejzdravější a nejméně narušené. Poté postupujeme k předním partiím a nakonec k vlasům kolem obličeje, kde jsou vlasy nejvíce narušené a nejjemnější, a proto bude zesvětlení trvat nejkratší dobu. S množstvím zesvětlující směsi nešetřete!

Jak udělat falešné odrosty

Česky se tato technika nazývá falešné odrosty, angličtina ji označuje jako shadow root. Její podstatou je to, že se ke kořínkům vlasů cíleně nanese tmavší barva, a to cca o 2 tóny. Ta následně přechází ve světlejší délky. Přechod má být v maximální možné míře přirozený.

Jak si zesvětlit vlasy citronem

Citron. Díky kyselině citronové se vaše vlasy mohou zesvětlit až o 2 odstíny. Vymačkejte šťávu z citronu, množství záleží na délce vlasů, pro krátké vlasy bude stačit 1, pro dlouhé vlasy 2-3. Citronovou šťávu naneste po celé délce vlasů a nechte působit 15-20 minut.

Jak si přírodně zesvětlit vlasy diskuze

Také bych zkusila klasickou no-poo metodu v podobě mytí vlasů jedlou sodou s následným oplachem roztokem jablečného octa nebo citronu, vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní metodu „klarifikace“ vlasů, která z nich odstraňuje nánosy a usazeniny ze syntetické kosmetiky, mělo by to logicky zabrat i na barvu, i když ta …

Jak zesvětlit vlasy vitaminem C

Několik tabletek (cca 8) vitaminu C rozdrťte na prášek. Stačí je dát do sáčku a válečkem rozválet. Prášek pak nasypte do svého šamponu a omývejte jím vlasy několikrát týdně. Brzy pak uvidíte výsledky.

Jak zesvětlení vlasů jedlou sodou

Nejen na čištění v domácnosti, ale i na přirozené zesvětlení vlasů je vhodná jedlá soda. Po umytí vlasů si do nich vmasírujte asi lžíci jedlé sody. Vzniklá pasta bude fungovat jako maska, která vlasy přirozeně zesvětlí. Nechte působit aspoň 20 minut.

Jak se vrátit k původní barvě vlasů

Pokud chcete proces urychlit, můžete si vlasy nechat každých 8 týdnů o několik tónů ztmavit a dostat se tak blíže k vašemu přirozenému odstínu, dokud všechna původní barva nezmizí. Prvním krokem je opět nechat vlasy odrůstat několik měsíců nebo alespoň do té doby, dokud neuvidíte přirozenou barvu vašich loken.

Jak zesvětlit vlasy heřmánkem

Stačí smíchat 800 ml vody, 15 ml octa a povařit s heřmánkem (nebo kopřivou). Tímto odvarem vlasy pravidelně oplachujte. Vždy nechte nějakou dobu působit a smyjte čistou vodou. Rebarbora je vhodná proto, že obsahuje látky, které přirozeně tmavé vlasy zesvětlují.

Co s odrostlými vlasy

Vyzkoušejte například Syoss Korektor odrostlých vlasů Root Retoucher (koupit v e-shopu), který se po prvním umytí vymývá, a především je k dispozici kromě běžných odstínů také pro ženy s červenými vlasy, nebo L'Oréal Paris Magic Retouch Sprej pro okamžité zakrytí odrostů (koupit v e-shopu).

Co je to Air Touch

O metodě Airtouch

Jde o speciální způsob barvení. Vybrané prameny (asi 30 až 50 % z celkového objemu vlasů) se otočí a vyfoukají fénem, tím od nich oddělíme kratší a slabší vlasy (tzv. dětské vlásky). Barví se jenom ty, které v daném prameni zůstanou.

Jak zesvětlit melír

Melírem lze dosáhnout lehkého zesvětlení, ale i zesvětlení o mnoho odstínů. Aplikuje se od pokožky hlavy v různé intenzitě, vzdálenosti a podobně, a to pomocí melírovací čepice nebo alobalu. Vyzkoušejte například Bellazi The Natural Melír na vlasy (koupit v e-shopu).

Jak dlouho nechat pusobit Zesvetlovac

Připravenou zesvětlující směs naneste přímo z aplikační lahvičky na suché, předem neumyté vlasy. Nechte 30 až 45 minut působit. Důkladně opláchněte, dokud voda vytékající z vlasů nebude zcela čistá.

Co udela jedlá soda s vlasy

Vlasový šampon

Jedlá soda se dá použít jako alternativa suchého šamponu k okamžitému odmaštění vlasové pokožky i vlasů. Problémem je ale její velmi zásadité pH, které je vyšší než 9. Proto se nedoporučuje používat příliš často a po aplikaci neutralizovat pH oplachem z naředěného jablečného octa.

Jak si nechat narůst šedivé vlasy

Pravidelná péče je základ. „Intenzivní šedé dosáhnete jedině tak, že vlasy nejdřív odbarvíte a zcela je zbavíte pigmentu, což je u hnědých vlasů proces rozdělený na dvě části. Po odbarvení následuje šedý nebo stříbrný toner,“ vysvětluje Josh Wood, colorista, ke kterému chodí na barvu Elle Macpherson a Kylie Minogue.

Co je to balayage

Co přesně je balayage Balayage je metoda podobná například melírování. Ovšem zesvětlovací produkty nejsou kadeřnicí nanášeny na vybrané tenké pramínky vlasů od kořínků ke konečkům. „Balayage se vyznačuje nanášením barvy štětcem na silnější prameny vlasů pohybem ruky, který se podobá zametání.

Co je Babylights

Babylights je nová technika barvení melírů, která vytváří přirozené a jemné proužky, které jsou pěkně vystínované od hlavy. Poměr světlejších i tmavších vlasů je stejný, žádný odstín nepřevažuje. Barvení sice trvá dvojnásobně dlouho než klasické melírování, ale výsledek stojí opravdu za to.

Jak zesvětlit vlasy pomocí citronu

Citron. Díky kyselině citronové se vaše vlasy mohou zesvětlit až o 2 odstíny. Vymačkejte šťávu z citronu, množství záleží na délce vlasů, pro krátké vlasy bude stačit 1, pro dlouhé vlasy 2-3. Citronovou šťávu naneste po celé délce vlasů a nechte působit 15-20 minut.

Jak zesvětlit vlasy sodou

Smíchejte jedlou sodu s vodou tak, aby vám vznikla hustá pasta. Tuto pastu poté naneste na čerstvě umyté vlasy a nechte působit alespoň 20 minut. Následně pastu opláchněte a vlasy ošetřete hydratační maskou nebo kondicionérem.

Proč žloutnou šedivé vlasy

Příčinou šedivých vlasů je postupná ztráta barevného pigmentu takzvaného melaninu, který se nachází ve vlasové kúře. S postupem věku se tvorba tohoto pigmentu snižuje, tím také dochází k tomu, že je po celé délce vlasů rozmístěno pouze malé množství melaninu a vlas získává šedivou barvu.