Jak vyprat oblečeny na motorku?

Jak vyprat oblečeny na motorku?

Jak se obléknout na motorku

Dobrou volbou jsou lehké bundy, které mají z vnitřní strany odepínatelnou Gore-texovou nebo jinou nepromokavou vrstvu. Snadno ji složíte a schováte do úložného prostoru motorky a když začne pršet, jednoduše ji k bundě připnete. Horní vrstva motobundy promokne, ale ta druhá vás udrží v suchu.

Jak prát kalhoty na motorku

Čištění textilní bundy a kalhot na motorku

Zpravidla je možné kalhoty i bundu (bez oteplovací vložky!) prát při teplotě 30 až 40 °C bez funkce ždímání (šetrné praní). Před praním zapněte všechny zipy, aby nepoškodily tkaninu. Používejte prací prostředky určené pro outdoorové tkaniny.
Archiv

Jak vyčistit koženou bundu na motorku

Kožená bunda ani jiné oblečení z kůže nepatří do pračky. Musíte ho jemně čistit v ruce, ale dejte pozor na to, jak moc kůži namáčíte, jelikož kůže špatně snáší vodu a hrozí popraskání. Na čištění použijte vlažnou vodu a mýdlo. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku a jemně otírejte.

Jak vybrat kalhoty na motorku

Vhodně zvolené kalhoty na motorku by měly plnit tu nejdůležitější funkci – ochranu a bezpečnost v případě pádu či nehody. Zároveň by měly být odolné proti povětrnostním podmínkám a oděru, vyrobené z kvalitních materiálů a vybavené reflexními prvky pro zvýšení Vaší bezpečnosti a viditelnosti.
Archiv

Co musí mít motorkář na sobě

Všechny chrániče, vložky a protektory mají mít svou bezpečnostní atestaci. Na exponovaných místech musí pevně držet, jinak při nehodě neochrání! Čím víc svršků na sobě má motorkář, tím je ochrana vetší. Motorkář by neměl nikdy vyjet bez ochranné přilby.

Jaké termoprádlo na motorku

Je vhodné mít dva díly termoprádla (triko a spodky). Hlavně kvůli pohodlí při konání potřeby – zejména u žen. . Zesílené místa na kolenech nebo loktech mají sice výborné ochranné vlastnosti, ale nejsou příliš komfortní.

Jak vyprat kombinézu

Desatero softshell praníVyprázdněte všechny kapsy.Zapněte zipy včetně suchých zipůOtočte bundu/kalhoty naruby.Používejte speciální prací prostředek.Nepoužívejte bělidla, aviváž, změkčovadla vody.Perte na 30°C-40°C dle pokynů výrobce.Nechte oblečení pořádně vymáchat.Nikdy neždímejte v pračce ani v ruce.

Jak prát kevlar

Doporučujeme prát na 30ºC, při velkých nečistotách maximálně na 40ºC !

Jak vyčistit kombinézu na motorku

Pokud máte moto oděv, který je převážně textilní, je nejlepší mokré čištění. Vyjměte chrániče, kombinézu namočte do teplé vody s pracím prostředkem a nechte ji asi půl hodiny odstát. Nepoužívejte bělidla nebo jiné agresivní prací prostředky a aviváže.

Jak odstranit plíseň z kožené bundy

Zasaženou část oděvu nejprve ponořte na jednu hodinu do roztoku vody a přípravku Leder Fixativ. Následně celý oděv vyperte shodně s instrukcemi v přípravku na praní kůže Leder & Fell Waschkonzentrat. Leder Fixativ dokonale ničí veškeré plísně a prací přípravek odstraní nečistoty a zápach.

Jak se nasedá na motorku

"Mělo by to být v poměru asi tak dvě třetiny na přední brzdu a třetina na zadní,“ dodává Olšan. Důležitá je podle něj i role spolujezdce, který by měl vždy sedět co nejblíže řidiči, nedržet se ve vzpřímené poloze zadního madla a nebránit v řízení stroje.

Jak nasedat na motorku s kufrem

Na motorku se nasedá nejčastěji z levé strany (nebývá tam výfuk) přehozením pravé nohy. Pokud to není možné (vysoký motocykl, krátké nohy, kufr..) , tak po domluvě s řidičem stoupneme levou nohou na stupačku a pravou následně protáhneme pod sebou.

Jak dlouho platí STK na motorku

Po nákupu nové motorky je možné navštívit STK po 6 letech, až poté se interval zkracuje na 4 roky. Pokud jste absolvovali technickou kontrolu s novou motorkou před změnou zákona, je možné prodloužení STK na motorku na stanovených 6 let.

Jakou bundu na motorku

Při výběru vhodné moto bundy zvažte materiál podle typu motorky a způsobu využívání. Kůže je vhodnější pro sportovní motorky, víc chrání, ale v nepříznivém počasí je špatně použitelná. Textil je díky civilnímu vzhledu skvělá volba pro cestování do města a volnější střih zajistí pohodlí pro dlouhé trasy.

Jak vybrat termoprádlo

Syntetické termoprádlo je nejčastější a vyrábí se zejména z polyesteru a polypropylenu. Polyester je rychleschnoucí a vydrží vyšší teploty, takže snese i šetrné žehlení. Dobře odvádí teplo, takže se hodí spíše do teplejšího počasí. Polypropylen naopak lépe tepelně izoluje a proto je vhodnější do chladnějšího počasí.

Jak se obléct na motorku v zimě

Zimní oblečení na motorku

Od speciálního termoprádla určeného do mínusových teplot, přes rukavice, kukly, nákrčníky, ledvinové pásy a samotné teplé oblečení, až po nepromokavý návlek. Na trhu existuje dokonce motooblečení a doplňky s vyhříváním na baterii nebo přímo z motocyklu, což je v zimě opravdu praktické.

Jak se pere péřová bunda

Jako všeobecné pravidlo platí, že vedle speciálního pracího prostředku, je třeba prát peří do maximální teploty 40 stupňů Celsia. Nepoužívejte aviváž, změkčovadla, ani bělidla. A vypněte, případně co nejvíce omezte odstřeďování. Pokud máte bund víc, perte každou samostatně.

Na co prát zimní bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Jak prát s impregnaci

Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.

Jak spravne impregnovat bundu

Rozložte vlhkou bundu na vodorovný povrch.

Nanášejte (sprejovou) impregnaci ze vzdálenosti 10–15 cm. Impregnaci byste měli nanášet, dokud se nezačnou tvořit loužičky. Tak poznáte, že materiál pojal dostatek impregnace. Přebytečnou impregnaci můžete šetrně setřít houbičkou nebo hadříkem.

Jak prát kůži

35°C. Pro všechny hrubé i hladké kůže např. bundy, kabáty, košile, kalhoty,obleč.pro motorkáře a rukavice. Také vhodný pro mix textil-kůže.

Jak udržovat motorku

Jinak nejdůležitější je měnit olej po 6ti tisících, tak jednou za 2 roky vyčistit vzduchovej filtr, kontrolovat natažení řetězu a čistit a mazat řetěz po zhruba 600-1000 km. A samozřejmě mít v pořádku brzdy a tlak v pneumatikách. Zazimování neřeš, stačí odpojit baterku a dát plnou nádrž.

Jak dostat plíseň z kůže

Zasaženou část oděvu nejprve ponořte na jednu hodinu do roztoku vody a přípravku Leder Fixativ. Následně celý oděv vyperte shodně s instrukcemi v přípravku na praní kůže Leder & Fell Waschkonzentrat. Leder Fixativ dokonale ničí veškeré plísně a prací přípravek odstraní nečistoty a zápach.

Jak odstranit plíseň z kůže

Při cílené léčbě kožní mykózy se užívají léky s názvem antimykotika, které zabraňují růstu a množení hub. Ty jsou dostupné ve formě tablet, pro celkovou léčbu se však hodí také různé masti, krémy, roztoky a laky na nehty s antimykotiky.

Jak se držet na motorce

Spolujezdec by měl vždy nastupovat až po řidiči, a to z levé strany, resp. strany, kde není výfuk. Nejprve stoupne na levou stupačku, poté se přidrží levou rukou řidiče a přehodí pravou nohu přes motorku na druhou stupačku. Řidič při nastupování spolujezdce drží motocykl rovně se zamáčklou přední brzdou.