Jak se starat o digestoř?

Jak se starat o digestoř?

Jak nejlépe vyčistit digestoř

Postup je jednoduchý: nachystejte si velký hrnec nebo hluboký plech, teplou vodu a jedlou sodu, kterou v teplé vodě rozpustíte a poté do směsi vložíte mřížku. Nechte několik minut působit. Větší nečistoty odstraňte měkkou houbičkou. Jemnou houbičkou namočenou v roztoku vody a jedlé sody můžete omýt také povrch pláště.
Archiv

Jak často měnit filtry v digestoří

Výměna uhlíkového filtru do digestoře se doporučuje v rozmezí od 3 do 6 měsíců v závislosti na typu filtru, ale i dalších faktorech. Výjimkou jsou uhlíkové filtry HFH, které jsou omyvatelné a jejichž životnost je cca 2 roky.
Archiv

Jak se zbavit mastnoty na digestoří

Perfektní je jedlá soda i při likvidaci mastné špíny, která se usazuje na kovovém filtru digestoře. Vyberte největší hrnec, který máte doma, naplňte ho vodou a zahřívejte. Až bude voda horká, vsypejte několik lžic jedlé sody. Do roztoku ponořte co největší část filtru a nechte deset minut působit.

Jak vyčistit filtr z digestoře

Vyčištění filtru digestoře je hračka, využijte myčku

Ze spodní části digestoře vyjměte kovové filtry. V tuto chvíli uvidíte, jak jsou zanesené mastnotou a dalšími nečistotami. Pokud máte doma myčku, řešení je jednoduché. Kovový tukový filtr vložte do myčky a nechte ho umýt nejlépe bez dalšího nádobí na nižší teplotu.
Archiv

Jak dobře vyčistit troubu

Při čištění trouby octem stačí otřít vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Následně se trouba rozehřeje na vyšší teplotu třeba až na 150 °C. Ocet ve vyhřáté troubě rozpustí mastnotu a nečistoty. Poté troubu nechtě zchladnout a setřete suchým hadříkem nebo houbičkou.

Jak upevnit digestoř

Spodní hrana digestoře by měla být o něco výš než spodní hrany horních skříněk, tak abychom pohodlně viděli i dosáhli do všech nádob na plotně, přitom by však vzdálenost měla být taková, aby páry byly odtahovány do digestoře a neunikaly do místnosti – nejčastěji ve výšce 55–60 cm nad plotnou.

Jak vyčistit uhlíkový filtr

Pokud chcete uhlíkový filtr vyčistit, stačí jej propláchnout v teplé vodě. Nepoužívejte houbičku ani jej jinak nedrhněte. Uhlíkový filtr lze také vložit do myčky nádobí, ale teplota vody by zde neměla přesáhnout 70° C.

Jak vymenit Uhlikovy filtr

Jak vyměnit filtr odsavače AEG – Uhlíkový filtrVyjměte kovové tukové filtry.Otočením uvolňovacích koleček uvolněte uhlíkový filtr a opatrně jej vyjměte (informace o likvidaci naleznete v návodu k filtru)Vložte nový uhlíkový filtr do odsavače par.Otočením koleček zajistěte zpět na místo.Vraťte tukové filtry na místo.

Jak vyčistit digestoř Mora

Čištění Digestoř musí být často čištěna, jak uvnitř tak zevně (alespoň stejně často jako je prováděna údržba filtrů proti mastnotám). Pro čištění je třeba použít látku navlhčenou denaturovaným líhem anebo neutrálními tekutými čistícími prostředky.

Jak vyčistit digestoř z nerezu

Jak vyčistit nerezovou digestoř

Nerezová digestoř lze snadno vyčistit a má dlouhou životnost. Filtry můžete vložit do myčky a celý povrch vyčistit běžnými prostředky, které používáte na nádobí a zbytek kuchyně.

Jak nasadit uhlíkový filtr do digestoře

Jak vyměnit filtr odsavače AEG – Uhlíkový filtrVyjměte kovové tukové filtry.Otočením uvolňovacích koleček uvolněte uhlíkový filtr a opatrně jej vyjměte (informace o likvidaci naleznete v návodu k filtru)Vložte nový uhlíkový filtr do odsavače par.Otočením koleček zajistěte zpět na místo.Vraťte tukové filtry na místo.

Jak často čistit troubu

Troubu byste správně měli čistit po každém pečení.

Běžný uživatel kuchyně se k čištění trouby dostane jednou za několik měsíců, a ještě jej pár týdnů odkládá. Vestavné trouby s funkcí samočištění jsou výborným pomocníkem. Při vysoké teplotě se všechny nečistoty spálí, a údržba trouby je tak snadná.

Jak na zaschlou mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Jaké potrubí pro digestoř

Nezbytnou podmínkou je však odtahové potrubí o doporučeném průměru (minimálně 120 mm, optimálně 150 mm). Pokud je odtah delší než 1,5 m, nebo je ukončen venkovní mřížkou (která také zužuje průměr odtahu), doporučujeme použít potrubí o větším průměru než doporučeném.

Kam se dává zpětná klapka u digestoře

Montáž zpětné klapky se doporučuje co nejblíže ventilátoru, kde je odpor vzduchu nejmenší. Klapky by měly být hlavně na snadno přístupném místě, což vám usnadní jejich údržbu. Zpětné klapky proti zápachu je možné instalovat jak do horizontálního, tak do vertikálního potrubí.

Jak se čistí HEPA filtr

Vyjměte HEPA filtr / filtr z vysavače dle návodu k použití spotřebiče. Lehkým poklepem z něj odstraňte hrubé nečistoty. Filtr opláchněte vodou. Otáčejte jím několik minut pod vlažnou vodou (bez použití čistících prostředků).

Jak vyprat vzduchový filtr

Vypláchněte vlažnou vodou a rádně properte v jarové vodě. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky, abyste filtr nezničili. Postup opakujte několikrát, dokud z filtru nepoteče čistá voda bez nečistot. Nechte filtr uschnout na slunci, nebo vysušte fénem.

Jak dlouho vydrží uhlíkový filtr v digestoří

Za normálních okolností by měly být uhlíkové filtry ve vašem odsavači čištěny každé 3-4 měsíce nebo častěji, pokud je odsavač často používán. Pokud digestoř používáte intenzivně, omyjte uhlíkové filtry s dlouhou životností maximálně 5krát. V ostatních případech lze filtry před výměnou umýt až 8krát.

Které čištění trouby je nejlepší

Pyrolýza je v současnosti považována za nejefektivnější způsob samočištění trouby. Vnitřek trouby se zahřeje na teplotu až 500 °C, při níž dojde ke spálení všech organických zbytků uvnitř pečicí komory. Po skončení programu stačí setřít mokrým hadříkem ze dna prach a je hotovo.

Co je samočistící trouba

Pyrolýza neboli pyrolytické čištění trouby spočívá v zahřátí vnitřního prostoru trouby na extrémně vysokou teplotu, většinou až na 500 °C. Díky tomu dojde ke spálení všech nahromaděných nečistot a usazenin, hlavně tedy tuku a mastnoty.

Co je nejlepší na mastnotu

Při úklidu kuchyně si vystačíte s jedlou sodou a kypřícím práškem. Tyhle dvě ingredience dokáží pomoci od dlouho usazené špíny a mastnoty. Jak na to Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschlé mastné skvrny.

Co je dobré na odmaštění

Pro běžné zamaštění lze použít klasické saponáty (bez silikonu) s vodou a následné opláchnutí čistou vodou. Také lze kombinovat – pro hrubší omaštění použít např. BENZÍNOVÝ ČISTIČ P7005 nebo ACETON TECHNICKÝ R7003 a vše poté doporučujeme vždy zakončit „vodou“ jako je saponát nebo emulzní čistič.

Jak se zapojuje digestoř

Digestoře mají většinou dva nebo i více vývodů pro odtah, abyste si mohli vybrat ten, který vyhovuje dispozicím vaší kuchyňské linky. Nevyužitý otvor zaslepíte krytem, který se nachází v příslušenství spolu s digestoří. Odtahové potrubí by mělo vést co nejkratší cestou a s minimem ohybů do komína.

Jak správně používat digestoř

Jak správně používat digestoř

Nezapomeňte ho proto pustit minimálně jednu minutu před tím, než začnete vařit a po skončení vaření ho nechte zapnutý alespoň pět minut, aby došlo k odsátí všech pachů. Při jeho provozu mějte zavřená okna a dveře a podle intenzity zápachu a páry nastavujte rychlost odsávání.

Kdy použít zpětnou klapku

Zpětná klapka je velmi důležitá součást domovních rozvodů vody. Zamezuje totiž zpětnému proudění přes vodoměry, a tím i nepřesnému měření spotřeby. Instalace zpětných klapek je důležitá hlavně v domech s rozvodem studené a teplé vody. V nich je totiž nebezpečí zpětného toku větší.