Jak skladovat zimní pneumatiky?

Jak skladovat zimní pneumatiky?

Jak skladovat pneu bez disku

Pneumatiky bez ráfků je ideální skladovat vestoje vedle sebe, ideálně ve stojanu. Nikdy je nepokládejte na sebe, ani je nezavěšujte. Vystavili byste je riziku deformace.
Archiv

Jak dlouho se mohou skladovat pneumatiky

Výrobci pneumatik zastávají stanovisko, že pneumatika si zachovává své původní technické vlastnosti po dobu pěti let, pokud je správně skladována a není užívána v provozu. V souladu s mezinárodní praxí se doporučuje pneumatiku užívat nejdéle deset let od data její výroby.

Jak konzervovat pneumatiky

Pneumatiky skladujte v chladu, ideálně v teplotě pod 15 °C. Rozpálená kotelna tedy není pro uložení pneumatik zrovna nejvhodnější místo, zvláště v případě zimních plášťů. Skladujte pláště v suchu. Zamezte veškerému přístupu vlhkosti, větru, sněhu a dalších venkovních vlivů.
Archiv

Kdy se musí přezout na zimní pneu

Zákonem stanovené období mezi 1. listopadem a 31. březnem má však svá specifika a povinnost zimního obutí platí v těchto případech: Řidič má povinnost použít zimní pneumatiky, pokud se na komunikaci nachází sníh, led nebo námraza.

Jaká alu kola na zimu

Plechové/ocelové disky

Stojí zhruba polovinu toho, co litá kola a zimu snášejí mnohem lépe. Plechové disky jsou odolné vůči působení chemických látek, takže jim ani posypová sůl nevadí. Plechové disky navíc zvyšují bezpečnost jízdy.

Co znamená bílá tečka na pneumatice

Umístění ventilu (montážní informace, často má charakter a formu závisející na dohodě mezi výrobcem pneumatiky a automobilovým výrobce, který kupuje větší množství pneumatik do svého modelu vozidla) Pozitivní výsledek při kontrole kvalit (bílá tečka s černým prostředkem)

Jak poznat jak je stará pneumatika

Značení pneumatik a DOT pneumatiky na bočniciPrvní dvě číslice značí týden výroby.Druhá dvojice označuje rok výroby pneumatiky.Například pneumatika s označením DOT 0319 byla vyrobena ve třetím týdnu roku 2019.

Jak staré mohou být pneumatiky na autě

S tím víceméně souhlasí i americké automobilky, GM, Ford i Chrysler doporučují svým zákazníkům, aby měnili pneumatiky nejdéle po šesti letech, bez ohledu na jejich stav. Naproti tomu RMA trvá na tom, že životnost plášťů ovlivňuje zejména způsob jejich údržby, skladování i způsob používání, zatímco věk už méně.

Jak nejlépe skladovat pneumatiky

Pneumatiky byste měli správně skladovat při teplotách od 10 do 15 °C. Pokud máte k dispozici opravdu jen vlhký sklep, bude vhodné pneumatiky důkladně omotat balicí folií, nebo je zabalit do igelitového pytle, který je třeba pořádně utěsnit. Pneumatiky byste měli skladovat nejlépe na místě bez přístupu denního světla.

Jak ošetřit pneumatiky

Ošetření či impregnace se dělá až nakonec po veškerém mytí a sušení auta. V případě, že čistíte jenom kola, se souslednost řešit nemusí. Naneseme na boky pneumatik rozprašovačem čistič (nebo houbou šamponovou vodu), vydrhneme kartáčem (ovšem pozor, ať si hrubším kartáčem nepoškrábeme disky) a opláchneme pryč.

Jak doma přezout pneumatiky

Pro přezouvání pneumatik doma, vyberte buď hydraulický hever nebo nůžkový zvedák. Nůžkový zvedák většinou bývá ve výbavě vozidla, a protože je menších rozměrů, lze ho stále vozit s sebou v autě. Hydraulický zvedák se spíše využívá v profesionálních pneuservisech a zpravidla bývá větších rozměrů.

Jak prohazovat pneumatiky

Neuvážené prohazování pozice pneumatiky – Před sundáním pneumatik je vhodné pneumatiky označit tak, abyste si zapamatovali, kam které kolo patří. Životnost pneumatik totiž prodloužíme, pravidelným prohazováním jejich pozic. Nejčastějším způsobme přehazování je prohození předních pneumatik za zadní.

Jak ošetřit alu kola

Připravte si do nádoby teplou vodou, do které přidejte pár kapek běžného saponátu s odmašťujícím účinkem. Kola jemně omývejte jemnou houbou bez abrazivní vrstvy, jemným kartáčem či hadříkem. Nepoužívejte drsné abrazivní čističe ani předměty – riskujete poškození disku.

Co jsou hybridní disky

Hybridní kolo je ocelové kolo ve stříbrné barvě, které na rozdíl od klasického plechového disku má vytvarované paprsky tak, aby svým vzhledem napodobovalo hliníkové kolo. Další věc navíc oproti plecháčům je středová krytka s logem, která se upevní pomocí montážních šroubů.

Co znamená červený puntík na pneumatice

Červený puntík – každá pneumatika má nízký a vysoký bod v kolísání při otáčení. Rozdíl mezi nimi se nazývá radiální "run out". Pomocí počítačové analýzy výrobce objevuje různá "zakolísaní" v určitých otáčkách. V místě, kde byl bod kolísání nejvyšší, se udělá červená tečka.

Co znamenají barevné pruhy na pneumatikách

Není se však čeho obávat. Barevných proužků na nových pneumatikách si vlastně nemusíte všímat, nejsou určeny pro zákazníka. Výrobci si jimi značí části pneu během různých částí výrobního procesu. Společně s kódy na dezénu barevné proužky na pneumatikách pomáhají k rozeznání jednotlivých pneumatik na skladě.

Po jaké době vyměnit pneumatiky

Pokud chcete stručnou odpověď, pak dle zákona je povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března. Pokud chcete mít jistotu, přezujte na letní pneu začátkem dubna 2023.

Co to je dot

DOT je kód o délce 8 až 13 znaků (typicky 12), který najdete na boční straně každé pneumatiky. Lze z něj vyčíst určité informace, které se pojí s původem pneumatiky, a to včetně orientačního data její výroby, jež najdete v posledním čtyřčíslí DOT kódu. První dvě čísla označují týden a druhá dvě rok výroby.

Jak staré pneumatiky kupovat

A kdy je tedy plášť skutečně starý Hranice životnosti pneumatik je 10 let. Při tomto stáří již gumy ztrácejí svoje jízdní vlastnosti a měli byste je vyměnit za nové kvalitní obutí, a to bez ohledu na stav dezénu.

Jak zabalit pneumatiky

Pneumatiky jsou samozřejmě velmi odolné, a proto není třeba dbát větší pozornosti na jejich balení. Stačí je k sobě pouze pevně svázat strečovou fólií a přelepit lepicí páskou. Pneumatiky by měly být obaleny strečovou fólií. Mohly by totiž ušpinit zbylé balíky.

Čím impregnovat pneumatiky

Impregnace pneumatikCarPro PERL 500ml impregnace pneu a plastů–5 %–5 %Labocosmetica #Hydra 500ml ošetření plastůAuto Finesse Satin Tyre Creme Dressing 250ml impregnace pneumatik.Auto Finesse Satin Tyre Creme Dressing 500ml impregnace pneumatik.

Jak oživit pneumatiky

Pneumatiky nastříkat autočističem na gumy, např. ADBL Tire And Rubber Cleaner a nechat chvíli působit, následně opláchnout silným proudem vody, nejlépe tlakovým čističem. Pneumatiku vysušte nebo nechte na slunci hodinku vyschnout, pneumatika musí být 100% suchá pro následnou aplikaci vosku.

Jak nejlépe přezout auto

Je důležité střídavě utahovat protilehlé šrouby, aby kola neseděla nakřivo. Na zemi je dotáhněte momentovým klíčem na hodnotu stanovenou výrobcem auta. Díky tomuto klíči budou šrouby utaženy rovnoměrně stejnou silou a nepřetažené, takže je po sezóně bez problémů povolíte a nemusíte řešit jejich případné odvrtání.

Jak sundat pneu z disku doma

Zvedák umístěte pod vozidlo.

Kolo, ze kterého má být pneumatika demontována, se nainstaluje pod patku zvedáku. Patku zvedáku spusťte na pneumatiku co nejblíže k okraji ráfku. Jak odrazit pneu Zvedák zatížený částí hmotnosti vozu bude tlačit na pneumatiku, která by měla nakonec začít klouzat z ráfku.

Jak správně nasadit kola na auto

Ujistěte se, že dáváte kolo správně.

Na bočnici najdete šipku a musíte kolo nasadit po směru otáčení. Ne každá pneu je směrová, proto platí pouze pro směrový dezén pneu. Nasazené kolo přišroubujte, aby nedocházelo k jeho pohybu (vyklání), ale na heveru neutahujte do maximálního dotažení.