Jak ušít povlečení na peřinu?

Jak ušít povlečení na peřinu?

Z jaké látky ušít povlečení

Základní pravidla pro výběr látky na ušití povlečení

Ideálně by se mělo jednat o 100% bavlněnou látku bez příměsí polyesteru. má gramáž mezi 125 a 200 g/m2. Látka nebude ani příliš slabá ani pevná. má certifikát OEKO-TEX, pokud chcete povlečení ušít pro děti.

Jak se šije zip na povlečení

NÁVOD – jak všít profesionálně zip

zadní látku polštáře přestříhneme na 2 poloviny,sešijeme k sobě asi 2 cm od okraje,poté rozevřeme jako knihu,přiložíme rubem na vrh zip,přišijeme po obou stranách,otočíme na líc a rozpářeme sešité díly… jednoduché,rychlé..

Jak Zasit povleceni

změřte si výplň, může být už menší než jste kupovali. látku od nás nemusíte předepírat, víme (víte), o kolik se sráží při šití dvou cích je třeba při stříhání dát pozor na velký vzor, což pohlídáme za Vás. kraj pevný se chová jinak, než střižený, nenechte se tím vyvést z míry, stříhejte po niti.
Archiv

Jak ušít povlak na polštář bez zapínání

Jak ušít povlak na polštář

Povlak je na běžný dekorační polštářek o rozměru 40×40 cm (např z Ikea). Nemá zapínání, ale otvor v zadní části, který je zajištěn jednoduchým překrytím dílů přes sebe. Vybereme pěknou látku, pokud se bude dobře zažehlovat, práce se nám usnadní. Doporučuji bavlněné nebo lněné plátno.

Co ušít z bavlněného plátna

Z plátna si s námi můžete třeba ušít: zástěrku, tuniku, šaty, sukni, kalhoty, tříčtvrťáky, klobouček, baleríny, tee-pee, hračky, atd.

Jak sešit dvě látky k sobě

Jednohřbetový šev

Je to základní šev, který se používá na šití všech druhů oděvu a jeho šíře je závislá na potřebě šité látky. Jednohřbetový šev šijeme tak, že dvě látky složíme lícem k líci na sebe a prošijeme v potřebné šíři od kraje. Šev můžeme rozžehlit, nebo sežehlit. Okraje látky začistíme.

Jak přišít nekonečný zip

Nekonečné zipy v praxi

Navlečte do jezdce levý okraj zipu. Držte všechny díly v sobě. Položte zip na podložku, zafixujte oba konce tkanice zipu a mírně škubněte jezdcem do zipu. Šup a je to!

Jak nasadit jezdec na zip u bundy

Jezdec si chytneme obloučkem dolů a na jednu stranu navlékneme jezdec na zip. Vždy navlékáme zešikma. Stačí navléknout půl cm od okraje. Dále navlékneme (opět zešikma) druhou stranu zipu.

Jak správně zašívat

Nejdříve ponožku látejte z jedné strany na druhou předním stehem. Tento steh budete šít stále dokola, dokud celou díru nezakryjete paralelními stehy. Nyní prošijte ponožku stehy kolmými na ty, které jste právě vytvořili. Kolmé stehy záplatu posílí.

Jak nejlépe zasít díru

Nejprve vyžehlete všechny záhyby na oděvu, které by mohly být přes díru vidět. Poté vystřihněte čtverec látky, který zakryje díru, ale necháte kolem ní látku navíc, abyste ji mohli pevně zašít. Pokud jsou na oděvu volné nitě, před nalepením záplaty je odstřihněte.

Jak ušít sýpek na polštář

Na polštář o rozměru 45 x 45 cm ustřihneme na sypek obdélník o rozměru 47 x 92 cm, po stranách přidáme 1 cm na švy. Látku přehneme na polovinu, a pro zpevnění sešijeme povlak na bocích dvakrát. Na čelní straně ho sešijeme pouze do poloviny, abychom mohli sypek naplnit.

Jak Zasit polštář

skrytý steh – hidden stitchNit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.Takto zašijeme celý otvor.

Co ušít že 100% bavlny

Bavlněné látky všech možných vzorů a barev. Jsou vyrobeny ze 100% bavlny, také se jim říká "plátýnka", mají gramáž cca 130g/ m2. Můžete si z nich ušít závěsy, ubrus, sedáky, sukýnku, povlečení, zavinovačku, nebo třeba dekorační polštářky.

Co se dá ušít z plátna

Látky a jejich využitíBavlna – plátno.Pro nás je nejlepší využití na tašky,závěsy, povlečení, polštáře, polštářky, kojící polštáře, kapsáře, plenkovníčky, mantinely do postýlky a většinu dekorací.Výborně se ale hodí i na šití sukýnek a šatiček.Plátno je nejjednodušší základní typ vazby tkaniny.

Jak šít krajku

Krajku si ustřihněte. Pokud máte průkrčník uzavřený, sešijte si krajku do kruhu. Stroj Vám taký malý kousek látky možná nebude chtít šít, tak si krajku sešijte v ruce drobným stehem. Krajku si pečlivě našpendlete do průkrčníku a všijte pružným stehem.

Jak udělat řasení

Prošijeme ve dvou řadách (dá se řasit i jednou nití, ale dvěma je to lepší, řasení je rovnoměrnější a je zde menší riziko přetržení řasicích nití). Volné konce je potřeba nechat na začátku i na konci. Nahoře je vidět prošití z lícu, dole z rubu. Je vidět, jak je steh volný a z horní niti jsou na rubu vidět malé kličky.

Jaké věci mají zip

Zip se skládá ze tří částí – jezdce a dvou ozubených pásů, které do sebe zapadají. Každý z pásů je složen z řady speciálních zubů, které jsou na konci zahnuté, což umožňuje jejich větší soudržnost a tedy pevnost.

Proč se rozjíždí zip

Pokud se vám zip rozjíždí, je nejčastěji chyba na straně jezdce, který častým používáním povolí. Na opravu nám postačí obyčejné kleště nebo kombinačky. Do pravé ruky uchopíme opravovanou věc a do levé ruky jezdce, kterého kleštěmi lehce zmáčkneme po obou stranách.

Jak udělat uzel na niti

Jak klouzavý uzel vytvořitVezměte dva konce šňůrek a spodní konec přeložte přes horní.Přetáhněte konec až dolů, aby vám vzniklo očko.Konec protáhněte zpět horním očkem.Stejný postup opakujte i s druhou šňůrkou, kde zrcadlově stejně vytvoříte další uzlík.

Jak něco zašít

skrytý steh – hidden stitchNit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.Takto zašijeme celý otvor.

Jak zasít díru aby nebyla vidět

Pokud chcete předejít opětovnému párání již zalátané díry, díru na ponožce nejdříve obšijte, čímž ji zpevníte. Při samotném štupování postupujte pečlivě. Nejdříve ponožku látejte z jedné strany na druhou předním stehem. Tento steh budete šít stále dokola, dokud celou díru nezakryjete paralelními stehy.

Jak zasít rifle mezi nohama

Proces opravy kalhot

Záplaty jsou vyříznuty z dublerinu o něco větší než otvory. Aplikují se lepicí stranou na vnitřní stranu džín a vyžehlí se. Pokud se okraje otvoru nijak nesbíhají, lze je nejprve střídavě zafixovat tenkými proužky dublerinu. Poté je nahoře nalepena velká společná upevňovací chlopeň.

Jak se zbavit zápachu peří

Prachové peří a peří mají přírodní zápach, který zmizí poté, jakmile polštáře a přikrývky vybalíte a dostatečně vyvětráte. U přikrývek a polštářů z prachového peří a peří používejte pouze třetinu běžné dávky pracího prostředku a perte je odděleně.

Jak prát péřové deky

Ideální je pak zvolit jemný prací prostředek – třeba Perwoll Speciální prací gel Wool & Delicates (koupit v e-shopu), který bude k přikrývce jemný a šetrný a pak vysušit pak péřovou peřinu v sušičce. Při praní peří rozhodně nepoužívejte aviváž. Mohlo by totiž dojít k poškození tukové ochrany peří.

Jak se šije satén

Z látek jako je šifon nebo satén, je dělat klasický dvojitě složený šikmý proužek tak trochu peklo, takže používám jiný způsob, který je ale vhodný pouze pro tenké materiály, vzhledem k více vrstvám látky. Pro olemování používám proužek široký 5 cm, pokud jsou přídavky na švy obvyklých 1,5 centimetru.