Jak správně fotit květiny?

Jak správně fotit květiny?

Jak fotografovat rostliny

Pokud chcete fotografovat rostliny, snažte se je zachytit pokud možno celé, věnujte se i listům (nejlépe je nafoťte z obou stran, všimněte si rovněž, že někdy se odlišují listy dolní od horních, tož je blejskněte taky), listenům, rozhodně nezapomeňte na plody.

Jak fotit v dešti

Ten jednodušší: Fotografujte déšť v protisvětle. Když se podíváte v šeru či v noci z okna, zda prší, koukáte přeci někam pod lampu. A to je právě ono ideální protisvětlo. Určitě je vhodnější delší čas, aby letící kapky na fotografii vypadaly jako čáry (délka čar bude záležet právě na délce nastaveného času).

Jak vyfotit ruzi

Vyfoťte květiny v protisvětle. Protisvětlo je světlo objevující za fotografovaným objektem. Bývá obtížnější na zvládnutí nastavení expozice, ale při správném použití patří k těm nejhezčím. Květiny v protisvětle vypadají jako když září, protože světlo jimi spíš prochází než se odráží.
Archiv

Jak se vyfotit s kytkou

Foťte z úrovně očí

Zkuste si k rostlině kleknout a vyfotit ji z boku, přičemž fotoaparát bude mířit kolmo ke stonku nebo květnímu stvolu. Uvidíte, že rostlina hned vynikne. Pokud ji budete fotit ze stoje odkudsi z výšky, pravděpodobně splyne s okolní vegetací a fotka bude taková… nijaká.

Jak na makro fotografie

Makro, stejně jako například portréty je vhodné fotografovat od ohniska 50mm a více, kde již k tomuto zkreslení nedochází. Další nevýhodou běžných kompaktů je malý snímač. Ten je navíc umístěn velmi blízko objektivu. Díky tomu dochází na snímku automaticky k velké hloubce ostrosti, tedy k celkovému proostření scény.

Kde fotit v desti

Jak fotit v dešti

Dešťové kapky lépe vyniknou proti tmavému pozadí, příp. v protisvětle. Snažte se tedy najít takové místo, které by splňovalo alespoň jednu z podmínek. Díky stativu navíc můžete použít i delší expoziční čas.

Co přinést na rande

Jedna růže nebo květina na prvním rande zkrátka nemůže urazit. Vyšlete tak směrem k ženě signál, že se k ní chcete chovat galantně, ať už schůzka dopadne jakkoliv. Větší počet květin nebo dokonce pugét růží by si mohla dáma vyložit všelijak.

Jakou květinu z lásky

Když už jsme u těch růží, tak růže volají po pozornosti ve velkém v den zamilovaných (sv. Valentýn) a při příležitosti žádosti o ruku. V obou těchto případech se doporučuje koupit menší si středně velký pugét červených nebo růžových růží. K Valentýnu se také hodí tulipány, orchideje či lilie.

Jak udělat tmave pozadi na fotce

Apowersoft Bg Remover (Android & iOS)Spusťte aplikaci, klepněte na tlačítko “Odstranit pozadí” pro nahrání fotografie do aplikace.Klikněte znovu na “Odstranit pozadí” v pravém horním rohu a aplikace sama automaticky odstraní staré pozadí.Dále vyberte tlačítko “Barva” a vyberte černou barvu pozadí.

Jak fotit makro bez Makroobjektivu

Reverzní kroužek

Pokud si chcete zkusit fotit makro za hubičku, stačí vám k tomu pořízení reverzního kroužku, který se cenově pohybuje v řádech stokorun. Reverzní kroužek vám umožní nasadit na bajonet objektiv obráceně (tedy přední čočkou směrem k tělu). Díky tomu zachytíte fotografovaný objekt zvětšeně.

Jaký fotoaparát na makrofotografii

Foťák, který vás podrží

Skvělé makro tak pořídíte třeba už od 0 cm od přední čočky. Absolutní jedničkou na trhu je Olympus Stylus TG-6, s nímž dosáhnete zvětšení, o něž se budete se zrcadlovkami marně snažit, navíc ho můžete dosáhnout i pod vodou. Vybrat si můžete ze dvou barev – červené a černé.

Jak fotit svatbu v dešti

Kde se nechat vyfotit v případě deště

Pro párové svatební fotografování nevěsty a ženicha byste měli mít vymyšlenou mokrou varinatu, stejně jako ji máte pro svatební obřad. Pokud nemáte příležitost nechat se vyfotit v interiérech, fotit se dá i venku, focení v dešti přináší svoje výhody.

Co vzít holce na prvni rande

Na rande patří květina

A to taková, která během zbytku dne či večera nebude překážet. Pro první rande tedy zvolte malou a nenápadnou kytičku, třeba jednu rudou růži. Tu si žena může nést během romantické procházky a také do ní nebude omylem kopat při sledování filmu v kině.

Kdy dát ženě kytku

Květinou nikdy nic nepokazíte

Ženě je dobré dávat květinu při každé vhodné příležitosti. „Muži to těžko chápou, ale ženy tuto ‚krásu na tři dny' milují,“ říká ve své knize Ladislav Špaček. A dokud nedáte voňavé lilie alergikovi, nemůžete krásnou kyticí nikdy nic pokazit.

Co dát ženě na prvním rande

Jedna růže nebo květina na prvním rande zkrátka nemůže urazit. Vyšlete tak směrem k ženě signál, že se k ní chcete chovat galantně, ať už schůzka dopadne jakkoliv. Větší počet květin nebo dokonce pugét růží by si mohla dáma vyložit všelijak.

Jak rozmazat pozadí na fotce

5 aplikací, které vám na mobilu umožní rozostřit pozadí. Snadno, rychle, efektněRežim Portrét, který dorazil na iPhony již v roce 2016, je velice oblíbený u mnoha mobilních fotografů.DPTH (Android/iOS, zdarma s In-App nákupy)Focos Live (iOS, zdarma s In-App nákupy)Fuzion (iOS, zdarma s In-App nákupy)

Jak na rozmazanou fotku

Opravte rozmazanou fotografii z mobilu Android nebo iOS

V něm uvidíte symbol + pro přidání fotografie. Vezměte ten, který potřebujete opravit, a vyberte „Ostrost“. Co tedy uděláte, je upravit ostrost obrazu, dokud jej dobře nevidíte. Pokud tak učiníte, klikněte na Uložit a fotka se zobrazí.

Jak poznat makro objektiv

Makro objektiv

Většinou se jedná o objektivy s pevným ohniskem nad 40mm a poměrem zvětšení 1:1. To znamená, že se fotografovaný obraz přenese v reálné velikosti na obrazový senzor a nazvětšovaná fotografie tak nabídne divákovi velký detail.

Jak fotit makro s mezikroužky

Na focení s mezikroužky se hodí objektivy s ohniskem 35mm a víc (raději 50mm a víc). A to proto, že na krátkých objektivech může nastat problém s příliš krátkou rovinou zaostření. Pokud například budete muset ostřit jen pár centimetrů před přední čočku objektivu, budete si objektivem značně stínit.

Jak nastavit fotoaparát na makro

Nastavení fotoaparátu pro makrofotografii

Při focení makra proto pracujte s hodnotami přibližně do f/16. Pokud chcete získat větší hloubku ostrosti, využijte raději snímání metodou focus stacking. ISO držte ideálně na hodnotě 100. Snímek díky tomu bude jen minimálně zašuměný.

Co znamená když prší na svatbu

O počasí…

Pokud v den svatby prší, novomanželům padá štěstí. Jestliže je v den svatby bouřka, v manželství budou hádky. Svítí-li v den svatby slunce, bude v manželství slunečná pohoda. Pokud je den jasný znamená to radost ve společném životě.

Co si Oblect na svatbu v dubnu

@petulka25 řekla bych, že v dnešní době si můžete obléct skoro cokoliv. Nebyla bych ani proti černým kalhotám a nějáké pěkné moderní halence, šatovkám, sukni s něčím nebo jarním šatům i leginy s pěknou tunikou jsou vhodné. Jen rifle a riflové věci mi přijdou nevhodné, ale u dětí bych to zas moc nehrotila.

Kam jít s klukem na rande

Kam na rande za zážitkyKoupání v lomu. Koupání v lomech je často zakázané, ale není složité najít lom, kde je veřejné koupání povoleno.Výlet na hrad. Česká republika má nejvíce hradů na rozlohu na světě.Zoologická zahrada.Akvárium.Botanická zahrada.Room escape.Kulečník.Šipky.

Kam nejít na první rande

#LOVE: 5 míst, kam rozhodně NEJÍT na první randeNa víno. Posezení u vína je docela oblíbenou formou prvních setkání, ale může být i kamenem úrazu.Na loďDo sauny.Do kina / divadla.Mimo civilizaci.

Co znamená 9 růží

8 růží – Vyjadřuje podporu členovi rodiny příteli, který si prochází složitým obdobím. 9 růží – Bude nás pojit věčná láska. Chci s tebou strávit celý život."