Jak vyvážit brusku?

Jak vyvážit brusku?

Jak vyvážit brusný kotouč

Vždy se provádí statické vyvažování pomocí vyvažovacího stojánku, u širokých kotoučů se provádí i dynamické vyvažování. Při statickém vyvažování se brousicí kotouč s přírubami nasadí na vyvažovací trn, který se položí do vyvažovacího stojánku.
Archiv

Jak brousit železo

Broušení železa se využívá v rámci mnoha prací, abyste ji mohli odvést opravdu kvalitně, je potřeba pořídit také kvalitní brusný kotouč na železo. Kvalitní kotouče vám zajistí snadné používání a také dlouhou životnost kotouče.

Jak brousit úhlovou bruskou

Brusku zapněte a až se kotouč roztočí, začněte brousit nebo řezat. Místo řezu si označte, aby byl řez rovný. Vždycky držte brusku oběma rukama a pevně. Na brusku netlačte, silnější materiál budete muset brousit na několikrát.

Jak pracovat s bruskou

Brusku zapínejte před tím, než jí přiložíte k materiálu. Při rozbrušování směřujte kotouč k dělenému materiálu kolmo. Při dělení nasazujte kotouč tak, aby se zařezával do materiálu na protilehlé straně od vás.

Jak správně řezat úhlovou bruskou

Řežeme vždy od protilehlé strany, protože jinak by mohlo dojít ke zpětnému vrhu, kdy roztočený kotouč při kontaktu s materiálem odmrští přístroj proti nám. Pokud potřebujeme pouze nařezávat povrch, nikoliv celý profil, pak nám nezbývá, než rozbrušku velmi pevně držet oběma rukama. Materiál vždy upínáme do svěráku.

Na co je úhlová bruska

Úhlová bruska, lidově označovaná jako flexa, rozřezávají, rozbrušují, brousí a leští široké spektrum materiálů, jako je beton, keramika, kámen, dřevo a kov. Ačkoli všechny úhlové brusky pracují v podstatě na stejném principu, liší se různé typy úhlových brusek svou konstrukcí a designem.

Jak správně držet úhlovou brusku

Tlačítko držte stále stisknuté a na hřídel nasaďte kotouč. Uchopte klíč dodávaný k brusce a ve směru hodinových ručiček (stále se stisknutým aretačním tlačítkem) kotouč pevně dotáhněte. Uvolněte aretační tlačítko a rukou prověřte, zda se kotouč volně otáčí. Pokud ano, máte hotovo.

Jak správně pracovat s bruskou

Zásady bezpečné práce s bruskouPoužívejte ochranné brýle.Při hrubších pracích používejte také rukavice.Při práci s výkonnějšími bruskami využívejte ochranu sluchu.Brousíte/řežete-li beton nebo plast, použijte prachovou masku nebo respirátor.Soustřeďte se pouze na broušení, nerozptylujte se.