Jak vyrobit krmítko pro slepice?

Jak vyrobit krmítko pro slepice?

Čím ne krmit slepice

Pokud už ho dáváte, tak trochu, usušené a poté namočené, pozor na plísně. Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče.
Archiv

Jak si udělat napáječku pro slepice

Napáječky jednoduše umístěte na zem do výběhu nebo kurníku. Podložka. Samozřejmě, že pokud nemáte napáječku s háčkem nebo nohy, můžete si vyrobit vlastní vychytávku, díky které umístíte napáječku nad zem výběhu, aby voda v ní zůstala déle čerstvá. K domácí výrobě vám postačí staré cihly nebo betonová tvárnice.

Jak vyrobit Naslapne krmítko

Nášlapné krmítko je osvědčenou variantou u všech chovatelů, Tubusové krmítko. K výrobě vám postačí obyčejná miska pod květináč a obyčejný plastový tubus, pár šroubků, drátek k zavěšení, šikovné ruce a trocha trpělivosti. Plastový tubus snadno koupíte v zahradních potřebách.
Archiv

Jak udělat šrot pro slepice

② Do velké nádoby – plastového sudu nebo kýble nasypte cca 20 kg pšenice. ③ Přidejte 5 kg kukuřice a pár hrstek sena – může mít podobu sušené trávy nebo granulí. ④ Někdo přisypává 0,5 kg suchého nadrceného pečiva nebo drcených kostí. ⑤ Vynechat byste neměli ani půl kila skořápek nebo krmného vápence.

Co nesmí jíst slepice

Slepice není popelnice!

Takže rozhodně nesmějí jíst nic zkaženého, plesnivého. Nesmí také nevařené brambory (ani slupky!), avokádo, rebarboru, slupky citrusů, lilek, nezralé rajče.

Co mají nejraději slepice

Základem je pestrá strava

✓ Pšenice – je základním kamenem každé krmné směsi. Tato obilovina je pro slepice největším zdrojem energie, a proto by krmivo pro slepice mělo obsahovat asi 50 % pšenice. ✓ Kukuřičný šrot – je další velice energetickou potravinou. V krmné směsi pro slepice by měl zaujímat cca 25%.

Jakou napáječku pro slepice

Pro domácí chov slepic je vhodná levná plastová napáječka pro kuřata – jedná se o talíř na PET láhev o objemu 1,5 nebo 2 litry se čtyřmi různými nástavci na všechny typy PET lahví. Díky krytu na napáječky se voda v talíř udrží dlouho čistá bez nečistot.

Jakou vodu pro slepice

Dešťovka a slaná voda

Aby byly vaše slepice i kuřice zdravé a spokojené, měly by dostávat vodu pouze pitnou, čerstvou a spíše studenou, než teplou nebo dokonce horkou.

Jaké krmítko pro slepice

Pro suché směsi jsou určena krmítka žlabová, tubusová na zem nebo závěsná či krmítka nášlapná. Pro mokré směsi jsou vhodná žlabová krmítka či misky. Při krmení mokrou směsí – krmivo vařené doma – zbytky z domácnosti, doporučujeme krmítka s drátěným víkem a to pozinkovaná nebo plastová.

Jak naučit slepice na nášlapné krmítko

Jak slepice naučit našlapovat

Nechte jim první 3 dny krmítko otevřené, aby zjistily, že je jejich novým zdrojem zobu. Ve druhé fázi kolíkem zajistěte, aby krmná nádoba zůstala pootevřená, slepičky uvidí zrní, ale budou si muset stoupnout na nášlapnou plochu a krmítko otevřít, aby si mohly zobnout.

Jak vytvořit Popeliště pro slepice

Jak vytvořit popeliště

Na suché místo, nejlépe pod stříškou na slunném prostoru, umístěte ohrádku s přibližnými rozměry metr výšky na metr šířky. Posloužit může i jakákoliv dostatečně velká bedna, tak aby se do ní pohodlně vešly minimálně dvě slepice najednou. Okraj popeliště nedělejte vysoký.

Jak moc krmit slepice

Nejlepší je určit si pravidelnou hodinu, kdy budou holky dostávat první krmnou dávku. Například v 6 h ráno nasypejte kukuřičný šrot a krmnou směs do krmítek v množství podle počtu slepic. V zimě počítejte cca 160 g krmiva pro jednu nosnici za den.

Kdy se muzou pustit slepice

S ochočováním drůbeže je dobré začít hned od narození. Vizuální představení. Než k sobě malá kuřátka ve věku cca 6 týdnů a nosnice pustíte tak, že budou pít ze společné napáječky a jíst ze stejného krmítko, určitě je potřeba, je na tento zásadní krok připravit.

Jak často měnit slepicím vodu

Napáječky. Na vodu doporučujeme používat plastovou kloboukovou napáječku, která se sama dopouští. Je vidět hladina vody a napáječku lze snadno vylít. Vodu je potřeba slepicím měnit denně, napáječku při tom dobře vymyjeme.

Co proti zamrznutí vody pro slepice

Dobře živeným slepicím to nevadí, ovšem zamrzne i voda. Prevencí jsou topné desky nebo topná tělíska určená právě pro tento případ. Vodu zahřívají jen velmi mírně, nezamrzne ovšem. Pokud do vody za mrazů kápneme trochu jedlého oleje, slepice si při pití namastí hřebínky.

Jak zvýšit nosnost slepice

Vajíčková skořápka je bohatá na vápník, forfor a další látky, které se v těle slepičky rozloží tak dokonale, že zvýší její snůšku. Před podáním skořápek slepičkám je nezapomeňte rozbít na menší kousky. Nejprve je ovšem nechte pořádně vyschnout od bílků, třeba na topení či sluníčku.

Čím krmit slepice diskuze

Oblíbená pochoutka pro slepice má na jejich podnosech spoustu kombinací potravin, jako je pšeničný chléb, mouka, vojtěška, těstoviny, hmyz, plevel, slunečnicová semínka, zbytky z kuchyně, rybí kosti, zelenina i ovoce.

Co dát slepicím do Popeliště

Dřevěný popel má nejlepší čisticí vlastnosti. Popeliště však neplňte popelem z uhlí, obsahuje totiž síru a těžké kovy. K popelu ze dřeva můžete přidat suchou jemnou hlínu nebo jemný písek, případně je těmito materiály možné popel zcela nahradit, pokud ho nebudete mít k dispozici.

Co dát slepicím do kurníku

Je jedno co použijete za podestýlku(řezaná sláma, hobliny, piliny, gumová rohož, lesní hrabanka, ořešákové listí – asi nejlepší volba) ale vysypte napřed celý prostor vápenným hydrátem, klidně si kupte celý 25 kg pytel můžete tím bílit a zchutňovat jednou za čas obilniny nebo řezanou slámu vápenným mlékem.

Jak zvyknout slepice

Použijte taktiku odvedení pozornosti, zapískejte, zatleskejte a slepice od sebe pokud možno oddělte. Hřebínky jim namažte vazelínou, abyste jim vzájemné zraňování trochu ztížili. Jestli mají slepice dostatek prostoru, krmení a vody, tyhle šarvátky by měly během několika dní (maximálně týdnů) přestat.

Co pije slepice

Dešťovka a slaná voda

Aby byly vaše slepice i kuřice zdravé a spokojené, měly by dostávat vodu pouze pitnou, čerstvou a spíše studenou, než teplou nebo dokonce horkou.

Jak pije slepice

Slepicím, ale i jiné drůbeži můžete vodu umístit do běžný nádob – misek. Ty mají však nevýhodu v tom, že je budete muset i několikrát za den doplňovat a voda se v nich rychleji zaneřádí slepičinci. Napáječky. Nejlepší volbou je právě napáječka, ve které zůstane voda čistá delší dobu než v misce.

Čím krmit slepice v zimě

V zimě potřebují slepice vyšší krmnou dávku, protože musí regulovat teplotu svého těla. Přidejte jim do krmení kukuřičný šrot nebo slunečnice, protože jsou dobrým zdrojem energie. Slunečnice je navíc vhodným doplňkem při přepeřování.

Jak se pozná stáří slepice

Starší slepice jsou mnohem vyrovnanější a klidnější. Jejich peří ztratilo lesk, ovšem pořád vypadají na pohled velmi dobře. Je to dáno tím, že peří v průběhu let ztrácí část své „těsnosti“ a to dává slepičkám mírně rozcuchaný vzhled. Hřebeny jsou stále červené, ale mají mírně odlišnou strukturu než u mladých kuřic.

Jak se pozná že má slepice čmelíky

Příznaky výskytu:bledé hřebínky drůbeže.neklid.skvrny od krve na vejcích.nízká snůška vajec.úhyn mladých kuřat.