Jaký výkon LED pásek pod kuchyňskou linku?

Jaký výkon LED pásek pod kuchyňskou linku?

Jak silný LED pásek do kuchyně

Pro jaký příkon LED pásku se rozhodnout Zákazníci si nejčastěji vybírají LED pásek s příkonem 12 W/m. LED pásek s tímto a vyšším příkonem se musí chladit pomocí hliníkových (ALU) profilů. Pokud nechcete na lince používat hliníkové profily, doporučujeme LED pásek maximálně s příkonem 9,6 W/m.
Archiv

Jak vybrat světlo pod linku

Nezapomeňte na správnou intenzitu a barvu světla v kuchyni

V oblasti pracovní desky pod kuchyňskou linkou či kuchyňského ostrůvku proto vybírejte osvětlení s hladinou tzv. neutrální barvy světla, tedy v rozmezí cca 4 000 až 5 000 K (Kelvinů).

Jaký výkon LED pásku

Výkon LED pásku je udávaný ve wattech na metr (W/m). Tato hodnota se pohybuje od 4,8 W až po hodnoty přesahující 25 W/m. Tento údaj je klíčový pro výběr vhodného trafa na LED pásek (tedy napájecího zdroje).
Archiv

Jaké LED do kuchyně

Centrální osvětlení do kuchyně

Pokud se ptáte, jakou barvu světla do kuchyně zvolit, doporučíme vsadit na neutrální bílou v rozmezí hodnot 3800 K – 5200 K, což splňuje moderní LED osvětlení do kuchyně.
Archiv

Jak vybrat LED pásek pod kuchyňskou linku

Jaký LED pásek pod kuchyňskou linku zvolit Především je potřeba, aby pásek dával dostatečně intenzivní světlo, vhodný je výkon 12 W/m a více. Při těchto výkonech už je nutné pásek chladit – používají se pro to hliníkové LED profily, které jsou k dispozici v různých šířkách.

Kam umístit LED pásek pod kuchyňskou linku

Naše doporučení ohledně umístění led lišty nad pracovní deskou kuchyňské linky. Povrchové a zápustné lišty se snažíme umístit co nejvíce nad střed pracovní desky, ne doprostřed horní skříňky. Vyzařovací úhel je 120°, ale nejvíce světla je pod lištou a do stran světla ubývá.

Jak silné světlo do kuchyně

Je dobré mít na paměti, že intenzita světla dopadajícího na pracovní plochu v kuchyni by měla dosahovat alespoň 300 luxů. „Jestliže si při práci v kuchyni stíníte, pak máte osvětlení špatně rozmístěné.

Jak správně vybrat světlo do kuchyně

Umělé světlo by se mělo, co nejvíce připodobnit dennímu světlu a do kuchyně vyberte spíše studené světlo. Právě to je vhodné k práci. Naopak teplé světlo se hodí spíše k odpočinku. Zvažte také pořízení LED pásek, které jsou ideální volbou právě do kuchyně, nejen kvůli úspornému osvětlení, ale i kvůli své variabilitě.

Jak poznat výkon LED pásků

Jak spočítat, jaký výkon váš LED pásek má Nejedná se o nic složitého. Pokud má svítivost například 4,8 W/m a vy chcete napájet pětimetrový pásek, je nutné vypočítat 4.8 W/m × 5 m, což vychází na 24 W. K tomu ještě připočteme dvacetiprocentní rezervu a rázem máme údaj 28,8 W.

Jak silne trafo na LED pásek

Zdroje pro LED pásky podle výstupního napětí

Na běžné instalace do domácností se nejčastěji používají LED pásky 12 V (k nim tedy potřebujeme trafa 12 V). Výkonnější 24V pásky (komatibilní s trafy 24 V) jsou vhodné na rozsáhlejší projekty.

Jak zapojit světlo pod linku

Montáž podlinkových LED svítidel je velice jednoduchá a zvládne ji skoro každý. Součástí svítidel jsou příchytky, které se jednoduše na jeden šroub přichytí k lince a do nich se pak svítidlo zacvakne. Světla se zapojují do zásuvky pomocí kabelu, který je součástí balení.

Jak osvětlit kuchyň

Hlavní osvětlení

Technické normy určují, že v kuchyni by mělo být okolo 300 luxů, t.j. 300 lumenů na m2. Při velikosti kuchyně cca. 3,5x4m=14 m2, potřebujete zhruba 4200 lumenů. Pracovní plochy doporučujeme osvětlit zvlášť.

Jak umístit světla v kuchyni

V případě, že v kuchyni máte i jídelní stůl, je vždy lepší svítidlo umístit nad něj. Ideálním typem je přitom závěsná lampa, která svítí směrem dolů. Praktické rovněž je, když lampu opatříte i stmívačem k regulaci intenzity světla. Centrální světlo by mělo být dostatečně výkonné.

Jak vybrat kuchyňskou linku

Na co je nutné při plánování a výběru kuchyňské linky myslet, je správná ergonomie a rozložení pracovních zón, tedy rozmístění skříněk a spotřebičů tak, aby jste měli organizovaně uložené zásoby, prostor na mytí a odklad nádobí a prostory pro vaření.

Jak dlouhý může být LED pásek

V případě zapojení LED pásky delší než 4m / délka se může lišit dle typu LED pásky / může dojít k nepatrnému poklesu svítivosti ke konci LED pásky. Tento pokles svítivosti je nejvíce patrný při přiložení konce LED pásky k začátku LED pásky.

Jak zapojit LED na 12V

LED pásky jsou většinou napájeny napětím 12V, vyskytují se však i 24V nebo 230V varianty. Pro 12V LED pásky je potřeba napájecí zdroj. Do toho pásek zapojíme, zdroj (trafo) převede napětí ze sítě z 230V na 12V.

Jak udělat osvětlení v kuchyni

k pracovní ploše si můžete dát studené bílé světlo, které může dosahovat úrovně až 350 luxů, doplňkové osvětlení, například kuchyňských skříněk, může mít teplou barvu světla, pro hlavní osvětlení a osvětlení jídelního stolu se doporučuje neutrální bílá barva.

Jaký materiál na kuchyňskou linku

Čím dál populárnější jsou dnes MDF desky s laminátovou úpravou. Jsou totiž odolné, i když ne tak jako kámen, nenáročné na údržbu a ještě skvěle vypadají – imitovat mohou takřka cokoli, ať už kámen, dřevo nebo třeba bambus. Pochopitelně se dají sehnat i jednobarevné. MDF desky jsou v dnešní době velmi oblíbené.

Jak si vybrat kuchyň

Zásadním kritériem při volbě kuchyně je dispozice domu či bytu. Podle toho volíme velikost a uspořádání celé kuchyně. Základem je rovná linka, která najde uplatnění především v panelových domech a menších prostorech. Máte-li štěstí a máte doma větší prostor, můžete si vybírat z více tvarů a uspořádání.

Jak zapojit LED pásek do kuchyně

V takovém případě bude schéma zapojení: LED pásek – řídicí jednotka – trafo – vypínač nebo místo trafa a vypínače zásuvkový zdroj. Pokud máte pásek ze sestavy, kontakty máte k pásku již připojené. Potom je pomocí šroubovací svorkovnice připojte do řídicí jednotky.

Jakou kuchyňskou linku vybrat

Usazení horních skříní by mělo být zhruba o 50 cm výše než je výška postavy.

Výška postavy Výška linky od podlahy
150–160 cm 82 cm
160–170 cm 86 cm
170–180 cm 91 cm
180–190 cm 94 cm

Z jakého materiálu se vyrábí kuchyně

Nejběžnějším materiálem na výrobu dvířek kuchyňského nábytku je laminát. Má přijatelnou cenu, nenáročnou údržbu i širokou nabídku dekorů. „Novinkou jsou povrchy v módním plastickém reliéfním provedení. Zákazníci si mohou vybrat třeba ze vzorů dubového, cedrového, borového nebo exotického dřeva.

Jak na novou kuchyň

Základem úspěchu je správné zaměření prostoru, kde má nová kuchyň vzniknout. Je třeba s co největší přesností změřit pokud možno všechny rozměry, jako je výška od země ke stropu, šířka od stěny ke stěně a také velikosti všech výstupků a výklenků. Důležité je rovněž ověřit pravost úhlů v rozích.

Jak vysoko skříňky v kuchyni

Výška horních skříněk kuchyňské linky

Horní skříňky bývají většinou mělčí. Přesto, budou-li příliš nízko nad pracovní deskou, mohou začít nepříjemně překážet. Většinou proto neklesnou níže než 50cm nad horní hranu pracovní desky. Umístění výše naopak ničemu nevadí.

Jak vyrobit kuchyňská dvířka

Zapněte podavač s frézkou a ofrézujte výplň na zkušebním vzorku, až poté ofrézujte výplň dvířek. Frézování výplně vždy začnete nejprve kolmo na vlákna, výplň tak dokončíte frézováním podél vláken, při kterém nedojte k vytrhání vláken na hotovém dílci. Vyfrézovanou výplň přebrušte brusnou houbou.