Jak vyčistit terasová prkna?

Jak vyčistit terasová prkna?

Čím natřít terasová prkna

Dřevěnou terasu doporučujeme natírat výhradně terasovým olejem. Lazury nejsou určené na pochozí plochy. Pokud byste natřeli dřevěnou terasu lazurou nebo barvou, tak se barva na nejvíce namáhaných místech vychodí a následná renovace bude muset být celoplošná.

Čím vyčistit terasu

Mechanické nečistoty, např. listí a hlínu, ze dřeva odstraníme ometením, kartáčováním, povrchové skvrny lehkým přebroušením. Při čistění používáme pouze přípravky určené na dřevo. Pokud použijeme při čistění vodu, je důležité umožnit terase řádně vyschnout.

Čím čistit Dřevoplast

Jednou ročně, nejlépe na jaře, doporučujeme terasu omýt horkou vodou s troškou jaru. V případě silnějšího znečištění použijte k čištění rýžový kartáč (ve směru vláken) a jar, poté opláchněte horkou vodou. Nepoužívejte k mytí prostředky na bázi ředidla!

Jak vycistit WPC

Protože WPC materiály obsahují dřevitou složku, která má přirozenou nasákavost, můžou proto olejové stopy způsobit trvalé skvrny. V případě znečištění je důležité skvrny co nejrychleji odstranit vodou, saponátem nebo odmašťovacím přípravkem. Nepoužívejte rozpouštědla.
Archiv

Jaký olej na terasu

Vybírat můžete z olejů na terasová prkna z bezbarvých nebo barevných. Na svislé dřevěné plochy doporučujeme použít bezbarvý Osmo Extra 420 nebo pigmentované oleje Osmo Extra, také s ochranným UV faktorem 12. Pravděpodobně budete u nových projektů potřebovat také impregnaci a příslušenství vhodné pro natírání terasy.

Jakou barvu na terasy

Správnou volbou barevného odstínu terasové podlahy jsou exotické dřeviny nebo ocelové „inox“ barvy. WPC-Woodplastic ze své nabídky doporučuje terasová prkna v provedení wenge, eben, inox a palisander. Struktura těchto prken by měla být hladká, jemně strukturovaná nebo drážkovaná.

Jak vyčistit Terasovou dlažbu

Betonové dlažby se nejlépe čistí louhem se sodou, zatímco u tvrdého kamene, stejně jako u některých druhů přírodního kamene, můžete úspěšně použít tlakovou myčku nebo čistič teras.

Jak ozivit terasu

Buď můžete pomocí brusky zbrousit povrch až na zdravé dřevo, nebo použít speciální čistič na zašedlé dřevo Bondex Renovation. Naneste ho štětcem, nechte 15 minut působit, pak vydrhněte kartáčem ve směru vláken, následně opláchněte vodou a nechte povrch vyschnout.

Co je to Dřevoplast

Dřevoplast je termín, který se často používá pro označení materiálu, který je vyroben ze směsi plastu a dřeva. Tento materiál se vyrábí pomocí speciálního procesu, který spojuje plast s dřevem a vytváří tak tvrdý, odolný a méně náchylný na poškození materiál.

Čím natřít modřínový plot

Pro nátěr dřevostavby, nebo nový nátěr plotu jsou v tomto ohledu velmi vhodné nátěry typu BSP. Typickým příkladem jsou TOP olej UV, či BSP vrchní lazura, které právem patří do kategorie “olej na modřínové dřevo”. Jak už jste se dočetli, v těchto produktech nenaleznete žádné syntetické příměsi.

Jak vyčistit venkovní dlaždice

Čištění povrchu zámkové dlažby

Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Při čištění zámkové dlažby nemá teplota vody vliv na výsledek. Teplou vodu jste možná zvyklí používat na mytí keramické dlažby – pomáhá totiž zbavovat povrch mastnoty.

Jak oživit starou dlažbu

Pro vyčištění staré dlažby je třeba začít alkalickým čističem, například CL 810 s pH 8,5 až 9 (podle ředění). Byl vyvinutý k odstraňování organických nečistot, jako jsou různé tuky, mastnoty a oleje, ale také třeba guma nebo černé šmouhy od podrážek bot.

Jak zrenovovat drevenou terasu

Doporučujeme použít terasové oleje OSMO nebo Adler Pullex Bodenöl. Terasový olej nanášíme na dřevo štětcem nebo kartáčem ve směru vláken dřeva. Na dřevo bez povrchové úpravy se nanášejí dva nátěry. Při oživení původního nátěru lze aplikovat pouze jeden nátěr.

Jak vyčistit dřevo

Jak čistit dřevěný nábytek

Chcete-li to provést, namočte hadřík, který nepouští vlákna, do jemného mýdla nebo saponátu rozpuštěného ve vodě, vyždímejte hadřík téměř do sucha a oblast otřete. Opláchněte a ihned osušte čistým, měkkým hadříkem.

Co je to WPC

CO JE MATERIÁL WOOD-PLASTIC COMPOSITE (WPC)

WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru, v našem případě v poměru 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE (High Density PolyEthylen). Hlavní výhodou materiálu WPC je, že si zachovává ty nejlepší vlastnosti dřeva a zároveň eliminuje jeho problémy.

Čím řezat WPC prkna

Pro vrtání a řezání WPC materiálu je vhodné běžné nářadí na opracování dřeva.

Jak poznat modřín

Modřínové dřevo je polotvrdé, tvrdší než smrkové nebo borové, pevné a trvanlivé. Bělová vrstva je světle žlutohnědá, jádro okrové až červenohnědé. Na vzduchu a po napuštění tmavne. Texturu (kresba letokruhů) má hustší než smrk a vyniká krásou mnoha drobných, většinou dobře zarostlých součků.

Jak dlouho vydrzi Modrinovy plot

Říká se, že toto dřevo ani nemusíte ničím ošetřit, a vydrží vám klidně 15-25 let, ozdobené nádhernou stříbrošedou patinou.

Jak vyčistit zašlou venkovní dlažbu

Snadno a bezpečně zámkovou dlažbu vyčistíte mýdlovou vodou a obyčejným kartáčem. Jen dejte pozor na saponát, který do vody přidáte – mělo by se jednat o čisticí prostředek na bázi mýdla. Další variantou je použití vysokotlakého čističe (wapky).

Jak umýt dlažbu aby se leskla

Do vody můžeme přidat prostředek na čištění skel nebo octovým čističem, který se postará o dokonalý lesk dlažby. Ekologickou variantou může být využití obyčejného octa, který dokonale splní stejnou funkci. Není-li dlažba znečistěná, ale pouze zaprášená, stačí jí přejet pouze suchým mopem a je hotovo.

Jak oživit staré dřevo

Směs olivového oleje, alkoholu, octa a citronové šťávy dokáže nenásilně oživit přirozenou barvu dřeva. Jedlá soda a citron je ideální na znečištěný povrch. Při slabém znečištění stačí i zředěný ocet a následné ošetření včelím voskem.

Jak odstranit smůlu z prken

Odpověď: Pryskyřici (smůlu) je potřebné mechanicky odstranit a zbytky ze dřeva důkladně vymýt např. ředidlem C6000, technickým benzinem, benzinovým čističem a pod.

Co je WPC prkno

Wood plastic composite (WPC) terasová prkna představují chytré řešení nejen pro vaši terasu. Složením materiálu (dřevo a polymer) kombinují vlastnosti, kterými disponují plastová terasová prkna, zároveň dodávají příjemný hřejivý vzhled, který je typický pro dřevěné terasové prkno.

Jak vrtat Terasova prkna

Umístěte Drill Tool na prkno, aby lícoval se spodní konstrukcí. U každého druhu dřeva by měly být předvrtány připevňovací body stupňovým vrtákem (3,3mm na 4,5mm). Šrouby nasaďte do předvrtaného otvoru, který má pouze předem daný úhel 50°. Tento postup lze provést jak s umístěným Drill Tool 50X tak také bez něj.

Jak pokládat terasové prkna

Terasová prkna pokládáme kolmo na podkladové hranoly a připevňujeme je vždy dvěma vruty ke každému podkladovému hranolu. K připevnění terasových prken, používejte nerezové vruty k tomu určené a dejte si pozor na to, abyste měli všechny vruty pěkně v rovině.