Jak se starat o štěně čivavy?

Jak se starat o štěně čivavy?

Jak vychovat štěně čivavy

Při výchově je důležité učit naše čivavy na základní povely (případně signály), u kterých musí pochopit, co znamenají. Mezi základní povely patří např. slova „fuj, nesmíš, sedni, lehni, zůstaň, ke mně“. Slovní povely můžeme také doplnit signálem ruky nebo dlaně, které budou vždy pro štěně viditelné.

Jak krmit štěně čivavy

Štěňata jsou po porodu krmena fenou mlezivem a pak mlékem. Od konce 4 týdne začínají přecházet na pevnou stravu, jelikož už mají v tuto dobu první mléčné zoubky. Do 9 až 12 měsíce je dobré podávat granule pro štěňata (Puppy, Junior) pro malá plemena.

Jak často koupat štěně čivavy

Dbejte na to, aby voda nevtekla do uší (prevence před zánětem) a do nosu (prevence před rýmou). My koupeme zpravidla 4x ročně. Osvědčilo se nám koupat ve sprchovém koutě.

Co nesmí jíst čivavy

Co čivava nesmí jíst Pro čivavy jsou zdravotně nebezpečná kořeněná a solená jídla, kynuté těsto, cibule, česnek, čokoláda, hroznové víno a rozinky, alkohol, káva, semena a jádra jablek, třešní, meruněk, broskví, švestek a nektarinek, makadamové ořechy, muškátový oříšek a xylitol (náhražka cukru).

Co mají rádi čivavy

Čivava je ráda středem pozornosti a v případě potřeby vyžaduje pozornost svého pána štěkáním nebo dokonce falešným zraněním. Sebevědomý a odvážný, postaví se nepříteli, dokonce i mnohem větším psům. Zřídkakdy má tendenci se nadhodnocovat.

Jak moc líná čivava

Tento pes líná pouze v období výměny srsti, ale jen málo.

Jak často spí štěně 2 měsíce

Pokud vás to překvapuje, je to poměrně normální, že vaše rostoucí štěně potřebuje spát 15-20 hodin denně. Může se to zdát moc, ale nezapomínejte, že nově narozené štěně spí 90 % času! Vaše stěně může mít rovněž dar usnout poměrně náhle, někdy uprostřed něčeho, co dělá, jako je krmení nebo hraní.

Co nesmí štěně

Co nesmí štěně

Vedle již dvou zmiňovaných se jedná také o hrozny, avokádo, ořechy, exotické ovoce, cibuli, česnek či houby. Mezi potraviny, které se pro krmení nedoporučují, patří také citrusy a rajčata, jelikož mohou způsobit žaludeční potíže. Nehledě na stáří psa, výše uvedené potraviny je lepší vynechat.

Proč se nesmí koupat štěně

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí. Vykoupat můžete s klidem i menší štěně, jen je třeba dávat pozor na prostydnutí, pes by pak mohl dostat chřipku, a velmi pečlivě vybírat šampon.

Jak dlouho se dožije čivava

Průměrná délka života čivavy činí 12 – 14 let. Často se ale dožívají i vyššího věku, proto není nic neobvyklého, pokud potkáte i 17 let starou čivavu.

Co je smrtelné pro psa

Otravu nejen malých štěňat, ale i dospělých psů mohou způsobit některé potraviny. K toxickým potravinám pro psy patří například: avokádo, cibule, česnek, hrozny a rozinky, kuchyňská sůl, náhradní sladidlo, čokoláda a kakao. Pejsci ale nesmí ani žvýkačky, čaj, sušenky, brambory, pecky třešní či alkohol.

Kdy koupat štěně čivavy

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí. Vykoupat můžete s klidem i menší štěně, jen je třeba dávat pozor na prostydnutí, pes by pak mohl dostat chřipku, a velmi pečlivě vybírat šampon. Jemný, pečující, HYPOalergenní.

Co by mělo umět štěně ve 2 měsících

Věk 2 měsíce: návyk na jméno, chození na vodítku, návyk na hluk na ulici a v domácnosti, vykonávání potřeby na určených místech. Věk 3 měsíce: význam slova NE, sezení na povel, přivolání. Věk 4 měsíce: aport předmětu, povel lehni a zůstaň, chůze u nohy. Věk 5 měsíců: povel přines, návyk na vodu.

Co může žrát dvouměsíční štěně

Jedno po druhém: mléko, kaše, granule

Sušená mléka a kaše pro štěňata většinou obsahují mimo jiné probiotika, která podporují trávení. Takovými příkrmy začínáme, zvlášť když má fena nedostatek mléka a je třeba přikrmovat už hodně brzy. Postupně pak přidávejte pevnou stravu.

Jak dlouho trvá než si zvykne štěně

Štěně si obvykle do jednoho týdne zvykne, proto nepodléhejte citovému nátlaku a vydržte! Je velice důležité, aby se chlupáč nepřetěžoval minimálně do svých čtyř měsíců věku. I obyčejné vyšlapávání schodů mu může nenávratně poškodit zdraví, natož potom provozování např. frisbee či jiného sportu.

Jak dlouho zůstat se štěnětem doma

od třetího dne nechávat štěňátko samotné doma, nejdříve třeba jen 10 minut, pak hodinu, tři, pak třeba i pět. Pro štěně to nesmí být šok. Nejhorší, co můžete udělat je, být s ním 24 hodin denně a pak odejít na 12 hodin do práce.

Kdy poprvé koupat štěně

Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí. Vykoupat můžete s klidem i menší štěně, jen je třeba dávat pozor na prostydnutí, pes by pak mohl dostat chřipku, a velmi pečlivě vybírat šampon. Jemný, pečující, HYPOalergenní.

Kdy se mění štěněcí srst

Na podzim se zase musí připravit do chladného počasí. Specifická je výměna srsti u štěňat, kdy se srst asi ve třech měsících mění za dospělou.

Jak chovat čivavy

Správná péče o čivavu zahrnuje pravidelné kartáčování jejího kožíšku – zejména u dlouhosrstého psa. Uši a oči by měly být také zkontrolovány, aby se případně v rané fázi zjistily a léčily možné nemoci. Malý pes, je spokojen s malým prostorem. Pro život v malém bytě je rozhodně ideálním psem.

Co pes nesmí jíst

Pokud máte podezření, že váš pes snědl něco, co by neměl, měli byste kontaktovat veterináře, a to co nejdříve.1) Čokoláda a káva.2) Ovoce a zelenina.3) Cibule a česnek.4) Avokádo.5) Ořechy.6) Mléčné výrobky.7) Pečivo a těstoviny.8) Sladkosti a žvýkačky.

Jak často čůrá dvouměsíční štěně

Štěně byste měli brát ven každé 2-3 hodiny, ale také po jakékoliv činnosti, která stimuluje jeho metabolismus.

Jak často spí štěně 3 měsíce

Pokud vás to překvapuje, je to poměrně normální, že vaše rostoucí štěně potřebuje spát 15-20 hodin denně. Může se to zdát moc, ale nezapomínejte, že nově narozené štěně spí 90 % času! Vaše stěně může mít rovněž dar usnout poměrně náhle, někdy uprostřed něčeho, co dělá, jako je krmení nebo hraní.

Jak naučit štěně čůrat venku

Když se štěně probudí, je čas vynést ho ven, postavit ho na trávník a povzbudit ho pokynem: „udělej loužičku“ nebo „čůrej“. Pokud pejsek poslechne a loužičku udělá, musíme ho zavalit chválou, odměnou, pohlazením nebo pamlskem – a v tuto chvíli to skutečně přeháníme: „ty jsi ale hodný pejsek, ty jsi šikovné štěňátko“.

Kde by mělo spát štěně

Ujistěte se, že je pelíšek teplý, suchý, pohodlný a že není v průvanu a připravte čistou deku nebo pelíšek, aby se štěně cítilo příjemně. Nyní musíte rozhodnout, které místo bude pro štěně to nejlepší, ještě před tím než štěně zkusí spát na pohovce.

Co nedělat se štěnětem

Hlavně klid… Pomalu, jeden po druhém k němu choďte, nebo nechte jeho samotného, ať si k vám přijde, očichá si vás, olízne. Nespěchejte a seznamujte se s ním pomalu. Už u štěněte, stejně jako u dospělých psů byste měli znát signály, které pro psa znamenají třeba nebezpečí, nebo boj.