Jak se zbavit tapety?

Jak se zbavit tapety?

Jak nejlépe odstranit staré tapety

Papírové tapety je nutné odstranit za pomocí horké vody, do které rovnou přidejte odstraňovač tapet. Usnadní vám práci a pomůže vám zbavit se nejen tapet, ale také vrstvy lepidla pod nimi. Směs nanášejte pomocí štětce nebo rozprašovače na tapety v celé místnosti a nechte ji 15–20 minut působit.
Archiv

Jak odstranit tapety z nábytku

Vliesové tapety a fototapety se dají snadno odstranit v jednom kuse, beze zbytku a za sucha. Nehtem, špičkou nože nebo špachtlí odchlípněte horní růžek a opatrným tahem dolu strhněte ze zdi celý pás tapety. Celou stěnu zvládnete během několika minut a povrch tak bude rychle připravený na přetapetování.
Archiv

Jak umýt tapetu

Postačí k tomu prachovka z mikrovlákna. Obecně není dobré tapety při čištění nechat příliš nasáknout, při znečištění tekutinou je důležité ji co nejdříve vysát. I když jde o tapetu omyvatelnou, nepoužívejte saponáty s bělidly a abrazivy, abyste spolu s nečistotou nesmyli i motiv a barvu.

Jak odstranit vinylové tapety

Některé vinylové tapety jsou pouze jednovrstevné a odstraníte je stejně jako papírové tapety, tedy velkým namočením. Předtím je ale potřeba propíchat její omyvatelný povrch, pro což se nejvíce hodí tapetovací váleček – ježek s ostny.

Jak vymalovat po tapetách

po vyrovnání a zaschnutí je vhodné stěny napenetrovat ( penetrace remal) a vymalovat kvalitní malířskou bavrou, obvykle ve dvou nátěrech, vrstvách. podrobné informace o malířských barvách remal, jejich druzích a vlastnostech naleznete na www.teluria.cz.

Jak přelepit tapetu

Nejdříve si pomocí olovnice vyznačte svislou linii. Tapety lepte těsně vedle sebe, jen v rozích a na problémových místech můžete tapety přelepit přes sebe. Přiložte první pruh na stěnu a přitlačte ho rukama ke stěně. Aby nezůstávali vzduchové bubliny, vyhlaďte tapety směrem od středu ke krajům.

Čím přetřít tapety

na přemalování tapet je možné použít kvalitní, dobře krycí malířské barvy jako je např. remal profi a pod.

Jak opravit stěnu po tapetách

Jak už jsem v několika příspěvcích uvedl,oprava oloupaných spodních nátěrů je ideální finální stěrkou,s použitím nerezového hladítka.. Po zaschnutí se lehce přebrousí případné drobné nerovnosti a malování je dokonalé. Pokud je odloupnuta i omítka,osobně ji opravuji flexibilním lepidlem,a finálkou po zaschnutí dokončím.

Na co lepit tapetu

Stěny musíte před tapetováním vliesovými tapetami natřít penetračním tapetovacím nátěrem. Pro lepení vliesových tapet používejte jen speciální lepidlo na vliesové tapety. Při používání lepidla dodržujte pokyny výrobce. Po namíchání speciálního lepidla v příslušném poměru ho naneste tapetovacím válečkem přímo na stěnu.

Jak přemalovat tapetu

na přemalování tapet je možné použít kvalitní, dobře krycí malířské barvy jako je např. remal profi a pod. informace na www.teluria.cz, spec malířské barvy na tapety se nevyrábějí.

Jak brousit zdi

Jak při vyrovnání nerovností postupovatZatmelte a vyrovnejte menší nerovnosti. Zopakujme si, že je vždy nutné očistit stěny smetákem a vyluxovat prach, aby se opravná hmota na stěnu lépe přichytávala.Naneste plošnou stěrku.Povrch vyrovnejte hladítkem.Dolaďte nerovnosti a obruste povrch.

Jak se lepí vliesové tapety

Pro lepení vliesových tapet používejte jen speciální lepidlo na vliesové tapety. Při používání lepidla dodržujte pokyny výrobce. Po namíchání speciálního lepidla v příslušném poměru ho naneste tapetovacím válečkem přímo na stěnu. Speciální tapetovací váleček umožňuje pravidelné roztírání lepidla bez stříkání.

Jak lepit na zeď

Vedle použití speciální oboustranné lepicí pásky můžete použít i speciální lepidlo Liquid Nails. Lepidlo se na menší lehký obrázek nanáší v podobě malých teček a u těžkých obrazů pak v podobě pásků. Po nanesení lepidla obrázek pořádně přitiskněte na stěnu.

Jak přemalovat barevnou zeď

Pokud není stávající vymalování stěny ve více vrstvách (silnější nátěry) nemělo by být přemalování na bílou problematické. Stávající nátěr bude potřebné dobře napenetrovat (zpevnit podklad) a následně použít kvalitní a dobře krycí bílou malířskou barvu jako jsou např. Remal sněhobílý, profi , forte a pod.

Jak rychle sundat omítku

Jedna možnost, jak omítku odstranit, je kladivem a sekáčem, což je ale velmi namáhavé, nebo se dá použít nářadí jako vrtací nebo sekací kladivo, u kterého ale nelze odsávat, a vzniká tak velké množství prachu a špíny. Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou.

Čím srovnat zdi

Stěrka je měkká pastovitá hmota, která se nanáší na zdi stíraním – proto označení stěrka. Většinou se tímto způsobem vyrovnává povrch velké plochy zdí. Kdysi si zedník nebo štukatér připravoval stěrku sám, proséval jemný písek a hmotu si musel připravit na místě.

Jak lepit tapety na zeď

Při lepení papírových tapet se lepidlo nanáší na rubovou stranu tapety i na stěnu. V případě tapet z vinylu se lepidlo nanáší jen na tapetu. Při lepení vliesových tapet naneste lepidlo pouze na stěnu. Tapety lepte od shora dolů a těsně vedle sebe.

Jak upevnit policí na zeď bez vrtání

Pomocí montážních oboustranně lepicích pásek připevníte předměty velmi snadno, rychle, bezpečně a bez nutnosti vrtání do zdi. Během chvilky tak máte hotovo, nepotřebujete k tomu žádné drahé nářadí, a navíc se vyvarujete rizika narušení vodovodního nebo elektrického vedení či poškození povrchů.

Čím lepit břidlici

Na obklad z naší břidlice doporučujeme následující lepidla: Thin – Set Flex (mrazuvzdorná lepící malta pro náročné případy lepení-venkovní i vnitřní plochy), Thin – Set Gres (lepící malta střední výkonnostní třídy-venkovní i vnitřní plochy).

Jak překrýt starou malbu

Škrábání staré malby usnadní teplá voda

Dobré je napustit celou starou malbu teplou vodou, uzavřít okna i dveře, aby stará barva dostatečně navlhla. Vodu pak nechte zhruba půl hodiny působit. V druhé fázi znovu vodou potřeme už jen menší plochu, kterou můžeme ihned špachtlí oškrabat.

Jak odmastit zeď před malováním

Odmaštění stěny před malováním

Pokud je stěna zamaštěná (například v okolí sporáku), je třeba ji omýt houbičkou namočenou ve vodě s pracím mýdlem, a to třeba i několikrát po sobě, dokud nebude stěna naprosto čistá. Větší plochy, kterou jsou méně mastné lze ošetřit tímto roztokem pomocí malířské štětky.

Jak odstranit staré omítky

Jedna možnost, jak omítku odstranit, je kladivem a sekáčem, což je ale velmi namáhavé, nebo se dá použít nářadí jako vrtací nebo sekací kladivo, u kterého ale nelze odsávat, a vzniká tak velké množství prachu a špíny. Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou.

Jak Okopat omítku

Pro spolehlivou funkci sanační omítky se doporučuje oklepat stávající vlhkou a poškozenou omítku do výšky minimálně 1,5násobku tloušťky zdi nad poslední viditelnou mez vlhkosti na původní omítce (např. je-li tloušťka zdi 30cm, měli byste oklepat omítku do výšky 45cm nad poslední viditelný výskyt vlhkosti).

Jak brousit zeď

Jedna možnost, jak omítku odstranit, je kladivem a sekáčem, což je ale velmi namáhavé, nebo se dá použít nářadí jako vrtací nebo sekací kladivo, u kterého ale nelze odsávat, a vzniká tak velké množství prachu a špíny. Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou.

Jak zahladit zeď

Stěrku rovnoměrně naneste na nerezové hladítko po celé délce, přiložte ke spodní straně stěny a plynulým tahem směrem vzhůru rozetřete. Tloušťka vrstvy musí být alespoň 2 mm. Jakmile pokryjete celou stěnu, chopte se fasádní špachtle. Tou vyhlaďte případné nerovnosti.