Jak zalévat kávovník?

Jak zalévat kávovník?

Jak často zalévat kávovník

Zeminu vyžaduje kyselejší (pH 5–6,5 – postačí substrát pro pokojové rostliny). V létě jej jednou za dva týdny přihnojíme. Kávovník přesazujeme každý rok na jaře, starší rostliny podle potřeby. Nezapomeneme také na kvalitní drenáž na dně květináče.

Jak se správně starat o kávovník

V létě je ideální rostlinku čas od času rosit a nevystavovat přímému slunci. Ideálně pak 1x za 14 dnů přidat trochu tekutého hnojiva. V zimě zase omezte zalévání a chraňte před průvanem. Pokud v zimě kávovník umístíte poblíž topení, je ideální rosit jeho listy.
Archiv

Proč kávovníku usychají listy

Suché fleky na koncích listů často vznikají, když pH půdy přechází v zásaditější. Kávovníky rády spíše kyselé prostředí, proto je dobré rostlinu přesadit do nového substrátu. Nové přírůstky už budou pěkně zelené. Suché fleky na spodních listech nebo jejich celkové usychání.

Jaké hnojivo na kávovník

Vhodné je hnojiva střídat, můžete použít i listové hnojivo. Řez je také důležitý a věnuje se mu malá pozornost. Kávovník musí mít dostatek dlouhých a plodných větví. Stejně důležité je i množství listů.
ArchivPodobné

Jak stříhat kávovník

Řez – u kávovníku se řez neprovádí, pokud je příliš vysoký lze vrchol kdekoliv zaříznout, podroste. Od poloviny listopadu do poloviny ledna by neměl kávovník růst – zakládat květenství. Kávovník nesnáší průvan.

Jak namnožit kávovník

Přesazování a množení kávovníku

Při přesazování prsty roztrháme kořenový bal, kořeny z vrchní části otrháme a rostlinu obsypeme zeminou zhruba centimetr nad kořenový bal. Chceme-li kávovník množit, můžeme zkusit řízkování nebo pěstování ze semen, která zasadíme do kyselé zeminy, kde asi za dva až tři týdny vyraší.

Jakou hlínu na kávovník

Nevadí mu suchý vzduch a zároveň není příliš náročný na světlo. Pro kávovník zvolte dobře vyživovanou zeminu, ale hlavně kyselou. Dávejte si pozor na vápno, to by kávovník zcela určitě zahubilo. Snažte se půdu 1x za 14 dnů přihnojovat tekutými hnojivy.

Kdy stříhat kávovník

Od poloviny října omezit zálivku a 1x za 14 dní přihnojit OBM. Řez – u kávovníku se řez neprovádí, pokud je příliš vysoký lze vrchol kdekoliv zaříznout, podroste. Od poloviny listopadu do poloviny ledna by neměl kávovník růst – zakládat květenství. Kávovník nesnáší průvan.

Jak hnojit kávovník

Pro kávovník zvolíme výživnou kyselou zeminu bez příměsi vápna, které by ho určitě zahubilo. Doporučujeme substrát ve složení 2 díly rašeliny, 1 díl kompostu a 1 díl písku. Půdu jednou za 14 dnů přihnojíme tekutým hnojivem. Se zaléváním je to ale trochu jinak než u jiných rostlin.

Jak a kdy stříhat kávovník

Řez – u kávovníku se řez neprovádí, pokud je příliš vysoký lze vrchol kdekoliv zaříznout, podroste. Od poloviny listopadu do poloviny ledna by neměl kávovník růst – zakládat květenství. Kávovník nesnáší průvan.

Jak se množí kávovník

Množení Kávovník se množí semeny z dobře vyzrálých peckovic. Semena by měla být co nejčerstvější, rychle totiž ztrácejí klíčivost. Doporučuje se užití semen maximálně měsíc starých.

Jak rozmnožit kávovník

Kávovník se množí semeny z dobře vyzrálých peckovic. Semena by měla být co nejčerstvější, rychle totiž ztrácejí klíčivost. Doporučuje se užití semen maximálně měsíc starých. Vysévejte do květináčů s kyselejší zeminou (pH 5-6,5) po dvou až pěti semínkách.

Jak zasadit kávová zrna

Semena zasaďte do kyselého substrátu, denně je zavlažujte a umístěte je na světlé místo, kde panuje konstantní teplota okolo 23 stupňů Celsia. Ideálně do blízkosti topení nebo k oknu, které je orientované na jihozápad až jihovýchod. Jakmile se objeví první lístky a rostlinka zesílí, je čas ji přesadit.

Jak pěstovat kávovník venku

Kávovník vyžaduje rozptýlené světlo, nesnáší však přímé sluneční paprsky. Umístíme ho na světlejší místo. Na teplotu není náročný. V létě snese teploty od 22 °C a zároveň vyžaduje vyšší vlhkost vzduchu, proto v tomto období rostlinu intenzivně rosíme.