Jak správně držet kadeřnické nůžky?

Jak správně držet kadeřnické nůžky?

Jak používat kadeřnické nůžky

Pečovat je třeba o ostří. Profesionální nůžky se doporučuje ostřit cca 1 x ročně. Kadeřnické nůžky jsou určeny výhradně ke stříhání vlasů, nikdy byste je tak neměli používat ke stříhání čehokoliv jiného.
Archiv

Jak se brousí kadeřnické nůžky

Podobně jako alobalem můžete nůžky nabrousit i pomocí smirkového papíru. Ten stačí přeložit jenom jednou, a to hladkou stranou k sobě, abyste měli smirkovou stranu z obou stran, a tak brousili obě čepele najednou. Stejně jako u alobalu pak jednoduše stříhejte jednotlivé proužky pomocí celé plochy ostří nůžek.

Jak vybrat kadeřnické nůžky

Ideální volbou bude vysoce hodnotná nerezová ocel. Pozor si dejte i na ergonomii. Nůžky vám musí být příjemné na uchopení, nesmí sklouzávat ani tlačit. U profesionálních nůžek je velmi důležitý středový šroub, kterým se dá plynule regulovat síla přítlaku ostří, jež se v průběhu používání mění.

Co je to Efilační nůžky

Efilační nůžky na vlasy jsou nezbytnou pomůckou při prostříhávání hustých vlasů a při tvorbě dokonalého tvaru účesu. V této nabídce si můžete vybrat nůžky se zuby na jednom noži (modelovací) nebo se zuby na obou nožích (efilační).

Co je to Efilace

Efilace neboli prořeďování vlasů umožňuje dosažení více efektů. Především snižuje hustotu vlasů, neboli zmenšuje jejich objem. Toho se dosahuje buď technikou efilování nebo tak zvaného krajkování. K efilaci se používají nůžky, efilační nůžky, seřezávače anebo břitvy.

Jak nabrousit nůžky na nehty

Nabrousit nůžky lze prý i pomocí špendlíku nebo šroubováku. Postup je podobný jako u skleněné láhve – sevřete nůžky, jako byste chtěli stříhat a opakovaně jimi sjeďte po špendlíku či šroubováku. Opakujte, dokud nebudou mít nůžky hladký a ostrý povrch.

Jak správně nabrousit nůžky

Nabrousit nůžky lze prý i pomocí špendlíku nebo šroubováku. Postup je podobný jako u skleněné láhve – sevřete nůžky, jako byste chtěli stříhat a opakovaně jimi sjeďte po špendlíku či šroubováku. Opakujte, dokud nebudou mít nůžky hladký a ostrý povrch.

Jak nabrousit nůžky alobalem

Vystačíte si s jedinou pomůckou, a tou je alobal. Stačí ho pruh ustřihnout, pak přeložit a nastříhat opět několik proužků. Nůžky budou hned zase ostré.

Jak se měří nůžky

Běžné nůžky se používají ke stříhání malých částí vlasů ve finální úpravě účesu. Délka nůžek se měří od špičky čepele ke konci nejdelšího otvoru pro prst. Při určování vhodné velikosti nůžek zvažte délku své dlaně. V ideálním případě by měly břity nůžek přesahovat několik centimetrů za ukazováček.

Jak ostříhat vlasy doma klukovi

Zastřihovačem pohybujte po hlavě po jednotlivých krátkých úsecích, aby nástavec mohl zachytit a ostříhat všechny vlasy. Nespěchejte a udržujte klidné, rovnoměrné tempo. Zastřihovač otočte a veďte od linie vlasů směrem dolů, opatrně a přesně vytvarujte linii okolo uší a na zadní části krku.

Jak si ostříhat vlasy

Nepředstavujte si ale nic složitého nebo strašidelného. K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou. Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní.

Jak ostříhat husté vlasy

Existuje několik způsobů, jak prostříhat husté vlasy. Mezi nejpoužívanější patří střih smykem, ozubeným řezem či otupení. Každá metoda se provádí jinak, přičemž některé lze provést i doma bez pomoci odborníka. Vlasy, které jsou extra husté, si žádají pravidelné prostříhávání.

Jak rychle nabrousit nůžky

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku. Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.

Jak vybrat krejčovské nůžky

Krejčovské nůžky mají spodní rukojeť vždy dostatečně velkou, aby se vám do ní vešly všechny prsty kromě palce. Správný úchop nůžek je pro precizní a pohodlné stříhání látek důležitý – všechny prsty musí být v rukojeti a žádný nesmí zůstat venku.

Kdy poprvé ostříhat dítě

Dle pověr by se vlásky dětem neměly do jednoho roku stříhat, protože by jim to údajně zkrátilo život, nicméně tahle pověra už je dávno překonaná a dnes se řeší hlavně pohodlí dítěte. Pokud už vlasy lezou do očí, tak se dá použít gumičku či sponku a bujnou kštici tak zkrotit.

Jak rychle rostou vlasy po ostříhání

„Na růst vlasů nemá stříhání bohužel žádný vliv. Jeho rychlost si neseme v genetické výbavě. Alespoň částečně se dá nicméně ovlivnit speciálními toniky nebo tlakovou masážní stimulací pokožky, kterou budete provádět pravidelně,“ říká kadeřnice Martina Fialová ze salonu Color Lounge by Klier.

Jak často se mají stříhat vlasy

Neexistuje žádný přesný časový údaj, jak často vlasy stříhat, většinou se udává šest týdnů, což je taková průměrná doba, kdy už by bylo dobré zkontrolovat konečky a lehce zastřihnout. Ovšem závisí zcela na vašich záměrech, délce vlasů a jejich kvalitě.

Jak zjistit jaký účes mi sluší

Hlavním kritériem při výběru, jaký typ účesu zvolit, je typ vašeho obličeje. Pro kulatý typ tváře nejsou krátké účesy celkově příliš vhodné. Dále berte ohled na způsob, jakým jste zvyklí si vlasy upravovat. Některé druhy účesů mohou vyžadovat speciální péči.

Jak si postupně sestříhat vlasy

Navlhčené vlasy jemně rozčešte a rozdělte na dvě stejné poloviny (ideálně s pěšinkou přesně uprostřed). Rozdělte je na přední a zadní část, přičemž každou část spojte gumičkou do vysokého ohonu. Začněte odzadu. Vlasy učešte směrem nahoru, poté je prsty přesuňte dopředu, ať na ně vidíte, a stříhejte.

Jak mít méně husté vlasy

Existuje však několik ověřených způsobů, jak si vlasy udržet a stimulovat i jejich růst.Pravidelně si myjte vlasy.Na složení záležíPečujte o pokožku hlavy.Používejte ověřené přípravky pro růst vlasůVyvarujte se barvení vlasůSluneční záření není jen vitamin D.Poškození kulmou, žehličkou či fénem.

Jak nabrousit nůž alobalem

Tahle finta je poměrně známá, přesto ji nemůžeme opomenout. Utrhněte si větší kus alobalu a několikrát jej přehněte, aby byl silnější. Poté dlouhými střihy alobal rozstříhejte na malé kousíčky. Celý postup opakujte tak dlouho, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Jak nabrousit nůž bez brousku

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku. Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.

Jak pracovat s řezací podložkou

Vždy ho po použití zavřete (za aretujte), zabráníte tak nejen poničení, ale i možným úrazům. Odkládejte si ho pří práci pokud možno na jedno místo. Nejen, že jeho neustálé hledání zdržuje, ale při šmátrání po látce a hledání kolečka pod ní, si můžete poničit nejen látku, ale i prsty. Předcházejte jeho pádům.

Jak stříhat látku rovně

Směr vlákna u tkanin odpovídá podélným vláknům, tedy směru nití v osnově. Střihové díly lze na tkaninu umisťovat třemi způsoby: po směru osnovy, kolmo ke směru osnovy (po směru útku) a v šikmém směru. V každém směru se tkanina chová jinak.

Jak často mýt vlasy dětem

Pokyny pro hygienu dětí jsou méně přísné: každodenní mytí není k ničemu, dokonce může působit škodlivě. Sprchování stačí jednou či dvakrát týdně a stejně je tomu u mytí vlasů – stačí jednou za deset dní.