Jak správně sušit vlašské ořechy?

Jak správně sušit vlašské ořechy?

Jak sušit vyloupané ořechy v sušičce

Použít můžete i sušičku na ovoce

Teplota v sušičce by nikdy neměla být vyšší než je 25°C a ořechy navíc sušíme tzv. na etapy. Celý proces sušení v sušičce tak může trvat klidně i 3 – 4 týdny. Mělo by správně probíhat tak, že ořechy sušíme asi jen 6 hodin z celého dne a zbytek je necháme, aby si odpočinuly.
Archiv

Jak uchovat vlašské ořechy ve skořápce

Jak skladovat ořechy ve skořápce, aby vydrželyUsušené ořechy skladujeme na suchém a vzdušném místě.Chráníme je před vlhkem, mrazem a před útoky hlodavců.Vhodné není ani příliš teplé místo (v blízkosti zdroje tepla).Osvědčily se dřevěné nebo plastové bedny, které narovnáme na sebe.

Jak nejlépe uchovat vyloupané vlašské ořechy

Čerstvé vyloupané ořechy vsypte do vzduchotěsné nádoby nebo pevně uzavíratelného sáčku. Při skladování v mrazáku by měly vydržet ořechy přibližně 1,5 až 2 roky. Nezapomeňte si na obal poznačit datum vložení do mrazáku.
Archiv

Kdy louskat vlašské ořechy

Lépe proschnou ve skořápce a louskat je je nejlepší za sychravých listopadových večerů. doplněno 05.10.09 08:41: Pokud vám padají i se zelenou slupkou, rozkládejte je na síto (třeba prohazovačku) a nechte je osychat. Pokud slupka sama nepuká, ořechy nejsou zralé!

Jak snadno oloupat vlašské ořechy

Vlašské ořechy dejte do nádoby a zalejte vařící vodou. Nechejte stát pod pokličkou asi dvacet minut, pak jdou snadno oloupat. Platí to i na para ořechy a pekany.

Jak uchovat vlašské ořechy známe 4 ověřené způsoby

Můžete je zamrazit, zavařit, naložit do medu nebo skladovat jen ve sklenici či sáčku. Čtyři metody skladování si přiblížíme.

Jak uchovávat vlašské ořechy

Ořechy je důležité uchovávat ve vzduchotěsné nádobě, aby si udržely dobrou míru vlhkosti, ta totiž ořechům vůbec nesvědčí. Ořechy se ideálně skladují do 20°C a vlhkosti vzduchu 65 %.

Jak nechat vyschnout ořechy

Ujistěte se, že jsou ořechy suché.

Jakmile odstraníte skořápky ořechů, rozložte je ideálně na místo s dobrou cirkulací vzduchu a nechte je několik dní schnout. Když jsou ořechy suché, dejte je na 48 hodin do mrazáku. Ptáte se proč

Jak nasekat vlašské ořechy

Sekáček je pravděpodobně nejšikovnějším zařízením na sekání vlašských ořechů, ať už samostatně stojící, nebo jako příslušenství k jinému typu kuchyňského spotřebiče. Čepel rotující v horizontální rovině dá mnohem rovnoměrnější a čistší výsledek, než zařízení na bázi mlýnků, ke kterým se dostaneme.

Jak louskat ořechy bez louskáčku

Ořechy dejte do vařící vody

Nasypejte je do ní. Uvařte si vodu a všechny vlašské ořechy jí zalejte. Nechte je tam stát zhruba půl hodiny a nezapomeňte je přikrýt pokličkou, aby jim teplo z vroucí vody neutíkalo pryč. Poté je jednoduše rozlouskněte rukou.

Jak zamrazit vlašské ořechy

Postup je zcela jednoduchý a snadný. Vyloupaná zdravá jádra nasypeme do pevných sáčků (určených pro mražení), vytlačíme vzduch a sáčky dobře uzavřeme. Ořechy nemrazíme ve svačinových mikrotenových sáčcích, protože nejsou dostatečně pevné.

Jak rychle oloupat vlašské ořechy

Nasypte je do mísy nebo do hrnce, a ten naplňte horkou vodou tak, aby byly úplně potopené. Nádobu přikryjte pokličkou a nechte stát asi 15 minut. Vodu pak sceďte a ořechy nechte vychladnout. Po zchladnutí vezměte nůž a začněte s vylupováním.

Jak snadno louskat vlašské ořechy

Ořechy před louskáním zalijeme vroucí vodou a necháme je stát asi 15 minut pod pokličkou. Vodu slijeme a ořechy propláchneme chladnou vodou. Pustíme se do louskání. Jde to rychle a dokonce kolem nelétají kousky skořápek.

Jak poznat zkažené vlašské ořechy

Že je ořech žluklý většinou zjistíme, až když se do něj zakousneme. Že je něco špatně ale můžeme poznat už na první pohled. Ořechy mají netypickou barvu, jsou flekaté nebo scvrklé.

Jak louskat tvrdé ořechy

Ořechy dejte do vařící vody

Nasypejte je do ní. Uvařte si vodu a všechny vlašské ořechy jí zalejte. Nechte je tam stát zhruba půl hodiny a nezapomeňte je přikrýt pokličkou, aby jim teplo z vroucí vody neutíkalo pryč. Poté je jednoduše rozlouskněte rukou.

Jak loupat tvrdé ořechy

Aby tvrdá skořápka trochu změkla, pomůže, když ořechy namočíte na pět minut do horké vody. Někdy není na škodu do vody nasypat trochu soli. Účinný je i tento tip: ponořte ořechy do studeného mléka a nechte je tam klidně přes noc. Pak už jen stačí otočit špičkou nože ve špičce ořechu a skořápky oddělit.

Jak dlouho vydrží vlašské ořechy

Způsob, jak prodloužit životnost vlašských ořechů, je jejich uložení do chladničky nebo zmrazení. Jádra vlašských ořechů lze skladovat v chladničce až 6 měsíců. Jádra vlašských ořechů lze zmrazit až na dobu jednoho roku. Vlašské ořechy ve skořápce vydrží až 3 roky.