Jak vybrat dětský zubní kartáček?

Jak vybrat dětský zubní kartáček?

Jaký dětský zubní kartáček

Pro dítě ve věku 10 let bych optimálně doporučoval kartáček se sonickou technologií (Philips Sonicare), která je velice šetrná a přesto efektivní v čištění. Sonicare má ve své produktové řadě elektrický kartáček určený přímo dětem ve věku cca 4 – 12 let.
Archiv

Jak vybrat tvrdost kartáčku

Tvrdost vláken

Čím měkčí kartáček budete používat, tím lépe a bez poškození dásní vyčistíte oblasti kolem krčků zubů, kde se nejvíce usazuje plak. Velmi měkké kartáčky byste měli používat v případě, že máte citlivé zuby nebo dásně. Pokud se rozhodnete zůstat u tvrdších kartáčků, používejte je opatrně.

Jaký je nejlepší kartáček na zuby

Nejprodávanější zubní kartáčky dle Heureky

Pořadí Název Hodnocení
1. Curaprox CS 5460 Ultra Soft 3 ks 97 % Počet recenzí: 2386
2. TePe Compact Tuft jednosvazkový soft 95 % Počet recenzí: 535
3. Curaprox CS 3960 super soft 3 ks 97 % Počet recenzí: 791
4. Curaprox CS 1560 Zubní kartáček Soft 3 ks 96 % Počet recenzí: 513

Archiv

Co je sonický kartáček na zuby

Sonický kartáček je nejmodernější typ zubního kartáčku, který nevyužívá rotační pohyb, ale pracuje na principu ultrazvuku. Ultrazvuk rozkmitá nejen vlákna kartáčku, ale i sliny a vodu smíchanou se zubní pastou v okolí kartáčku, přičemž dochází k odstraňování zubního plaku, nečistot a bakterií.

Jaký první zubní kartáček

Kartáčky pro děti

Miminkům bychom měli zuby čistit v období prořezávání prvních zoubků a to pomocí kartáčků na prst, které jsou pro dítě šetrné. Takto řešte čištění zoubků do ukončeného prvního roku, následně přichází čas na velmi měkký klasický dětský zubní kartáček s co nejmenší hlavičkou.

Kdy koupit diteti elektrický kartáček

Nejpozději v 1 roce pořídíme dítěti vhodný dětský kartáček a postupně začínáme s nácvikem hygieny a pravidelného čištění zoubků. Důležitý je osobní příklad, jelikož děti často napodobují. Děti musíme motivovat a udělat jim z čištění zubů zábavu. K tomu poslouží dobře dětský elektrický zubní kartáček.

Jaký kartáček na citlivé dásně

Asi nejspolehlivější značkou je mezi sonickými kartáčky značka Philips Sonicare. Například model HX6721/35 také disponuje nastavením třech režimu, včetně režimu sensitive. Vybrat si k němu pak můžete i jemné hlavice Sensitive určené právě pro citlivé dásně.

Jak tvrdy kartáček

Při výběru zubního kartáčku vyzkoušejte, zda vám dobře sedí v ruce, a myslete na to, že čím více vláken má, tím je kartáček účinnější. Pro běžné zuby je ideální měkký, případně středně tvrdý kartáček. Vlákna by měla být rovně střižená. Lépe je, když má hodně štětinek.

Jaký vybrat sonický zubní kartáček

Sonické zubní kartáčky

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,6 % Top produkt TrueLife SonicBrush UV Přečíst recenzi 1 300 Kč
Top 2 86,8 % Top cena/výkon Sencor SOC 1101RD 800 Kč
Top 3 72,3 % Pro nenáročné ETA 0709.90010 Sonetic 400 Kč
Top 4 84,0 % Nejlepší pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 1 200 Kč

Jak vybrat kartáček curaprox

Při výběru kartáčku na zuby Curaprox se zaměřujte zejména na počet vláken. Ten je označen číslem na rukojeti kartáčku (5460, 3960, 1560), přičemž čím vyšší počet vláken, tím měkčí kartáček je. Buďte si jistí, že kartáček na zuby Curaprox pro Vás bude opravdu dobrou volbou.

Jaký je rozdíl mezi Sonickým a rotačním kartáčkem

Dobrý den, elektrické zubní kartáčky se dělí na sonické a rotační. Rozdíl mezi těmito dvěma druhy je v čistícím pohybu, který vykonávají. Sonické kartáčky jsou jemnější, jejich čistící pohyb připomíná spíše vibrace. U rotačních kartáčků jde o pohyb ze strany na stranu, kartáček tedy rotuje.

Který sonický kartáček je nejlepší

Sonické zubní kartáčky

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,6 % Top produkt TrueLife SonicBrush UV Přečíst recenzi 1 300 Kč
Top 2 86,8 % Top cena/výkon Sencor SOC 1101RD 800 Kč
Top 3 72,3 % Pro nenáročné ETA 0709.90010 Sonetic 400 Kč
Top 4 84,0 % Nejlepší pro děti Philips Sonicare For Kids HX6322/04 1 200 Kč

Kdy zacit cistit zuby u dětí

Děti do 1 roku. S čištěním maminka začíná, jakmile naroste první zub, zpočátku jednou denně, později i 2× denně bez použití zubní pasty. U nejmenších dětí je vhodné k tomu použít kousací kartáček, namočený kousek gázy, prstový kartáček a nebo celogumové kartáčky.

Co na detske zoubky

JACK N' JILL Gel na prořezávající se zoubky. 15 g.Viburgel Gel na prořezávání zoubků 10 ml.Weleda Dětský zubní gel. 10 ml.Dr. Max PRO32 First Teeth Relief Gel.Dologel Gel na prořezávání zoubků 15 ml.Bedegel Ústní bylinný gel. 25 ml.NUBY Zubní gel s citroganixem. 20 g + kartáček na prst 4m+Kamistad Baby. gel na dásně 20 ml.

Jak funguje aplikace sonicare

Ústředním hrdinou aplikace je roztomilý Sparkly, kterého si děti zamilují a který má čisté zuby opravdu rád. Děti se starají o Sparklyho a výukový rádce je současně motivuje, aby si zuby čistily déle a lépe. Pokaždé, když si dítě vyčistí zuby správně, je Sparkly šťastnější a každé úspěšné čištění zubů přináší odměnu.

Kde koupit mezizubní kartáček

V dm online shopu najdete několik různých typů mezizubních kartáčků. Při výběru se můžete orientovat podle dvou základních kritérií: Nejčastěji se setkáte s klasickými štětinkami, které zajišťují precizní a šetrné čištění. K dostání jsou i kartáčky s gumovými štětinkami.

Jaký je rozdíl mezi Sonickým a Oscilačním kartáčkem

Oscilační kartáček má většinou kulatou hlavici, kterou otáčí o 90 stupňů tam a zpět. Sonický kartáček má zpravidla podlouhlou hlavici a zuby nečistí zvukem, jak by se podle názvu mohlo na první pohled zdát, ale rychlou vibrací štětin.

Jak si zvyknout na sonický kartáček

Toto doporučení platí pro všechny sonické zubní kartáčky, které jsou dostupné na trhu. Až si sonický kartáček na zuby pořídíš, tak počítej, že zhruba týden si na něj budeš zvykat. První pravidlo: dotýkej se zubů pouze štětinkami! Zubů se dotýkej jen štětinami (nikoliv tím plastem, co drží štětinky).

Jak vybrat sonický kartáček na zuby

Výhodou sonických kartáčků je jejich delší životnost. Při výběru zvažte, kolik lidí bude kartáček používat, kde bude umístěn a který model je pro Vás tudíž nejvhodnější. Je možné pořídit rovněž sadu pro celou rodinu, ve které jsou obsaženy dvě rukojeti.

Jak si vybrat sonický kartáček

Výhodou sonických kartáčků je jejich delší životnost. Při výběru zvažte, kolik lidí bude kartáček používat, kde bude umístěn a který model je pro Vás tudíž nejvhodnější. Je možné pořídit rovněž sadu pro celou rodinu, ve které jsou obsaženy dvě rukojeti.

Jak vybrat sonický kartáček Philips

Pokud Vám sonický kartáček doporučí, pak máme několik tipů i my. Vybírejte kartáček jak s režimem Sensitive, který je jemnější, tak s režimem Massage, který můžete používat na masáž dásní a zlepšovat tak jejich kondici. I zde platí, že nejvhodnější budou jemné hlavice Sensitive.

Jak čistit zuby 2 Letemu dítěti

Děti 2 – 3 roky

Pořiďte mu první zubní dětský kartáček. Sami si však ještě nedokáží dostatečně vyčistit zoubky a proto buďte vždy důslední a aktivně se na čištění podílejte. Čistěte alespoň dvakrát denně (ráno po snídani a večer před spaním) a to drobnými krouživými pohyby kolem celého zoubku.

Jak donutit dítě čistit si zuby

Ukažte mu, že přední horní zoubky se čistí od dásní dolu a spodní obráceně, že jinak se čistí krouživými pohyby, že je nutné čistit i zoubky úplně vzadu, že se nesmí zapomínat na čištění zoubků zezadu, zvrchu. Zkrátka udělejte čištění zoubků zábavné, neboť to, co není nuda, dítě baví!

Jak pečovat o dětské zuby

První dětské zuby by měly být čištěny denně, zejména večer. Tím se odstraní nebezpečný plak. Do jejich 2. narozenin by měly být zoubky čištěny jednou denně dětskou fluoridovou pastou a později dvakrát denně.

Jak spárovat sonicare for Kids

Podrobné pokynyV chytrém telefonu zapněte funkci Bluetooth.Spusťte aplikaci Philips Sonicare a přejděte na kartu „Brush“ (Kartáček) v levém dolním rohu aplikace.Vyjmutím kartáčku z nabíječky, nebo stisknutím tlačítka režimu „mode“ na kartáčku aktivujte rukojeť.Připojení ověříte tak, že kartáček zapnete.