Jak si doma udělat mast?

Jak si doma udělat mast?

Jak udělat domácí mast

Ve vodní lázni rozpusťte kokosový olej a přimíchejte k němu olivový olej. Do zahřátých olejů nasypte sušenou levanduli, měsíčkový květ a heřmánek. Přikryjte pokličkou a nechte asi půl hodinky na mírném ohni vařit. Poté olej přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko tak, aby v něm nezůstaly žádné bylinky.
Archiv

Jak si udělat domácí měsíčkovou mast

Návod na přípravu měsíčkové masti:

Odvažte si 15 g včelího vosku a nechte jej rozpustit v měsíčkovém oleji. Hrnec sejměte ze sporáku a obsah naplňte do čistých dóz. Vychladlé mastičky zavíčkujte a uchovávejte v lednici. Takto vydrží minimálně 1 rok.
Archiv

Jak vyrobit mast ze sádla

Výroba masti ze sádla

Na výrobu masti potřebujete sušené okvětní lístky měsíčku. Na 3 hrsti sušeného květu měsíčku připadne asi 250 g vepřového sádla, použít se dá univerzální žlutá vazelína. Sádlo nebo vazelínu dejte do vhodného hrnce. Ohřívejte na mírném plameni nebo na vodní lázni dokud se beze zbytku nerozpustí.

Jak vyrobit mast z tinktury

Mast s proplisem – recept

Vazelínu nebo sádlo zahřejeme na 50°C ve vodní lázni a vmícháme asi pětinu propolisové tinktury, tedy na 1 díl vazelíny, použijete 1/5 tinktury (100 g vazelíny, 20 g tinktury). Směs ponecháte chvíli zahřátou, aby se odpařil lih z tinktury. Pak ji necháte volně vychladnout.
Archiv

Jakou vazelínu na mast

V lékárně můžeme koupit rovnou hotový masťový základ – vazelínu. Je snadno dostupná, cenově přijatelná, nemá žádné výrazné vlastnosti, které by ovlivnily konečné vlastnosti masti. Při přípravě masti se bylinky zahřívají v rozpuštěné vazelíně, aby se do ní vylouhovaly léčivé látky z bylin.

Co je zaklad masti

Základem všech mastí je tzv. masťový základ – tedy oleje a tuky, které dělíme podle jejich původu na rostlinné nebo živočišné. Některé společnosti používají do mastí umělé základy (např. silikonové oleje), tradiční výrobci se jim ale většinou vyhýbají.

Jak vyrobit měsíčkový krém

Zde je návod, jak vyrobit měsíčkový krém:

Ve vodní lázni si rozpustíme bambucké máslo, přidáme kokosový olej a po rozpuštění přisypeme květy měsíčku. Tekutinu udržujeme v teple, aby máslo netuhlo. Po několika hodinách krém přededíme přes plátýnko, nalijeme do sklenice a necháme přes noc v ledničce zatuhnout.

Co na měsíčkovou mast

Na co vše lze měsíčkovou mast využít Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži.

Jak dlouho vydrží domácí mast

Délka trvanlivosti mastí a krémů

Po otevření vydrží většina mastí a krémů šest měsíců. Když je neotevřete, platí datum trvanlivosti uvedené na tubě. Výjimkou jsou kortizonové masti, které se většinou nesmí používat už po třech měsících. Také speciální oční masti vydrží po otevření pouhý měsíc.

Jak se dělá Kaštanová mast

Recept na kaštanovou mast z listů

K výrobě masti postačí pouze dvě ingredience, a to jsou listy kaštanu koňského a kokosový olej. Olej by se měl ohřát, nedoporučuje se ho dostat k varu. Jakmile je olej teplý, přidají se listy kaštanu koňského. Listy při zahřívání začnou vadnout a hnědnout.

Jak vyrobit extrakt z kaštanu

Nakrájenými či nastrouhanými kaštany naplníme vhodnou skleněnou nádobu a zalijeme je 40% bílým alkoholem (např. vodkou) Necháme stát 14 až tři týdny. Nádobu každý den opatrně protřepeme. Pak tinkturu scedíme, nejlépe přes nebarvené bylinkářské plátno, do uzavíratelné nádoby.

Na co je dobrá mast z marihuany

Konopné masti se užívají při následujících problémech:kožních problémech (plísně, opary, oděrky, akné, ekzémy aj.)zánětech.bolestech.pohmožděninách.proleženinách.bércových vředech.hemoroidech.problémech s hybností a ztuhlostí svalů, kloubů i zad.

Jak funguje mast

Masti jsou plasticky deformovatelné léčivé přípravky, při teplotě těla měknoucí, určené k aplikaci na zdravou, poraněnou nebo patologicky změněnou kůži, sliznici, nebo tkáň. Masti jsou beztvaré hmoty, obvykle bílé nebo nažloutlé barvy, homogenního (stejnorodého) vzhledu.

Jak si vyrobit mast z aloe vera

Připravíme si kastrůlek s vodou, do něj vložíme misku s kokosovým olejem nebo sádlem a na mírném ohni ho rozpouštíme. Vždy kontrolujeme vodu, aby se nám neodpařila. Až se tuk rozpustí, přidáme včelí vosk, kapky propolisové tinktury a gel z aloe vera. Mícháme dřevěnou lžící nebo vařečkou, dokud se vše nespojí.

Jak si udělat měsíčkový olej

Jak získat ryzí měsíčkový olej Měsíček lze macerovat v rostlinném oleji. Ovšem čistý měsíčkový olej vyrobíme z okvětních plátků tak, že je čerstvé napěchujeme do dobře vymyté láhve až ji celou naplníme, vzduchotěsně ji uzavřeme a vystavíme na dva týdny slunci. Olej se usadí na stěnách láhve a můžeme ho setřít stěrkou.

Jak vyrobit mast z levandule

Levandulová mast – hrst levandulových květů vsypeme do 1/2 litru olivového oleje a 2 hodiny zahříváme ve vodní lázni při teplotě kolem 40°C. Přes noc necháme, macerovat, pak přefiltrujeme přes plátno nebo gázu.

Co se dá udělat z kaštanu

Nejsou to jen babské povídačky, plody kaštanu mají skutečně protizánětlivé účinky, působí jako antisklerotikum a posilují cévní i žilní systém. Využít toho můžete například ve formě tinktury a gelu. Tinkturu vyrobíte tak, že kaštany nakrájíte na čtvrtky nebo nakrouháte na elektrickém kráječi.

Co se dá dělat s kaštany

Dělají se z nich tinktury, mazání i koupele. Uleví bolavým nohám, prospějí žílám, pomůžou při podlitinách a pohmožděninách. Sbírání spadaných kaštanů milují hlavně malé děti, které se neúnavně brouzdají listím pod stromy a hledají, kam se hnědé plody zakutálely.

Jak zpracovat kaštany

V kuchyni je pak lze upravit buď opékáním, nebo z nich připravit nádivku, krém či polévku. I jedlé kaštany mají spoustu příznivých účinků pro organismus. A lze si je dát jen tak opečené a oloupané nebo z nich v kuchyni připravit krém, polévku či nádivku. I jedlé kaštany mají léčivé účinky.

Jak se Zhulit bez ganji

Mnoho lidí rádo hulí jointy. Jiní preferují jiné metody. I když vám však dojdou papírky, tak existuje mnoho způsobů, jak se můžete zhulit i bez nich. Můžete použití tradiční metody, jako jsou různé dýmky a bongy, a nebo můžete být kreativní a vyrobit si vlastní pomůcky pro kouření z běžně dostupných předmětů.

Jak často mazat konopnou masti

Na občasnou bolest stačí postižené místo namazat konopnou mastičkou jen v případě, že začne bolet (pokud se jedná o klouby, zvolte určitě konopnou mast na svaly a klouby). Na dlouhotrvající bolest je vhodné užívat mastičky klidně i několikrát denně. Lze s nimi postižené místo potřít i 4x denně.

Jak vyprat sirnou mast

Použité spodní a ložní prádlo vyperte na min. 60°C, vyžehlete a 3 dny nepoužívejte. Ostatní prádlo či obuv nepoužívejte alespoň 5 dní (déle parazité svrabu mimo kůži nepřežijí). I po přeléčení sirnou mastí může nějakou dobu přetrvávat svědění, ale nesmí se tvořit nové pupínky.

Na co je dobrá Cerna mast

Ichtoxyl mast obsahuje jako hlavní účinnou látku léčebný dehet ichthamol. Ichthamol působí protisvědivě, protizánětlivě, snižuje tvorbu mazu (působí antiseboroicky), má mírný dezinfekční účinek, zvyšuje kožní prokrvení.

Jak vyrobit mast z vazelíny

Do roztavené vazelíny přisypeme tolik měsíčkového květu, kolik se v ní dokáže ponořit. Vaření masti – květy vaříme půl hodiny, odstavíme kastrol z plotny a necháme 24 chladnout. Pak opět vazelínu zahřejeme na bod tání. Máme-li ještě sušený měsíčkový květ, přisypeme jej do vazelíny.

Jak macerovat měsíček

Měsíček lze macerovat v rostlinném oleji. Ovšem čistý měsíčkový olej vyrobíme z okvětních plátků tak, že je čerstvé napěchujeme do dobře vymyté láhve až ji celou naplníme, vzduchotěsně ji uzavřeme a vystavíme na dva týdny slunci.