Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui?

Jak vymalovat ložnici podle Feng Shui?

Jak uspořádání Ložnice podle Feng Shui

Ložnice by se měla nacházet v jinové zóně – tedy spíše směrem k severu, severovýchodu, severozápadu nebo západu, současně co nejdále od nejrušnější části domu a od vchodu, neměla by přímo sousedit s koupelnou. Samozřejmostí by měl být pravidelný půdorys s menší plochou, než má obývací pokoj.

Kde má být hlava při spanku

Pro většinu lidí je správným směrem poloha – hlava na západ až sever, nohy pak východ až jih. Pokud trpíte nespavostí, situujte svou postel výhradně na sever.

Kde mít postel podle Feng Shui

Postel by měla stát na severojižní ose, což je dle Feng Shui nejklidnějším směrem. Nedávejte ji nohama blízko ke dveřím, kde je nejsilnější proud aktivní energie. Neklidný spánek vám může také způsobit čelo postele. To by mělo být u plné stěny, aby tak chránilo a krylo hlavu.
Archiv

Jakou barvou vymalovat ložnici

Ložnici bychom měli vymalovat jemnými a tlumenými barevnými odstíny barev, nejlepší je béžová, jemně zelená, lehce fialová a světle růžová. Tmavé a agresivní tóny mají rušivé efekty, například sytě zelená nebo oranžová barva do ložnice opravdu nepatří.

Na jakou stranu se má spát

Na jakou světovou stranu Obecně by manželská ložnice měla být situována na východ, protože ranní sluníčko bude příjemně probouzet. Směrem na západ, bude v ložnici příjemně večer, ale v letních měsících, zvláště skřivani budou potřebovat hodně silné závěsy nebo žaluzie, aby jim nesvítilo do postele.

Jak správně rozmístit nábytek v ložnici

Jak nábytek rozmístit Umístění postele je nejdůležitější – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti.

Na kterou stranu má být postel

Západ – západní strana je pro spánek dobrá, navíc údajně pomáhá ke zlepšení finančních příjmů. Na druhou stranu však podporuje lenost a ztrátu motivace. Severozápad – ideální pro dlouhý a hluboký spánek, ocení ji především starší lidé se zkušenostmi.

Jak správně ležet v posteli

Odborníci uvádí, že nejlepší poloha na spaní je napřímená na zádech, jelikož umožňuje páteři zůstat v optimální poloze. Tím zabraňuje nepříjemným bolestem zad a krční páteře. Poloha na zádech při spánku má však i další výhody. Pokud máte například problém se žaludečními kyselinami, spěte právě na zádech.

Proč se nesmí spát nohama ke dveřím

1. Nohy postele by neměly být naproti dveří, protože jejich proudění Vás bude vyrušovat při spánku. 2. Z toho stejného důvodu by postel neměla být umístěna na stejné stěně jako dveře.

Co by nemělo být v ložnici

Ložnice není ani skladiště. Takže by tu neměly být přebytečné skříně a jiné úložné prostory (třeba pod postelí) přecpané lyžemi, bruslemi, vánočními ozdobami a dalšími sezonními věcmi. Možná se vejdou do sklepa nebo na půdu.

Jaká je nejlepší barva na spaní

Modrá je jednoznačně nejlepší barva do ložnice. Neměla by ale být zářivá, spíše v jemnějším nebo až šedavém odstínu. Barva nebe a oceánu dokonale uklidňuje, snižuje náš tep a nejlépe ze všech barev připravuje tělo na spánek.

Jak si vymalovat obývací pokoj

Podle odborníků se do obývacího pokoje hodí více teplé odstíny barev než ty studené. Obývák by měl být totiž především útulný. Stejně jako v případě ložnice je ideální pracovat s jedním nebo maximálně dvěma barevnými odstíny. Jedna barva by měla být základní a druhá pouze doplňková.

Kde má být umistena postel

Umístění postelí podle světových stran

Praví se, že nejvhodnější je umístění postele v ložnici na severu, jihovýchodě, východě či západě. Naopak se vyhněte posteli na severovýchod či jih. Můžete si přinést neklidné spaní a noční můry a moc byste se pak nevyspali. Obdobně se vyhýbejte také jihozápadu.

Jak zařídit velkou ložnici

Abychom v ložnici nabrali maximum sil a pohody, měla by být vzdušná, s prostorem, kde se neusazuje prach, nemnoží roztoči, a který neustupuje zbytečnému nábytku. Po obou stranách postele by neměly chybět noční stolky, ideální jsou ty se zásuvkami – pojmou spoustu drobností, které by venku na stolku mohly rušit.

Jak rozmístit nábytek v pokoji

Nábytek nestavte jen podél zdí

Pokud vám to rozměry místnosti jen trochu dovolí, nestavějte nábytek jen podél zdí. Když některé kousky nábytku nasměrujete více do prostoru, možná budete sami překvapeni, jak dobře bude celek vypadat. Opticky otupíte rohy pokoje a místnost pak bude působit daleko harmoničtěji.

Proč nespat na břiše

Odborníci spánek na břiše nedoporučují

Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.

Na kterém boku je lepší spát

Zlepšuje trávení

Žaludek není v těle umístěn přesně veprostřed, ale nachází se spíše na levé straně těla. Spánkem na levém boku tedy můžeme pomoci snazšímu průchodu odpadních látek směrem z žaludku do tlustého střeva, a tedy i zvýšit pravděpodobnost návyku stolice v dopoledních hodinách.

Co nesmí chybět v ložnici

V tomto článku se blíže podíváme na další vybavení ložnice, na které byste neměli zapomenout.Skříň Prostorná skříň je základ, který by vám v ložnici určitě neměl chybět.Komoda. Komoda je menším pomocníkem skříně.Hodiny.Noční stolek.Lůžkoviny a polštáře.Dekorace.

Proč nesmí být v ložnici zrcadla

Kdysi se věřilo, že zrcadlo v ložnici vysává životodárnou energii spáčů. V noci v něm byl vidět i odraz zesnulých příbuzných, který zvěstoval, že se další člen rodiny brzy rozloučí se životem. Podle feng shui je zrcadlo umístěno naproti posteli nebo nad hlavou spáčů narušuje rytmus spánku.

Jak sladit barvy v ložnici

V první řadě je potřeba vymezit styl, který se vám líbí a zároveň vás odráží. Klidně lze spojovat i naoko nespojitelné. Například zkombinovat i více stylů, pokud si nemůžete vytyčit ten správný, který by odpovídal vašemu charakteru. Samozřejmě je třeba sahat hlavně po oblíbených materiálech, barvách a vzorech.

Jaké barvy do obývacího pokoje

Podle odborníků se do obývacího pokoje hodí více teplé odstíny barev než ty studené. Obývák by měl být totiž především útulný. Stejně jako v případě ložnice je ideální pracovat s jedním nebo maximálně dvěma barevnými odstíny. Jedna barva by měla být základní a druhá pouze doplňková.

Jak sladit barvy v obývacím pokoji

Ideální je vybrat si jednu výraznější barvu, kterou vymalujete například jednu ,a ostatní ponecháte v neutrálních tónech. Pokud se výraznou barvu bojíte zvolit na tak velkou plochu, můžete si tuto touhu vykompenzovat například pestrou dekorací. Také byste se měli zamyslet, jakého dojmu chcete docílit.

Jak vymalovat pokoj aby vypadal větší

Ze všeho nejdříve se vrhněte do vymalování pokoje. Ideální volbou jsou světlé a pastelové barvy, které místnost provzdušní a opticky zvětší. Čím světlejší je místnost, tím vypadá širší a vyšší, protože jasné barvy světlo rozptylují. Chybu rozhodně neuděláte, pokud sáhnete po bíle nebo světlé žluté barvě.

Jak si navrhnout ložnici

Jak navrhnout ložnici:

Snažte se, aby byla pokud možno proti oknu, nebo aby okno bylo po jedné straně. Umístění hlavy pod okno a topení je nevhodné a pod střešní okno díky měsíci v případě úplňku a špatného zatemnění docela nesnesitelné. Dále je důležité nalézt prostor pro umístění šatní skříně – úložných prostorů.

Jak velká by měla být loznice

Zajímavé jsou ale především hodnoty u ložnic. Minimální šířka dvoulůžkového pokoje je 2400 mm a jeho plocha musí být alespoň 12 m² nebo 17 m² u osob s těžkým tělesným postižením. Ložnice s jedním lůžkem vyžadují minimální šířku 1950 mm a 8 resp. 12 m².