Jak vybrat Hybrid golf?

Jak vybrat Hybrid golf?

Jak vybrat golfovou hůl

Je velmi důležité zvolit správnou délku a lie golfových holí. Obecně platí, že hráčům s výškou postavy 170-185 cm a ženám s výškou postavy 160-175 cm vyhovuje standardní pánská/dámská délka holí. Na délku holí má vliv více faktorů, jako je vzdálenost zápěstí od země a švihové charakteristiky každého hráče.

Jak hrát hybridem

Do pohybu se zapojuje celé tělo včetně paží, pohyb je veden rotací těla. Rozsah pohybu vedeme v plném švihu. S nápřahem se současně otáčíme a přenášíme těžiště. Boky jsou ve finále vytočeny přibližně o 45°, ramena se vytáčejí dál, ve vrcholné fázi nápřahu mohou být vytočena až o 90°.

Na kterou stranu se hraje golf

Praváci, kteří jsou zvyklí používat pravou ruku, by měli hrát na pravou stranu, přirozeně mají v pravé ruce lepší cit a přesnost, proto se může jeho golfová hra zlepšovat rychleji. Samozřejmě jsou i výjimky, ale lepší je hrát na tu stranu, na jakou píšete nebou jakou ruku používáte nejčastěji.

Co je to Shaft

Shaft je v golfové terminologii ocelová nebo karbonová (grafitová) tyč mezi hlavou a gripem (držadlem) golfové hole.

Jak dlouho trva naucit se golf

Budete-li se chtít naučit trefit míč a odehrát hřiště, abyste byli schopni uhrát nejvyšší HCP, počítejte nejméně se 6-9 měsíci tréninku. Chcete-li se naučit se hrát golf na špičkové amatérské úrovni s výkonností pod HCP 9, tak můžete počítat s více jak 10 lety poctivého tréninku.

Kdy začít s golfem

Děti, které potkáváme na hřišti, se s golfovou holí poprvé vážněji seznamují mezi pěti až šesti lety. Podle trenérů nelze jednoznačně říci, kdy je ten správný věk začít s golfovým tréninkem. Je to různé. Některým dětem golf dělá radost už ve čtyřech letech, u některých je účelné začít až v osmi.

Co potřebuji na golf

Nepotřebujete k tomu ani Zelenou kartu, ani umět hrát golf. Vstup na veřejné hřiště je zpoplatněno. Pro hru na neveřejných hřištích je nutné mít Zelenou kartu a přidělený hcp, který prokazuje schopnost hráče se po hřišti bezpečně pohybovat a znalost základních golfových pravidel a etikety.

Jak se chovat na golfu

Hlavní zásady chování na hřištinepohybujte se a nemluvte v blízkosti hráče, který se připravuje odehrát míčna odpališti neprovádějte ostré cvičné švihy, kterými byste mohli vyseknout řízek.nestůjte před hráčem ve směru jeho úderu, ani na jamkovišti.

Jak se zdraví golfisté

Golf zapojuje velké množství svalů, a tím vám napomáhá k lepšímu spánku. Zdravý spánek je velmi prospěšné pro naše zdraví a celkovou pohodu.