Jak udělat ze SIM eSIM?

Jak udělat ze SIM eSIM?

Jak dát do telefonu eSIM

Nezbytným krokem pro přidání eSIM profilu je prvotní provázání s aplikací Galaxy Wearables (Android), případně Galaxy Watch (iOS) – ano, aktivace eSIM profilu na chytrých hodinkách je umožněna jak skrze aplikaci pro Android, tak i pro iOS. Samotné párování s aplikací není komplikované.
Archiv

Jak si udělat eSIM

I. PŘÍPRAVAPřihlaste se ke svému účtu Airalo.Přejděte na Moje eSIM.Vyhledejte eSIM, kterou chcete nainstalovat.Klepněte na tlačítko Podrobnosti.Klepněte na Instalace eSIM / Přístup k datům.Vyberte typ instalace. Klepněte na instalaci přes QR kód, nebo ruční instalaci.

Kde vezmu eSIM

V případě, že nelze eSIM profil stáhnout, zajděte na nejbližší prodejnu T‑Mobile, kde vám vydají nový aktivační kód. I u iPhone se může stát, že nejde profil nahrát, pokud je telefon připojen pouze přes Wi-Fi síť.

Jak zjistím že můj telefon podporuje eSIM

Zda vaše zařézení podporuje eSIM najdete v dokumentech od výrobce. Pro zjednodušení se můžete podívat na následující odkaz zde. UPOZORNĚNÍ: MOBIL.CZ nenese odpovědnost za správnost a aktuálnost seznamu podporovaných zařízení uvedeného na externím odkazu.

Který operátor podporuje eSIM

eSIM podporuje všechny služby, na které jste zvyklí u běžné plastové SIM. Nově už nemusíte do svého mobilního telefonu nic vkládat, jen do zařízení nahrajete tzv. eSIM profil. Stačí se připojit k internetu nebo Wi‑Fi a připravit si eVoucher od O2, na kterém najdete svůj QR kód, PIN a PUK.

Které telefony podporují eSIM kartu

Mobilní telefony a další zařízení s eSIM

Ten tuto technologii představil ve své tehdejší vlajkové lodí iPhone Xs a Xs Max. Nově také eSIM podporuje oblíbený iPhone SE 2020 a samozřejmě také řada iPhone 13, iPhone 12 i předchozí modely série iPhonu 11.

Které telefony mají eSIM

Mobilní telefony a další zařízení s eSIM

Mobilních telefonů, které podporují eSIM, zatím není mnoho. Jedním z prvních byl Google Pixel 2 a jeho větší verze 2XL. Následoval samozřejmě Google Pixel 3 (nově eSIM samozřejmě najdeme i u Pixel 4 a Pixel 4XL) a mezi průkopníky patří i iPhone.

Jak požádat o eSIM Vodafone

Objednání eSIM1 Přihlaste se do samoobsluhy Můj Vodafone a v sekci Služby klikněte na Objednat.2 Vyberte si jak eSIM aktivovat. Aktivovat eSIM si můžete jednoduše přes QR kód nebo vám ji rovnou pošleme do zařízení.

Který operátor nabízí eSIM

První operátor, který začal eSIM nabízet, byl v roce 2018 T-Mobile. Netrvalo dlouho a připojil se také další významný operátor Vodafone. Od února roku 2020 e-SIM nabízí i mobilní operátor O2. V současné době už e-SIM najdete i v nabídce virtuálního operátora Mobil.cz a Kaktus.

Kdo má eSIM

Mobilní operátoři, kteří podporují aktivaci eSIM operátoremAustrálie. Vodafone.Rakousko. Magenta.Česká republika. Vodafone.Německo. Telekom. Vodafone.Maďarsko. Magyar Telekom.Indie. Reliance Jio.Japonsko. au. NTT DOCOMO. Rakuten. SoftBank.Polsko. T-Mobile. Portoriko. AT&T. T-Mobile USA.

Kde koupit eSIM mě

eSIM získáte v samoobsluze Můj odafone ihned, pro fyzickou SIM kartu se stavte ve Vodafone prodejně.

Kdy bude mít Vodafone eSIM

V České republice začali eSIM pro chytré hodinky podporovat operátoři T-Mobile (2021) a O2 (2022), Vodafone přislíbil spuštění služby v průběhu roku 2023.

Jak používat dvě SIM karty

Při volání používáte SIM 1 a někdo vám zavolá na SIM 2. Volající na druhou SIM bude automaticky přesměrován do hlasové schránky. Dual SIM zařízení podporují telefonování pouze na jednom jediném telefonním čísle zároveň. Takže nemusíte mít žádné obavy.

Jak vyměnit SIM za eSIM

Převedení fyzické SIM karty na eSIM ve stejném iPhonuNa iPhonu přejděte do Nastavení > Mobilní data.Klepněte na Převést na eSIM.Klepněte na Převést mobilní tarif.Klepněte na Převést na eSIM.Počkejte, až se eSIM aktivuje.Fyzickou SIM kartu vyjměte z iPhonu.

Jak zažádat o eSIM Vodafone

Objednání eSIM1 Přihlaste se do samoobsluhy Můj Vodafone a v sekci Služby klikněte na Objednat.2 Vyberte si jak eSIM aktivovat. Aktivovat eSIM si můžete jednoduše přes QR kód nebo vám ji rovnou pošleme do zařízení.

Jaké telefony mají eSIM

Nejoblíbenější mobilní telefonyOd 18 428 Kč Apple iPhone 14 128GB.Od 24 600 Kč Apple iPhone 14 Pro 128GB.Od 5 175 Kč Xiaomi Redmi Note 12S 8GB/256GB.Od 17 540 Kč Apple iPhone 13 128GB.Od 6 180 Kč Samsung Galaxy A34 5G A346B 6GB/128GB.Od 15 009 Kč Apple iPhone 13 mini 128GB.Od 10 130 Kč Apple iPhone 11 64GB.

Jak přejít z eSIM na klasickou SIM

Pěkné ráno, v samoobsluze v sekci Služby najdete položku Potřebujete se vrátit k plastové SIM kartě. Přes ni si objednáte novou plastovou SIM, až vám přijde domů, potvrdíte výměnu. Až v tu chvíli přestane fungovat eSIM a číslo začne fungovat na plastové SIM kartě.