Jak vyprat prádlo aby bylo bílé?

Jak vyprat prádlo aby bylo bílé?

Čím vybělit bílé prádlo

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.
Archiv

Jak vyprat zaslou bílou

Prášek do pečiva vám taktéž pomůže prádlo vybělit. Namočte zašedlé prádlo do vody s jedním práškem do pečiva a nechte odstát. Následně vyperte v pračce na vyšší teploty. Nebo přidejte prášek do pečiva rovnou do pračky k pracímu prášku.
Archiv

Na jaký program prát bílé prádlo

Bílé prádlo by se mělo prát minimálně na 60 °C, pokud to výrobce neuvádí na visačce jinak. Navíc, aby se skutečně dobře vypralo, nesmí být buben pračky přeplněný. Pokud pračku ládujete až do okamžiku, kdy už se do ní nevejde ani ponožka, pak je příčina vašeho zapraného prádla právě odhalena.
Archiv

Jak vybělit zažloutlé tričko

Na zažloutlé a zašedlé prádlo je účinný i obyčejný kuchyňský ocet. Než vhodíte prádlo do pračky, namočte jej do vody s pár lžícemi octa. Po hodině až dvou prádlo vyperte tak, jak jste zvyklí. Z přírodních pomocníků stojí za vyzkoušení i čerstvá citronová šťáva.

Jak na bílé prádlo

Velmi účinná je také kyselina citronová, která dokáže prádlo viditelně vybělit. Pro praní v pračce stačí vymačkat cca 100 ml citronové šťávy a nalít ji přímo do bubnu pračky. Při ručním praní můžete prádlo máchat v teplé vodě, do které naložíte dva citrony nařezané na plátky a necháte působit několik hodin.

Jak obnovit bílou barvu

Prášek do pečiva i soda

Určitě v ní najdete třeba obyčejnou kuchyňskou sodu. Ta pomůže nejenom vybělit prádlo, ale při pravidelném používání jej také udržet zářivě bílé. Přidejte asi lžíci jedlé sody k pracímu prášku nebo rovnou k prádlu do bubnu pračky. Pokud nemáte sodu po ruce, použijte obyčejný prášek do pečiva.

Jak vybělit zažloutlé plavky

Skvrny odstraňte co nejdříve

Když si na plavkách vyčarujete nepěknou skvrnu, stačí na ni nasypat dostatečné množství jedlé sody, nechat hodinu až dvě působit a pak přeprat. Plavky také můžete před praním namočit do roztoku z jedné části destilovaného bílého octa a tří částí teplé vody.

Jaký ocet do pračky

K čištění pračky octem vám poslouží í bílý ocet 10%. Bílý ocet není oficiálním pojmenováním octa, jeho správný název je ocet kvasný lihový 10%, někdy se také používá název destilovaný bílý ocet. Nicméně na pojmenování tolik nezáleží, podstatné je, že je to ten správný ocet na praní.

Jak prát bílé spodní prádlo

Boxerky, kalhotky a bavlněná trička lze velmi snadno prát v pračce. Pro barevné prádlo volte podle stupně znečištění teplotu 40 až 60 stupňů a vhodný prací prostředek na ochranu barvy. Bílé bavlněné spodní prádlo lze prát na vysokou teplotu, ale většinou stačí 40 až 60 stupňů.

Jak Vybelit prádlo od potu

Jedlá soda a ocet

Vytvořte hustou směs jedlé sody a vody a naneste na skvrnu, kterou jste předtím namočili do vody. Zalijte lžící octa a hned uvidíte reakci, místo se skvrnou vypění. Poté nechte uschnout a prádlo vyperte.

Jak vyprat zasle bílé prádlo

Bělicí prostředek vrátí prádlu zářivou barvu

Vyskytují se v práškové i tekuté podobě, obvykle je stačí nasypat či nalít do zásobníku a pustit prací program o min. teplotě 60 °C. U velmi zašlého prádla je lepší rozpustit bělidlo ve vodě v daném poměru, nechat prádlo v roztoku přes noc a až poté vyprat v pračce.

Jak odbarvit obarvené bílé prádlo

Omylem obarvené prádlo

Vyzkoušejte, co bude fungovat právě u vás. Na zaprané bílé prádlo pomůže jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte jednu lžíci prášku či sody přímo do bubnu pračky a běžně vyperte. Bílému prádlu dokážete také vrátit jas vyvařením, případně bělením na slunci.

Jak vybělit prádlo jedlou sodou

Pomoci vám může další levná surovina z kuchyně – jedlá soda. Tu stačí přisypat do bubnu pračky – změkčí vodu při praní a eliminuje vodní kámen, který může být příčinou zašlého prádla. Díky tomu udržíte prádlo zářivě bílé po dlouhý čas.

Jak na zažloutlé povlečení

Možná tápete nad tím, jak vyprat zažloutlé povlečení, jak ho vybělit a na kolik prát bílé bavlněné povlaky. Při praní přidejte do pračky trochu soli, vinného octa nebo jedlé sody. Tyto suroviny mají bělicí vlastnosti, takže vám pravděpodobně pomohou. Pro nejlepší výsledky používejte prášek na bílé prádlo.

Kam dát ocet do pračky

Destilovaný bílý ocet nalijte do dávkovače změkčovadla tkanin nebo ho přidejte ručně na začátku cyklu máchání.

Kam se lije ocet do pračky

Ocet můžete použít i jako ekologickou aviváž. Nalijte do zásobníku pro aviváž cca 100 ml octa, prádlo pak bude krásně měkké. Ocet oceníte i při praní oblečení miminek nebo pokud vás trápí alergie. Je totiž šetrný k pokožce, dezinfikuje a změkčuje prádlo.

Jak rozdělit prádlo do pračky

Ideální je prát prádlo podle jednotlivých barev. Čím více jsou si barvy prádla podobné, tím méně ztrácí svou barvu. Pokud však nemáte dostatek prádla od jedné barvy, postačí rozdělení prádla na bílé, světlé, barevné a černé s tmavým. V případě, že máte vícebarevné prádlo, se rozhodujte podle převažující barvy oblečení.

Jak udělat aby prádlo vonělo

Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Jak prát bílé tricko

Bílé bavlněné prádlo snese teplotu 60 °C, umělé materiály perte raději na 40. V každém případě ale zkontrolujte štítek na oblečení. Pračku plňte maximálně do dvou třetin, v přeplněné se prádlo nevypere. Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky.

Jak vrátit oblečení bílou barvu

Prášek do pečiva i soda

Určitě v ní najdete třeba obyčejnou kuchyňskou sodu. Ta pomůže nejenom vybělit prádlo, ale při pravidelném používání jej také udržet zářivě bílé. Přidejte asi lžíci jedlé sody k pracímu prášku nebo rovnou k prádlu do bubnu pračky. Pokud nemáte sodu po ruce, použijte obyčejný prášek do pečiva.

Jak vybělit ubrus

Pokud jste na ubrus něco rozlili, postupujte následovně: Ihned pod látku vložte ubrousky nebo kapesníky, aby skvrna neprosákla až na stůl. Rozlitou tekutinu z ubrusu jemně vysajte. Skvrnu pomocí mýdlové vody nebo odstraňovače skvrn roztírejte od středu ke kraji.

Jak vybělit záclony v pračce

Citronovou šťávu, které by mělo být alespoň 100 ml, přidejte do vody a záclony v ní půl hodiny před praním namáčejte, anebo ji nalijte přímo do pračky. Bělejší odstín by měl být zaručen.

Proč přidat ocet do pračky

Používejte při čištění pračky a praní bílý ocet, vyčistí pračku, prádlo vybělí i změkčí a nahradí i aviváž. Stojí pár korun, je šetrný k přírodě a jeho použití je snadné a rychlé. Čištění pračky často podceňujeme, pokud ale chceme, aby nám pračka dlouho sloužila, je dobré se čištění věnovat pravidelně.

Proč se dává ocet do pračky

Použití octa totiž prádlo vybělí, rozjasní, sníží zápach a navíc oblečení změkčí, aniž byste museli používat drsné chemikálie. Ocet je navíc levný a lze ho bezpečně používat jak ve standardních, tak i vysoce účinných pračkách. Při nákupu octa vybírejte destilovaný bílý ocet.

Proč se barví ocet

Ocet bez barviva asi vypadá jinak a kdyby se bez něho dělal, tak to lidi nekoupí. Takhle to platí v podstatě u všech jídel. Dobrý den, ono půjde asi i o to, že napít se octa je až nebezpečné. Pokud by měl čirou barvu, tak by se mohl zaměnit s čistou vodou.