Jak vyrobit nášlapné krmítko?

Jak vyrobit nášlapné krmítko?

Jak vyrobit krmítko pro slepice

Jak vyrobit krmítko pro slepice:

Pro 10 slepic stačí zásobník o velikosti cca 5 litrů. Poté k zásobníku připevníme dřevěnou destičku na nášlap – když na ni slepice stoupne, víko zásobníku se otevře a část suchého krmiva se přesype ke slepicím do korýtka, ke kterému mají volný přístup.
Archiv

Jak vyrobit domácí napáječku pro slepice

Napáječky jednoduše umístěte na zem do výběhu nebo kurníku. Podložka. Samozřejmě, že pokud nemáte napáječku s háčkem nebo nohy, můžete si vyrobit vlastní vychytávku, díky které umístíte napáječku nad zem výběhu, aby voda v ní zůstala déle čerstvá. K domácí výrobě vám postačí staré cihly nebo betonová tvárnice.

Jak vyrobit jednoduché krmítko

Nejjednodušším způsobem, jak vyrobit krmítko, je použít PET láhev, kterou najde doma každý.Přibližně 5 cm od dna láhve vyřízněte otvor cca 8 cm vysoký a 6 cm široký.Okraje otvoru přelepte lepicí páskou nebo opalte svíčkou, aby se o ně ptáci nezranili.Za hrdlo uvažte provázek a krmítko naplňte zrníčky.

Jak naučit slepice na nášlapné krmítko

Jak slepice naučit našlapovat

Nechte jim první 3 dny krmítko otevřené, aby zjistily, že je jejich novým zdrojem zobu. Ve druhé fázi kolíkem zajistěte, aby krmná nádoba zůstala pootevřená, slepičky uvidí zrní, ale budou si muset stoupnout na nášlapnou plochu a krmítko otevřít, aby si mohly zobnout.

Jakou napáječku pro slepice

Pro domácí chov slepic je vhodná levná plastová napáječka pro kuřata – jedná se o talíř na PET láhev o objemu 1,5 nebo 2 litry se čtyřmi různými nástavci na všechny typy PET lahví. Díky krytu na napáječky se voda v talíř udrží dlouho čistá bez nečistot.

Jak udělat Popeliste pro slepice

Jak vytvořit popeliště

Na suché místo, nejlépe pod stříškou na slunném prostoru, umístěte ohrádku s přibližnými rozměry metr výšky na metr šířky. Posloužit může i jakákoliv dostatečně velká bedna, tak aby se do ní pohodlně vešly minimálně dvě slepice najednou. Okraj popeliště nedělejte vysoký.

Jakou vodu pro slepice

Dešťovka a slaná voda

Aby byly vaše slepice i kuřice zdravé a spokojené, měly by dostávat vodu pouze pitnou, čerstvou a spíše studenou, než teplou nebo dokonce horkou.

Jak vyrobit krmítko pro ptáčky z PET lahve

Trochu obehrané, ale dokonale jednoduché je vyrobit krmítko z PET lahve. Z lahve vyřízněte nožem díru dost velkou, aby se do ní vešel menší opeřenec. Pak do spodní části dejte dřevěnou tyčku nebo kousek proutku. Někdo sice dává pletací jehlici, ale ta ptáčkům klouže.

Jak vyrobit ptačí budku

Jak postavit dřevěnou budkuDno musí být vsunuté mezi boční stěny.Budka musí být otevíratelná, aby se dala čistit.Na budce nesmí být bidélko.Střecha budky musí přesahovat stěnu s vletovým otvorem o 5–7 cm a ostatní stěny o 1–2 cm.Budku můžete opatřit impregnačním nátěrem, který zvýší životnost budky.

Jak velké krmítko pro 10 slepic

Nášlapné krmítko jednostranné 40 cm se zásobníkem pro cca 10 slepic, šetří krmivo proti ptactvu, myším.

Jaké krmítko pro slepice

Krmítka jsou nabízena plastová nebo pozinkovaná. V nabídce jsou např. krmítka závěsná, která se dají zavěsit do výšky, čímž si zajistíte čistotu krmiva, jelikož slepicím znemožníte znečisťovat potravu svým trusem. Dále krmítka žlabová či korytová, která mají pevnou a stabilní konstrukci.

Jak často měnit slepicím vodu

Napáječky. Na vodu doporučujeme používat plastovou kloboukovou napáječku, která se sama dopouští. Je vidět hladina vody a napáječku lze snadno vylít. Vodu je potřeba slepicím měnit denně, napáječku při tom dobře vymyjeme.

Jak vyrobit kukaň pro slepice

Kukaň pro slepice si samozřejmě můžete docela jednoduše vyrobit sami. Stačí si vzít dřevěnou bedýnku, kterou vystelete senem a dáte do ní podkladek. Snáškové hnízdo pro slepice můžete takto jednoduše vyrobit třeba ze starého šuplíku. Tak bude vypadat nejjednodušší kukaň pro slepice.

Jak se pozná že má slepice čmelíky

Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.

Co dát slepicím do Popeliště

Dřevěný popel má nejlepší čisticí vlastnosti. Popeliště však neplňte popelem z uhlí, obsahuje totiž síru a těžké kovy. K popelu ze dřeva můžete přidat suchou jemnou hlínu nebo jemný písek, případně je těmito materiály možné popel zcela nahradit, pokud ho nebudete mít k dispozici.

Co nesmí jíst slepice

Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.

Co proti zamrznutí vody pro slepice

Dobře živeným slepicím to nevadí, ovšem zamrzne i voda. Prevencí jsou topné desky nebo topná tělíska určená právě pro tento případ. Vodu zahřívají jen velmi mírně, nezamrzne ovšem. Pokud do vody za mrazů kápneme trochu jedlého oleje, slepice si při pití namastí hřebínky.

Jak vyrobit ptačí budku ze dřeva

Stačí starší špalek vydlabat nebo vydlabanou dutinu vyčistit, budku opatřit šikmou stříškou, aby do ní nezatékalo, a do špalku vyrobit vletový otvor podle předchozích doporučení. Tyto budky jsou přírodní, ptáky velmi oblíbené, jejich jedinou nevýhodou je relativně malá trvanlivost.

Jak připevnit krmítko na parapet

Krmítko na parapet nebo zábradlí

Pultové krmítko je možné přidělat na hranaté balkonové zábradlí (uchycení není součástí výrobku) nebo jen položit na okenní parapet chráněný před silným větrem. Na parapet nebo zábradlí můžete upevnit i jiná krmítka, chce to ale co nejpevnější uchycení, abyste neohrozili kolemjdoucí.

Jak velkou budku pro sýkorky

Vnitřní rozměry dutiny

Chceme-li, aby došlo ke zdárnému vyvedení mláďat, musí být hnízdní dutina (tj. vnitřní rozměry budky) dostatečně prostorná, a to i pro dospívající mláďata. Jako minimum pro běžné druhy sýkor se uvádí 12 x 12 cm, optimum je však o něco větší – 13 x 14 cm.

Jak vyrobit budku pro vrabce

Například pro sýkorky a vrabce je dobré tvarovat vlet tak, aby znemožňoval přístup predátorům, jako jsou kočky či kuny. Velikost budky by měla být cca 28 x 19 x 23 cm, vletový otvor by měl mít průměr cca 2,8 – 3,4 cm. Budku pak musíme umístit do výšky alespoň 1,5 metru nad zemí.

Jaké obilí pro slepice

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Jaké pletivo na slepice

Samozřejmě ale čím bude oplocení i při menším počtu slepic větší, tím lépe. Pro větší kusy, jako jsou husy, kachny a krůty, můžete použít klasické lesnické pletivo. Patří k nejlevnějším typům drátěného oplocení. V případě větší drůbeže sáhněte klidně i po podobné variantě – ovčím pletivu.

Co mají nejraději slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Čím přilepšit slepicím

Pokud chcete slepičkám ještě více přilepšit, přidejte jim do běžné směsi kukuřici, která podporuje růst svalové tkáně a produkci vajec. Použít můžete i kukuřičný škrob nebo malé množství slunečnicových semínek. Sušená vojtěška nebo sušené kopřivy zase slepicím udělají radost v době, kdy venku nic zeleného neroste.