Jak si vybrat sušičku prádla?

Jak si vybrat sušičku prádla?

Jak vybrat sušičku na prádlo

Nejlepší sušičky prádla dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 LG RC91V9AV4N Přečíst recenzi 18 000 Kč
Top 2 90,7 % Beko B5T672490WCSHBC Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,8 % Vítěz cena/výkon LG RC81V5AV7N Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 88,9 % LG RC81EU2AV4Q Přečíst recenzi 15 000 Kč

Podobné

Na co si dát pozor při výběru sušičky

Nejlepší sušičky prádla. Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.Vybíráme vhodnou sušičku.Druhy sušiček.Umístění sušičky.Kapacita nádoby na kondenzát a napojení na odpad.Energetický štítek.Účinnost odstřeďování (kondenzace)Hlučnost sušení
Archiv

Co je sušička s tepelným čerpadlem

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem využívá pro ochlazování vzduchu tepelné čerpadlo, které čerpá energii z více zdrojů – z horkého vzduchu sušicí komory, ze svého okolí a z elektrické zásuvky. Ve výsledku dochází k nižší spotřebě elektrické energie, sušička s tepelným čerpadlem je tak ideální pro časté použití.

Co znamená kondenzační sušička prádla

Kondenzační sušička prádla funguje v uzavřeném obvodu. Uvnitř sušičky dochází k zahřívání proudu vzduchu, a to buď tepelným čerpadlem, nebo topným tělesem. Horký vzduch na sebe váže vodní páru, která se následně ochlazuje a poté začne kondenzovat.

Jaké sušičky jsou nejlepší

Nejlepší sušičky prádla podle německého Testberichte.de

1. Beko DH 8544 CSRX – 8kg, A+++, 66dB, více… hodnocení 1,8
3. Bosch WTW87467 – 7kg, A+++, 64dB, více… hodnocení 1,8
4. AEG AbsoluteCare T8DBK68 – 8kg, A+++, 65dB, více… hodnocení 1,9
5. Gorenje DE72/G – 7kg, A++, 65dB, více… hodnocení 2,3

Co to je hybridní sušička

Hybridní sušička od LG suší prádlo při nízkých teplotách s vysokou energetickou účinností a zároveň je šetrná k jemnému prádlu. Lze využít ECO režim pro úsporu energií nebo Rychlý režim pro úsporu času.

Co potřebuje sušička

Jediné, co opravdu potřebujete, je elektrická zásuvka.

Po vybalení jej zkontrolujte, jestli není poškozený, odstraňte všechny ochranné fólie a jde se instalovat. Pokud jste se rozhodli pro komínové sestavení, nezapomeňte si s sebou z obchodu přivézt rovnou i vhodný spojovací mezikus.

Jak vyčistit samočisticí kondenzátor

Čištění je prováděno automaticky pomocí oplachu kondenzátoru vodou, kterou si sušička vezme z vrchního zásobníku na kondenzovanou vodu,proto je tam velice důležitá přítomnost toho modrého sítka v horním šuplíku. Jinak by se "špinavá" voda dostala zpět na kondenzátor.

Jak velkou sušičku prádla

Pojmou až 10,5 kg prádla, kdežto sušičky s horním plněním pouze 6 kg. Pro domácnosti o 1 nebo 2 členech je vhodná kapacita 6–7 kg. Běžná rodina se 4 členy si vystačí s náplní 8–9 kg a početnějším domácnostem doporučujeme sušičky s kapacitou 10 kg.

Jak často měnit filtr v sušičce

V závislosti na intenzitě používání sušičky, minimálně však jednou za měsíc byste měli prověřit všechny filtry včetně toho, který je umístěn ve spodní části přístroje. Ten zamezuje vniku špíny a chlupů z prádla do výparníku. Znečištěný výparník může vést k vyšší spotřebě energie a ke snížení účinnosti sušení.

Co je ventilační sušička

Ventilační sušičky

Ventilační (odvětrávací) sušičky odvádějí vzduch s párou ven z budovy hadicí. S tím se pojí hlavní nevýhoda těchto sušiček, nutnost stavebních úprav. Právě ta je pravděpodobně příčinou nízké popularity ventilačních sušiček na českém trhu, velkého výběru se u nás zkrátka nedočkáte.

Co je to bubnova susicka

Bubnové sušičky prádla mají podobně jako pračky otáčející se děrovaný buben z korozivzdorné oceli nebo z plastu, v bubnu jsou podélná žebra pro unášení prádla. Počet otáček bubnu bývá zhruba 50 min–1, některé systémy mají i reverzaci otáček.

Kam se odvádí voda ze sušičky

Splachování WC

Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.

Kam umístit sušičku prádla

Pokud nemáte pro sušičku místo v koupelně ani v kuchyni, umístěte ji ideálně do skříně v chodbě či přístěnku pod schody. Je praktické mít pračku a sušičku umístěné vedle sebe nebo na sobě.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Proč je vlhké prádlo že sušičky

Jestliže je prádlo ze sušičky stále vlhké, možnou příčinu můžete hledat i v používání pračky. Když nastavíte praní bez odstřeďování nebo s nedostatečným odstředěním, znamená to, že prádlo vkládané do sušičky bude pro jeden cyklus sušení příliš mokré. Spouštění více cyklů sušení by ale mohlo vést k poškození prádla.

Jak se zapojuje sušička

Sušička se přímo k odpadu připojuje podobně jako pračka. Na rozdíl od pračky však má tenčí hadici, proto je třeba standardní kolínko 17–23 mm vyměnit za užší 8–16 mm. Hadici je třeba na vývod připevnit objímkou nebo stahovacím páskem.

Jak správně pečovat o sušičku

Samozřejmostí by mělo být zejména pravidelné čištění filtrů sušičky. Stačí je otřít vlhkou rukou či propláchnout pod tekoucí vodou. Jednou za čas pak vysajete či omyjete kondenzátor případně i výparník sušičky, a pokud ji nemáte napojenou na odpad, je nutné také pravidelné vylévání kondenzátu.

Jak dát na sebe pračku a sušičku

Oblíbeným a praktickým řešením je využití prostoru nad pračkou. Jedná se o komínové sestavení, kdy sušičku upevníte nad pračku pomocí tzv. mezikusu. Ten nejen že sušičku pevně zafixuje, ale také oba spotřebiče opticky sladí, takže budou působit jako jeden celek.

Jaký set pračky a sušičky

Energetický štítek. Ve chvíli, kdy se rozhodnete koupit set pračky se sušičkou, potřebujete mít dokonalý přehled o základních parametrech, jako je kapacita, účinnost odstřeďování, spotřeba energie i vody, ale také například hlučnost.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Co se dává do sušičky prádla

Pokud vám prádlo ze sušičky nevoní, pak je ideálním řešením použití voňavých ubrousků do sušičky. Kromě zvýšení hebkosti a provonění prádla, ubrousky eliminují statickou elektřinu, která vzniká sušením. Při sušení prádla v sušičce vždy použijte jeden až dva ubrousky.

Co nesušit v sušičce na prádlo

Do sušičky nepatří:vlna.hedvábíkrajky.plastové zipy.velkoplošné nažehlovací obrázky.outdoorové oblečení

Co nedávat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Co dělat s vodou že sušičky

Voda ze sušičky je destilovaná voda, tudíž ji používáme tam, kam je třeba destilovaná voda. Většinou ji vylejvám do umyvadla (to je nejjednodušší, stojí hned vedle), ale nejdřív ze sušičky vytahám takové ty chloupky a špínu a co mi zamaže umyvadlo, tak tím to umyvadlo aspoň spláchnu a nemusím pouštět vodu.