Jak vybrat správnou tiskárnu?

Jak vybrat správnou tiskárnu?

Jakou tiskárnu se skenerem pro občasný tisk

Pokud máte v plánu pouze občasný tisk, doporučujeme laserovou tiskárnu, zde díky použité technologie "zaschnutí" vůbec nehrozí. Tiskárnu můžete klidně rok nepoužívat a po opětovném zapojení bude bez problémů toner zase tisknout.
Archiv

Jakou tiskárnu pro domácí použití

Vesměs správnou volbou pro domácí tiskárnu je právě inkoustová technologie. Je to díky všestrannosti a funkcím, které vám může tiskárna nabídnout. Jako úvodní je třeba vyvrátit často omílané dogma: Inkousty už nezasychají, jako bylo dříve běžné. I proto se spousta lidí v minulosti rozhodla přejít na laserovou tiskárnu.
Archiv

Která tiskárna je nejlepší

Nejlepší tiskárny na trhu podle nás

Název produktu Hodnocení
1. HP LaserJet Pro M15w W2G51A (5 / 5)
2. HP Laser 107w 4ZB78A (5 / 5)
3. Xerox Phaser 3020BI (4,9 / 5)
4. Canon i-Sensys LBP623Cdw (4,8 / 5)

Archiv

Kdy se vyplatí laserová tiskárna

Kdy se vyplatí pořídit laserovou tiskárnu Pokud tisknete dokumenty často a ve větším množství než jen pár listů týdně, laserová tiskárna se vám dlouhodobě vyplatí. Její provozní náklady při častém tisku kompenzují vyšší pořizovací cenu oproti inkoustovým.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou

Rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnou podle technologie tisku. Laserová tiskárna je vhodná především pro větší objem dokumentů, jelikož má nízké provozní náklady a dokáže ostře vytisknout i drobný text. Na rozdíl od inkoustových tiskáren, u ní nedochází k vysychání náplně.

Jaké jsou typy tiskáren

Základní druhy tiskárenJehličková tiskárna. Nejstarším typem jsou tiskárny jehličkové.Inkoustová tiskárna. Inkoustová neboli trysková tiskárna je nejrozšířenějším typem tiskárny.Laserová tiskárna. Princip fungování laserové tiskárny je relativně složitý.LED tiskárny.Termosublimační tiskárny.Multifunkční tiskárna.

Co je to LED tiskárna

LED tiskárna je typ počítačové tiskárny, která pro tisk využívá LED diody a princip tisku je podobný laserové tiskárně. První LED tiskárna byla uvedena na trh v roce 1989 firmou Casio.

Jak dlouho vydrží laserová tiskárna

Dlouhá životnost tiskárny

Pokud se o laserovou tiskárnu správně staráte, používáte kvalitní tonery a pravidelně vyměňujete další potřebné díly, vydrží vám v běžném kancelářském či domácím prostředí několik let a mnoho tisíc stránek.

Jaké jsou výhody a nevýhody inkoustových tiskáren

Inkoustová tiskárna se spíše hodí k tisku malého a středního objemu tisku. Pokud pravidelně tisknete ve větších množstvích, její pořízení se vám nevyplatí. Největší nevýhodou ale u ní zůstává riziko vysychání inkoustu, a to v případě, že zařízení není dlouho používáno. Při vysychání inkoustu navíc hrozí ucpání trysek.

Který druh tiskárny tiskne nejrychleji

Výhodou laserových tiskáren je kvalitní a rychlý tisk. Při používání alternativních tonerových kazet, navíc ušetříte i významné procento tiskových nákladů.

Jaký je rozdíl mezi LED a laserovou tiskárnou

Hlavním rozdílem mezi laserovou a LED technologií je konstrukce tiskáren. Laserová tiskárna využívá systém zrcadla, zatímco LED tiskárny používají nekomplikovaný mechanismus světelné lišty. Tiskový válec má vyšší účinnost, která nám umožňuje vytisknout mnohem více stránek než u laserové tiskárny.

Co se dává do laserové tiskárny

Toner neboli tonerová kazeta do laserové tiskárny je suchý jemný prášek. Je složen z umělé hmoty, barviva a železa. Výsledná barva u barevných tiskáren se míchá ze čtyř odstínů: černé, azurové, žluté a purpurové. Součástí kazety toneru bývá i selenový válec, který se mění automaticky s ní.

Jak tiskne laserová tiskárna

Laserová tiskárna je druh počítačové tiskárny, pracující na podobném principu jako kopírka. Laserový paprsek vykresluje obrázek na světlocitlivý válec, na jehož povrch se poté nanáší toner. Ten se uchytí jen na osvětlených místech, obtiskne se na papír a na závěr je k papíru tepelně fixován.

Jak dlouho vydrzi laserova tiskarna

Dlouhá životnost tiskárny

Pokud se o laserovou tiskárnu správně staráte, používáte kvalitní tonery a pravidelně vyměňujete další potřebné díly, vydrží vám v běžném kancelářském či domácím prostředí několik let a mnoho tisíc stránek.

Jaký je rozdíl mezi laserovou a inkoustovou tiskárnu

Největší rozdíly mezi inkoustovými a laserovými tiskárnami je to, že inkoustová tiskárna používá inkoust, je vhodná pro tisk s malým objemem a je tradiční volbou domácího uživatele. Naproti tomu laserová tiskárna používá toner, je ideální pro tisk velkého objemu a je většinou, ale ne výhradně, využívána v kancelářích.

Jaké jsou druhy tiskáren způsob tisku

Tiskárny lze rozdělit podle několika hledisek: Dle technologie na:inkoustové, laserové, LED technologie, jehličkové, na tuhý vosk, speciální, atd… Dle druhu na :tiskárny, kopírky, faxy, multifunkční zařízení, multifunkční zařízení s faxem, páskovačky….

Co to je LED tiskárna

Princip je téměř stejný jako u laserové tiskárny, využívá fotoelektrického jevu. Místo laseru je zde umístěna řada LED diod, které osvítí obrazový válec (většinou selenový) v místech, kde má být vytvořen obraz. Na takto osvícená místa se poté napráší toner, obtiskne se na papír a pomocí tepla se ustálí ("zataví").

Jak funguje LED tiskárna

LED tiskárna na rozdíl od laserové tiskárny funguje na principu, kdy text či obrázky zvýrazní na světlocitlivém válci pomocí světelných diod, zatímco u laserových modelů se o to stará laser. Na válec je poté nanášen toner, který se přichytí k osvětleným částem. V poslední fázi dochází k fixaci na papír.

Jak dlouho vydrží barva v tiskárně

Tonerová kazeta by měla vydržet bez problémů i rok, dva. Pokud máte inkoustovou tiskárnu HP s 2 nebo 4 kazetami, určitě byste měli alespoň jednou za měsíc cokoliv vytisknout, a to i barevně. Propláchnou se tak tiskové hlavy a nemusíte se bát, že by inkoust ve standartním prostředí v náplních vyschnnul.

Jak oživit barvy v tiskárně

V závislosti na typu tiskárny vyjměte buď celou cartridge nebo pouze tiskovou hlavu (pokud je to možné) a položte ji tryskami na vlhký kapesník. Z tiskové hlavy se bude postupně uvolňovat inkoust, proto kapesník položte na nějaký omyvatelný předmět. Přibližně po třiceti minutách by měla být tisková hlava opět uvolněná.

Jak poznat že došla barva v tiskárně

„stav inkoustu v kazetách se dá zjistit pomocí programu Epson status monitor, který se instaluje při instalaci tiskárny. Druhou možností jak zjistit stav inkoustu je položka Epson Status Monitor ve vlastnostech tiskárny (tam kde vidíte tiskovou frontu).

Jak často tisknout na inkoustové tiskárně

Při občasném tisku vám postačí inkoustová tiskárna, ale nesmíte zapomínat na to, že u ní hrozí zasychání inkoustu. Proto se doporučuje vytisknout alespoň jednu stránku za týden. Pokud tisknete nepravidelně či méně než jednou týdně, raději zvolte tiskárnu laserovou.

Proč tiskárna tiskne rozmazaně

Výtisky jsou prázdné/rozmazané nebo neostré/nepřesné nebo mají rozteklé barvy/pruhy nebo čáry. Kontrola 1 Zkontrolujte nastavení papíru a kvality tisku. Kontrola 2 Zkontrolujte stav nádržek s inkoustem. Pokud došel inkoust, vyměňte nádržku s inkoustem.

Jak dlouho vydrží toner v tiskárně

Při sice sporadickém, ale pravidelném tisku (například při frekvenci jednou za půl roku) pak většina tonerů od kvalitních výrobců funguje naprosto bezproblémově klidně i několik let.

Proč tiskárna tiskne dvojité

Tisk je rozmazaný, tiskárna tiskne dvojitě

Některé typy papíru k tomuto vyžadují vyšší teplotu. ​Změňte typ papíru nebo si v předvolbách tisku nastavte vyšší teplotu zapékání (nebo tamtéž nastavte adekvátní typ papíru – tiskárna se mu přizpůsobí).