Jak vyčistit hlavici od sprchy?
Jak cistit sprchovou hlavici
Směs bílého octa a vody v poměru 50/50 je jedním z nejúčinnějších čisticích řešení, které zajistí čistou sprchovou hlavici . Kyseliny mohou účinně vyřešit vodní kámen, minerály a další zbytky, které se časem nahromadí.
Jak vyčistit hadici od sprchy
K vyčištění sprchové hadice si namíchejte v poměru 1:1 směs lihového octu a vody. Roztok nalijte do pevného igelitového sáčku a hlavici do něj pevně zavřete. Můžete nechat působit přes noc. V případě, že otvory po propláchnutí přesto zůstanou ucpané, můžete zkusit kartáček s pastou a otvory dočistit špendlíkem.
Archiv
Jak Odvapnit sprchu
Používejte měkkou, čistou utěrku, nikdy však nepoužívejte abrazivní pomůcky, jako jsou houbičky nebo utěrky z mikrovlákna. Nepoužívejte parní čističe, neboť vysoké teploty mohou sprchu poškodit.
Archiv
Jak dostat vodní kámen ze sprchového koutu
Na odstranění vodního kamene, případně zaschlých kapek vody na stěnách sprchy, funguje skvěle citronová šťáva nebo ocet (s ním však buďte opatrnější u choulostivějších povrchů). Můžete je použít samostatně, případně je v poměru 1:1 naředit s vodou.
Jak se zbavit vodního kamene na kohoutku
Pro čištění vodního kamene z vodovodního kohoutku vám postačí obyčejný citrón. Vymačkanou citronovou šťávu zřeďte vodou a důkladně jí potřete všechny části baterie. Pro hůře přístupná místa použijte starý zubní kartáček, kterým jemně povrch kohoutku ošetřete.
Jak vyčistit sprchovou hlavici kyselinou citrónovou
Ohřejte 1 litr vody a vmíchejte do ní 25 g citronové kyseliny nebo použijte dostatečné množství citronové šťávy. Odstraňte z plotny a ponořte do tekutiny sprchovou hlavici — sundejte všechny části hlavice a ponořte je nejméně na 20 minut, ale mohou zůstat uvnitř až několik hodin.
Jak vycistit kohoutky
Pro čištění vodního kamene z vodovodního kohoutku vám postačí obyčejný citrón. Vymačkanou citronovou šťávu zřeďte vodou a důkladně jí potřete všechny části baterie. Pro hůře přístupná místa použijte starý zubní kartáček, kterým jemně povrch kohoutku ošetřete.
Jak vyčistit spáry ve sprchovém koutě
Udělejte si kašičku z prášku do pečiva s vodou, nebo směs z jedlé sody a vašeho přípravku na nádobí. Čistič naneste do všech spár, zaměřte se i na rohy sprchového koutu a místa, kde je vanička v kontaktu s gumovým těsněním. Nechte pastu působit asi 15 minut a poté ji opláchněte horkou vodou a vytřete do sucha.
Čím vyčistit kohoutky
Vodovodní kohoutek
Vezměte si vatu a namočte ji do octa. Obmotejte ji okolo kohoutku a něčím zalepte, aby se vata přitiskla přímo k němu. Nechte vatu několik desítek minut působit, a poté ji oddělejte. Může se stát, že vám tam zbytek vodního kamene ještě zůstane, ten už budete muset vydrhnout kartáčem namočeným v octu.
Jak vycistit sprchovy kout octem
Jemnost vítězí: jak vyčistit sprchový kout bez chemie
K běžné očistě obvykle stačí octový roztok. V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na povrchy. Ocet nechte působit 10–15 minut. Pak opláchněte a povrchy vyleštěte.
Jak se zbavit plísně ve sprchovém koutě
Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.
Co je nejlepší na odstraneni vodního kamene
Nejlepší způsob předcházení vzniku vodního kamene na skle je používání stěrky na okna. V ideálním případě setřete skla po každém mytí zrcadel, oken nebo po každém sprchování. Předejdete tak boji se zaschlými kapkami. Nejlepšími pomocníky pro odstranění vodního kamene ze skla je kyselina citrónová, ocet a jedlá soda.
Jak odstranit velkou vrstvu vodního kamene
WC. Vodní kámen v toaletě můžete odstranit buď umytím octem, či roztokem vody a kyseliny citronové. Pokud by byla vrstva kamene větší, pak do mísy nalijte klidně celý litr octa a nechejte působit. Účinné jsou i čističe s kyselinou citronovou, které jsou víc koncentrované.
Co vyčistí kyselina citronová
Kyselina citrónová (E330) je perfektní na odstraňování vodního kamene, nečistot, bakterií, plísní i zápachu. Spolehlivým pomocníkem vám bude při čištění myčky i pračky nebo rychlovarné konvice. Ve správném naředění ji využijete i místo aviváže při praní nebo oplachu nádobí do myčky.
Jak vyčistit varnou konvici kyselinou citrónovou
Mnohem lepším a šetrnějším přípravkem na odvápnění je proto obyčejná kyselina citronová. Stačí jedna polévková lžíce bílého prášku na 1 litr vody. Roztok v konvici uvařte a nechte několik minut působit. Poté jej vylijte, konvici propláchněte a nechte provařit čistou vodou.
Jak vyčistit sprchový kout octem
Jemnost vítězí: jak vyčistit sprchový kout bez chemie
K běžné očistě obvykle stačí octový roztok. V poměru 1:3 (ocet: vlažná voda) jej namíchejte do nádoby s rozprašovačem a naneste na povrchy. Ocet nechte působit 10–15 minut. Pak opláchněte a povrchy vyleštěte.
Jak odstranit zašlou spinu
Dobrá zpráva je, že i hodně zašlá špína jde poměrně snadno vyčistit. Připravte si ocet s vodou. Ingredience smíchejte a nalijte do rozprašovače. Několik minut je nechte působit a tentokrát sáhněte po hadříku z mikrovlákna.
Jak vyrobit univerzální čistič
Na přípravu domácího univerzálního čističe postačí lahvička s rozprašovačem, víčko od PET čpavku, víčko běžného saponátu, 2 lžíce jedlé sody a pár kapek esenciálního oleje a pak už jen toto vše v lahvičce důkladně promícháme. Výhodou je, že si pokaždé můžeme připravit novou dávku.
Jak vyčistit sprchový kout babské rady
Vyzkoušejte citron, ocet nebo sodu
Celý sprchový kout umyjte tak, že na houbičku nastříkáte koncentrát z citronové šťávy a potřete jím sklo. Nechte chvíli působit a následně na houbičku naneste pastu ze sody. Vyčistěte mapy a zašedlá místa. Zbytek pasty rozetřete po skle a opět počkejte.
Jak nejlépe vyčistit sprchový kout
Pro pravidelnou údržbu stačí je čistit vodou s mýdlem a měkkým hadříkem. Pro odstranění vápenitých usazenin doporučujeme použít běžně dostupné sanitární čističe na bázi kyseliny citronové. Po čištění je třeba plochy vždy důkladně opláchnout čistou vodou a osušit suchým hadříkem.
Jak na černé spáry
Smícháním 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citronové vznikne hustá pasta. V případě potřeby ji můžete dolít horkou vodou. Pastu poté naneste na spáry a nechte působit (opět alespoň 30 minut). Dále je postup stejný jako u používání pasty z bělidla a jedlé sody.
Co použít proti plísní na zdi
Plíseň na zdi – ocet
Abyste se zbavili plísně na stěnách, smíchejte ocet a vodu v poměru 1:4. Tímto roztokem nastříkejte postižené místo na stěně a nechte zaschnout. Poněkud drobným problémem může být nepříjemný zápach octa, proto by bylo nejlepší místnost po použití dobře vyvětrat.
Jak na vodní kámen ocet
Vodní kámen z varné konvice vyženete nejúčinněji octem. Připravte si silný roztok octa a vody v poměru 1:1. Nalijte jej do konvice a nechte alespoň 30 minut působit. Během této doby začne ocet vodní kámen rozpouštět.
Jak na usazeniny v záchodě
Hrnek kyseliny citronové
Do záchodové mísy, případně i nádržky, vysypte hrnek kyseliny (cca 200 g) a nechte ji asi půl hodiny působit. Po uplynutí času zkuste štětkou narušit zbytky vodního kamene a poté spláchněte. Při práci s kyselinou buďte opatrní, při kontaktu s okem totiž vyvolává dráždivou reakci.
Kdy přidat kyselinu citronovou
Kyselina citrónová podporuje želírovací proces a zvýrazňuje chuť ovoce i zeleniny při zavařování. Je vhodná na dochucení salátů, kompotů a nápojů. Dále je vydatným pomocníkem při odstraňování vodního kamene, např. v kávovarech a rychlovarných konvicích.