Jak se pozná krátká uzdička?

Jak se pozná krátká uzdička?

Co dělat s krátkou uzdičkou

Problém s krátkou uzdičkou je vhodné korigovat před zahájením pohlavního života. V takovém případě, jestliže je současně přítomno zúžení předkožky, provádí se současně i tzv. obřízka. Obřízka je drobný chirurgický zákrok, který má za cíl odstranit kožní řasu, která překrývá špičku penisu (tedy odstranění předkožky).

Jak vypadá uzdička

Podjazyková uzdička je slizniční řasa, která spojuje jazyk se spodní částí úst. Někdy se miminko už narodí s uzdičkou, která je zkrácená, až přirostlá nebo zbytnělá. Poznáte to jednoduše – nevidíte špičku jazyka,jazyk tvarem připomíná srdíčko.
Archiv

Co je to krátká Uzdička

Krátká uzdička (lat. frenulum breve) je stav, kdy uzdička penisu (elastický pruh tkáně pod žaludem penisu, který se připojuje k předkožce) je příliš krátká, a omezuje tak pohyb předkožky.

Jak poznat kratkou uzdičku pod jazykem

Orientačním testem toho, zda dítě má, či nemá zkrácenou uzdičku je například vypláznutí jazyka. Pokud dítě není schopno jazyk dostatečně vypláznout, případně se při vypláznutí na špičce jazyka vytvoří tvar srdíčka, jde o zkrácenou uzdičku.
Archiv

Jak uvolnit uzdičku

Plastika uzdičky (frenuloplastika, operace krátké uzdičky předkožky penisu) je operační výkon, při kterém lékař chirurgicky odstraňuje uzdičku, která spojuje předkožku se žaludem. Cílem operace je uvolnění předkožky, volné ztopoření penisu, bezbolestné a volné přetažení předkožky přes žalud.

Kdy se Striha uzdička

Kojení Může se stát, že uzdička je natolik krátká a přirostlá, že se miminku po porodu vůbec nedaří přisát. Nejde mu ani vypláznout jazyk a má tedy potíže při kojení. V tomto okamžiku není na co čekat a uzdička by měla být chirurgicky řešena prakticky ihned, aby se zajistil bezproblémový příjem potravy.

Co je to uzdička

Uzdička spojuje vnitřní list předkožky s penisem v místě pod žaludem a napomáhá k přetahování předkožky přes žalud. Je-li uzdička zkrácená, nejde předkožka dobře přetáhnout přes žalud, což vede ke komplikacím při sexuálních aktivitách a někdy i bolestem při pohlavním styku.

Jak dlouho se hoji uzdička

Několik dní je vhodná sexuální abstinence. Uzdička se většinou dobře zahojí sama. Při přetrvávající bolestivosti, hořečce či nehojení rány je na místě vyhledat pomoc urologa. Osobně doporučuji navštívit lékaře i z důvodu prevence dalších komplikací.

Kdo Striha uzdičku

Na přirostlou uzdičku může později upozornit zubař nebo logoped. Nejdéle ve dvou letech se dítě většinou dostane na kontrolu k zubnímu lékaři. Zubař je další odborník, který si přirostlé uzdičky může všimnout a chirurgicky ji odstranit. Poslední v pořadí je logoped.

Jak dlouho se hojí uzdička

Pokud k frenuloplastice dojde, nemusíte se ničeho obávat. Vše se děje pod lokální anestezií a celý proces trvá pouhých pár desítek minut. Není nutná hospitalizace ani vytažení stehů, je ale vysoce vhodné omezit jakkouliv sexuální činnost po dobu 3 týdnů.

Jak se zbavit uzdičky

Zkrácenou uzdičku je možno upravit poměrně jednoduchým operačním zákrokem, který se obvykle provádí v místním znecitlivění ambulantně. Měl by však být samozřejmě proveden urologem s určitými zkušenostmi. Vzácně může zkrácení uzdička během pohlavního styku prasknout, což může způsobit poměrně silné krvácení.

Jak odstranit uzdičku

Výkon je prováděn v celkové nebo místní anestezii. K místní anestezii se aplikuje umrtvující látka do podkoží kořene penisu a / nebo do okolí uzdičky (je nutné předem vyloučit alergii na tyto látky!) Uzdička se příčně protne a poté podélně sešije vstřebatelnými stehy. Operace trvá přibližně 15 – 30 minut.

Co to je uzdička pod jazykem

Podjazyková uzdička je slizniční řasa, která spojuje podjazykovou oblast se spodinou dutiny ústní. Jsou případy, kdy se dítě narodí s uzdičkou, která je zkrácená. Poznáte to jednoduše, není vidět špička jazyka, jazyk tvarem připomíná srdíčko. Je to tím, že uzdička táhne hrot jazyka zpět do úst.

Co je uzdička

Princip a projevy: Uzdička je vazivová tkáň, která je pod předkožkou, upíná se na penis pod žaludem a za normálních okolností usnadňuje přetažení předkožky přes žalud.

Jak poznat Natrzenou uzdičku

Natržená uzdička penisu (utržená uzdička na penisu)

frenuloplastiku. Zkrácená uzdička penisu totiž může při souloži vyvolat bolest nebo může začít natržená uzdička na penisu krvácet. Pokud k frenuloplastice dojde, nemusíte se ničeho obávat.

Jak přetáhnout předkožku

Někteří odborníci doporučují přetahovat předkožku při koupání. Není to však pravidlem. Předkožkový vak se lehce odlupuje, po přetažení je tedy vhodné omýt žalud vlažnou vodou. Důležité však je přetahovat opravdu jemně, nikdy ne silou, aby nedošlo k natržení předkožky.

Jak dlouho se hojí natržená uzdička

Pokud k frenuloplastice dojde, nemusíte se ničeho obávat. Vše se děje pod lokální anestezií a celý proces trvá pouhých pár desítek minut. Není nutná hospitalizace ani vytažení stehů, je ale vysoce vhodné omezit jakkouliv sexuální činnost po dobu 3 týdnů.

Jak umýt chlapečka

„Již u miminek je vhodné opatrně předkožku při mytí stahovat, kam až lze, ale ne silou. Předkožka se od žaludu uvolňuje pomalu, často i v průběhu řady let, jak se mezi ní a žaludem hromadí smegma,“ vysvětluje lékař s tím, že mytí je pro tuto činnost ideální situace.

Jak dlouho trvá operace obřízka

Mužská obřízka je chirurgické odstranění předkožky. Operační výkon je jednoduchý a doba operačního výkonu se pohybuje kolem 30 minut. Tento zákrok muži podstupují z několika důvodů. Důvod může být náboženský, zdravotní či estetický.

Jak probiha Frenuloplastika

Jak to probíhá

Výkon probíhá v lokální anestezii. Při výkonu příčně protneme uzdičku a následně ji podélně sešijeme. Tím se uzdička prodlouží a po zahojení může plnit svou normální funkci při přetahování předkožky. Zákrok netrvá nijak dlouho, vše je vyřízené během několika desítek minut.

Jak se starat o Pipinku

Pokud i nekoupete děťátko každý den, očistěte miminku alespoň zadeček a genitálie pod tekoucí vodou. Zabráníte tak opruzeninám a případným infekcím. Zpočátku vaše dítě žádnou kosmetiku kromě olejíčků po koupání nepotřebuje. Postačí vám čistá teplá voda.

Jak cistit miminku záhyby

Vhodné je místo mýdla použít zvláčňující přísady do koupele či neutrální syndety, tj. syntetické tenzidy, které neobsahují zásaditě reagující klasická mýdla. Pokud dítě denně nekoupeme, je třeba očistit záhyby kůže (tzn. třísla, podpaždí …).

Kdy je potřeba obřízka

Důvodem pro provedení obřízky z jiných než náboženských důvodů je u chlapců stav, kdy nelze přetáhnout předkožku přes žalud penisu. Odborně se tomuto stavu říká fimóza penisu (lat. fimosis, v překladu znamená „kukla“).

Jak poznam že mám obřízku

BXO způsobuje ztrátu elasticity kůže předkožky, což zpočátku vede k jejímu obtížnému přetažení, později není přetažení vůbec možné. Pro onemocnění je typické bělošedé zbarvení kůže, někdy uváděné jako „porcelánově bílé“ a zkušený chirurg jej odhalí pouhým pohledem. V případě podezření je vhodný histologický posudek.

Jak odstranit Uzdicku

Výkon je prováděn v celkové nebo místní anestezii. K místní anestezii se aplikuje umrtvující látka do podkoží kořene penisu a / nebo do okolí uzdičky (je nutné předem vyloučit alergii na tyto látky!) Uzdička se příčně protne a poté podélně sešije vstřebatelnými stehy. Operace trvá přibližně 15 – 30 minut.