Jak vybrat správnou matrací pro dítě?

Jak vybrat správnou matrací pro dítě?

Jakou tvrdost matrace pro dítě

Všeobecně lékaři dětem doporučují spíše tvrdší matrace, ideálně z přírodních materiálů. Důležité je, aby matrace respektovala věk a váhu dítěte, anatomický tvar jeho páteře, odváděla vlhkost a dobře se udržovala. Ze stupnice 1 až 7 zvolte pro děti tvrdost alespoň 4 až 5.
Archiv

Jakou matraci pro děti od 2 let

I pro 2-3 leté a starší děti platí pravidla, že by měli spát spíš na středně tvrdé až tvrdší matraci, která jejich páteřím zajistí dostatečnou oporu, kvalitní a efektivní spánek i správný vývoj páteře a celého podpůrného kosterního aparátu, jež probíhá v průběhu celého dospívání.
Archiv

Jak vysoká by měla být matrace pro děti

Obvyklá výška matrace je okolo 15 cm. Malým dětem se většinou pořizují matrace s tloušťkou okolo 10 cm (vzhledem k jejich nízké váze). Dospívajícím už budou vyhovovat běžné matrace, například oblíbená matrace 90×200 dětská Xena (výška 14 cm, nosnost 120 kg), která je navíc z jedné strany měkčí a z druhé tvrdší.

Jakou matraci pro děti do velké postele

Potřebujete-li pro dítě více prostoru, zvolte standardní rozměry matrace pro děti 90×200 cm, výška jádra cca 14-18 cm. To je již matrace pro děti do velké postele. Pro starší dítě je vhodná matrace pro děti a dorost, která poskytne dospívajícímu tělu podporu a kvalitní spánek po celou noc.
Archiv

Jak spravne vybrat tvrdost matrace

Stupeň tvrdosti

Tvrdost matrace je jedním z rozhodujících faktorů výběru. Většina výrobců uvádí 4 až 5 stupňů. Optimální tvrdost vyberte s ohledem na vaší hmotnost. Čím je vaše hmotnost vyšší, tím tvrdší byste měli volit matraci.

Jak si vybrat správnou matraci

Základní pravidla pro výběr matraceTvrdost matrace vybírejte podle výšky, hmotnosti a věku uživatele.Správná matrace by měla přesahovat délku těla o 20–25 cm.Šířka závisí na typu postele, pro jednolůžko běžně platí 90 cm.Optimální výška je alespoň 15 cm.

Jak tlustou matraci

Nedoporučujeme matrace silnější než 10-12 cm. Nejlépe 6-8 cm, např. kokos-molitan a pod. Matrace také nesmí být v postýlce příliš těsně umístěna, musí rovnoměrně doléhat na snímací desku.

Jak poznat tvrdost matrace

Zpravidla se můžete setkat se čtyřmi tvrdostmi matrace. Na označení tvrdosti matrace se používá symbol T, případně H, nejčastěji se tak setkáte s označením T1 pro měkkou matraci, T2 pro středně měkkou matraci, T3 pro středně tvrdou matraci a T4 pro tvrdou matraci.

Jak velkou postel pro tříleté dítě

Pro většinu dětí od 2 do 5 let se doporučuje postel o délce 140 cm a šířce 70 cm. Pro starší děti je třeba vybrat větší postel, ideálně 160 x 80 cm.

Z jakého materiálu vybrat matraci

Hlavní výhody materiálů na matraceLatex v matraci – luxus, přírodní původ, prodyšnost, nejlepší hygiena, vynikající bodová pružnost, dlouhá životnost.Pěny do matrací – různá tvrdost stran, vzdušnost, dobrý odvod vlhkosti, nízká hmotnost.Pružiny a taštičky – dobré odvětrávání, přijatelná cena, dlouhá životnost.

Jaké jsou nejlepší matrace

Jakou matraci vybrat dle srovnáníVítěz srovnání Měkké matrace. Doporučujeme. Dřevočal Martina. Přečíst recenzi Orientační cena 4 800 KčNejlepší cena-výkon. Měkké matrace. Doporučujeme. Benab Omega Flex.Vítěz srovnání Tvrdé matrace. Doporučujeme. Mabo Viola.Nejlepší cena-výkon. Tvrdé matrace. Doporučujeme. Ecomatrace Dakota Plus.

Jak vysokou matraci vybrat

Výška matrace

Výšku matrace vybírejte s ohledem na vaši hmotnost a typ postele. Minimální výška pro dospělou osobu by měla být 15 cm. Pokud máte vyšší hmotnost, měli byste zvolit vyšší matraci. Dětem naopak stačí pořídit matraci o výšce 10 cm.

Jak tvrdou matraci pro miminko

Miminkům vyhovuje vždy spíše tvrdší matrace, která poskytuje páteři dostatečnou oporu. Příliš měkká matrace by mohla vést k nesprávnému vývoji páteře a vyústit např. ve skoliózu.

Kdy dát dítě do normální postele

Průměrný věk vhodný ke koupi velké postele se podle odborníků pohybuje mezi 1,5 až 3,5 lety věku dítěte. Pokud váháte, počkejte si do třetích narozenin dítěte. Spousta batolat není na přechod do běžné postele připravená.

Kdy dát dítě z postýlky do postele

Ten správný čas pro výměnu postýlky za velkou postel je velice individuální a závisí na mnoha faktorech. Obecně lze však říct, že optimální čas pro přechod přichází kolem 2 až 3 let věku dítěte. Vždy myslete na bezpečí, které musí být na prvním místě. Vybírejte postele nízké s postranní zábranou.

Jakou matrací mají mít děti

Matrace pro děti by měly být nejlépe rovné, bez masážního profilu a diferencované tvrdosti povrchu. Měly by tak mít jednu tvrdost, zónové matrace pro děti nejsou vhodné. Odborníci dětem doporučují středně tvrdé až tvrdé matrace, nicméně musí se dát pozor na to, aby nebyly příliš tvrdé.

Jaká je nejlepší matrace pro novorozence

Matrace z přírodního kokosového vlákna (obvykle v kombinaci s molitanovou vrstvou) patří k nejoblíbenějšímu typu matrací pro miminka. Puppolina matrace z kokosového vlákna a molitanu je navíc ortopedická a vybavena dvojitým potahem ze 100 % bavlny, který lze pohodlně prát v pračce.

Jak dlouho vydrží dětská postel

Postýlka v délce 120 cm vydrží batolatům do 3 let. Malá postel v délce 140 cm je vhodná pro děti do 6 let. Dětská postel dlouhá 160 cm padne dětem do 10 let. Postel o rozměrech 180 cm poslouží dětem do 13 let.

Jakou matraci do postýlky pro miminko

Existuje řada matrací, které lze použít do dětské postýlky. Mezi nejoblíbenější patří kokosové matrace a matrace ze studené pěny. U nás se osvědčily především dětské matrace Candide, z nichž velmi praktickou je například matrace Candide Clim Air, díky oboustranné straně pro zimní a letní období.

Kdy koupit dítěti velkou postel

Průměrný věk vhodný ke koupi velké postele se podle odborníků pohybuje mezi 1,5 až 3,5 lety věku dítěte. Pokud váháte, počkejte si do třetích narozenin dítěte. Spousta batolat není na přechod do běžné postele připravená.

Jakou postel pro dítě

Velikost postele – závisí na věku dítěte. Pro většinu dětí od 2 do 5 let se doporučuje postel o délce 140 cm a šířce 70 cm. Pro starší děti je třeba vybrat větší postel, ideálně 160 x 80 cm. Výška postele – postel by měla být dostatečně nízká na to, aby dítě mohlo bezpečně vylézt.

Jak tlustou matrací

Nedoporučujeme matrace silnější než 10-12 cm. Nejlépe 6-8 cm, např. kokos-molitan a pod. Matrace také nesmí být v postýlce příliš těsně umístěna, musí rovnoměrně doléhat na snímací desku.

Jakou matrací na monitor dechu

Ondálkův tip: Všemi deseti doporučujeme monitor dechu Nanny od firmy Jablotron. Tento přístroj je vhodný pro matrace o výšce až 12 cm, tudíž skvěle funguje s výše zmíněnými matracemi Träumeland.

Kdy prestane dítě padat z postele

Ve věku okolo 24 měsíců už bude vaše dítě pravděpodobně na přesun do větší postele připravené. Bude to pravděpodobně jeden z jeho velkých kroků směrem k nezávislosti – a to je dobře! V této fázi už asi bude vaše dítě dostatečně velké na to, aby zvedlo nohy a přendalo je přes postranice postýlky.

Jak dlouho spí dítě v dětské postýlce

Správná doba, kdy je dítě zralé k tomu, abyste vyměnili postýlku za postel, přichází kolem 2 až 3 let věku.