Jak vycistit polykarbonát?

Jak vycistit polykarbonát?

Jak odstranit fólii z polykarbonátu

Odborníci doporučují k odstranění okenní fólie také použití parního čističe. Pokus s krémem. Když se nic jiného nedaří a škrabku doma nemáte, můžete použít indulonu nebo jakýkoliv jiný krém. Při strhávání fólii lehce namažete a pak by měla jít fólie lépe dolů.

Jak ohnout polykarbonát

Termoplasty (například plexisklo či polykarbonát) se ohýbají lokálním či celoplošným náhřevem ohýbaného materiálu a jeho následným vložením do formy či přípravku který zajistí ohnutí na požadovaný úhel ohybu.

Čím řezat polykarbonátové desky

Lexan, jako všechny polykarbonátové desky je možné řezat přímočarou nebo kotoučovou pilou. U kotoučové pily výrobci polykarbonátových desek doporučují použít kotouče na hliník a barevné kovy. Tenké komorové desky ( do tloušťky 10 mm ) je možné řezat i ostrým nožem.

Jak poznat UV stranu polykarbonátu

Polykarbonátové desky mají povrchovou úpravu proti UV záření. Touto ochrannou vrstvou je běžně opatřena jedna strana desky, která je zřetelně označena na ochranné fólii jakýmkoli nápisem a musí být instalovaná vždy směrem ven ( proti Slunci )! Komůrkový polykarbonát vždy instalujte komůrkami po směru toku vody.

Čím vrtat polykarbonát

Jak vrtat do polykarbonátu

Vrtání do polykarbonátu je snadné, lze použít klasický šroubovitý vrták, materiál je dostatečně houževnatý a otvor nepraskne i při méně šetrném zacházení.

Jak silný polykarbonát

6 mm. Pro pole s rozměrem 1 × 0,5 m a sněhové zatížení do 750 N/m2 je doporučená tl. 4 mm. Při navrhování spodní nosné konstrukce a vzdálenosti jednotlivých podpěr doporučujeme vycházet ze standardních formátů desek.

Jakou zvolit tloušťku polykarbonátu

Doporučená síla desek:Dutinkové (komůrkové) desky – pro zastřešení doporučujeme v tloušťce od 10 – 25 mm.Plné polykarbonátové desky – pro zastřešení doporučujeme od 10 mm.Trapézové desky a vlnovky – pro zastřešení doporučujeme od 0,8 mm.

Jak dlouho vydrzi polykarbonát

Kvalitní polykarbonátová deska má životnost minimálně 20-25 let. Deska bez účinné UV stabilizace nemusí vydržet ani rok, protože první krupobití desku nevratně poškodí.

Jak pracovat s polykarbonátem

Desky z komůrkového polykarbonátu nikdy nespojujte lepením.

Desky se k nosné konstrukci šroubují. Nerezové šrouby umisťujte ve vzdálenosti maximálně 500 mm, ideálně však do 330 mm. Otvory pro šrouby vždy vyvrtejte cca o 4 mm širší, než je průměr šroubů – opět kvůli teplotní roztažnosti polykarbonátu.

Jak opravit díru v polykarbonátu

Trapézové plastové desky jsou nejčastěji z polykarbonátu. Když díru začistíte a jemným smirkem zmatníte kruh/čtverec kolem díry, tak to lze zalaminovat epoxidovou pryskyřicí a kruhem či čtvercem záplaty z nebarvené textilie (skelná tkanina, netkaná textilie).

Jak dlouho vydrží polykarbonát

Kvalitní polykarbonátová deska má životnost minimálně 20-25 let. Deska bez účinné UV stabilizace nemusí vydržet ani rok, protože první krupobití desku nevratně poškodí.

Jak dlouho vydrží polykarbonátový skleník

Polykarbonátový skleník vydrží běžně 15–20 let. Ani polykarbonát není nezničitelný.

Jak Tlustý polykarbonát

Krokve, neboli podélné nosníky, by měly být široké alespoň 60 mm na 8mm polykarbonátovou desku a minimálně 75 mm na 10mm a silnější polykarbonátovou desku. Příčné nosníky mohou být užší. Ty plní svou funkci především v zimě – pomáhají polykarbonátu, aby se neprohýbal pod tíhou sněhové peřiny.

Jak utěsnit polykarbonát

Po nalepení se polykarbonátové desky Lexan™, Carboplak®, Macrolux® spolu s páskou musí uzavřít ukončovacím profilem, který chrání pásku před poškozením a přímým působením povětrnostních vlivů. Pro co nejlepší utěsnění spoje mezi deskou a profilem je vhodné použít silikonový tmel.

Jak opravit pergolu

K opravě poškozeného místa budeme potřebovat odmašťovadlo, hadřík a speciální lepidlo. Trhlinky spolehlivě zacelíme speciální tekutou gumou, kterou na praskliny naneseme. Lepidlo rozetřeme tak, aby na opravovaném místě zůstala minimálně 2mm vrstva lepidla. Necháme vytvrdit vzdušnou vlhkostí 24 hodin.

Jak opravit polykarbonátový skleník

Na záplatu naneseme speciální transparentní lepidlo. Vyberte si z nabídky produktů určených právě na polykarbonáty. Odborný web lepidla.cz doporučuje prostředek na bázi MS polymeru. Lepidlo naneste asi 1 cm od kraje záplaty po celém jejím obvodu, přiložte na opravované místo a jemně přitlačte.

Jakou tloušťku polykarbonátu na skleník

TIP: Pokud budete vybírat skleník z polykarbonátu, desky by měly mít optimální tloušťku 4–6 mm. Dokážou tak odolat výkyvům počasí a zatížení sněhem.

Jak silný polykarbonát na pergolu

16 mm silný polykarbonát je doporučená max. vzdálenost latí 3 m.

Čím pokrýt pergolu

Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.

Co vysadit u pergoly

Popínavé rostliny k pergole

Na slunném místě se bude dařit vinné révě, pnoucím růžím, vistárii, povíjnici nebo trubači. Ve stínu využijete podražec či břečťan, do polostínu se hodí popínavá hortenzie, klematis, hlohyně, zimolezy, přísavníky nebo brslen.

Co dát pod pergolu

Použít můžete žulu, mramor, travertin nebo pískovec. Oblíbený je i kamenný koberec tvořený kamínky zalitými v pryskyřici. Dřevoplast – neboli WPC imituje dřevo, je však odolnější, tvrdší a není tak náročný na údržbu.

Co dát kolem pergoly

Osázení kolem pergoly

Poskytnou vám v pergole soukromí a přitom nebudou zatěžovat její konstrukci. Příjemnou vůni a pohled na krásné květy přinesou šeříky, růže, pustoryl či komule. Jako „jedlý“ živý plot poslouží například aronie, muchovník, zimolez, dřín, rakytník nebo josta.

Jak hluboké základy pod pergolu

Vždy dodržujeme nezámrznou hloubku min. 800mm , v případě jílu jako zde raději více. Do betonu patří kamenivo štěrk 16-32 , 10-16 , písek 2-4 , cement a plastifikátor. Bez štěrku by to opravdu beton nebyl.

Jak Osazet pergolu

Barevnou pergolu můžeme mít ihned

Nebo vysadíme kolem dokola pnoucí hrachor, řeřichu a také jedlý a nápadný fazol šarlatový (během léta vyroste i do výšky 4 metrů). TIP: Opravdovou ozdobou vaší zahrady se stane vistárie květnatá – z pergoly budou viset její přes půl metru dlouhé květy.

Co dát na zem pod pergolu

Použít můžete žulu, mramor, travertin nebo pískovec. Oblíbený je i kamenný koberec tvořený kamínky zalitými v pryskyřici. Dřevoplast – neboli WPC imituje dřevo, je však odolnější, tvrdší a není tak náročný na údržbu.