Jak se plati dálnice v Itálii?

Jak se plati dálnice v Itálii?

Jak platit dálnice v Itálii

Do Benátek dojedete za pětistovku, do Říma však nestačí ani tisícovka. Za kilometr italské dálnice dáte 1,67 až 2,44 Kč, přesněji 7 až 10 centů. Zaplatíte přes takzvaný Telepass, bankovní kartou nebo v hotovosti.
Archiv

Kde koupit dálniční známku v Itálii

Kde koupím dálniční známku pro Itálii Jak již bylo řečeno, v Itálii není potřeba kupovat dálniční kupón, platí se zde mýtné. To je možné platit na místě v mýtných branách. Platit můžete v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou.

Jak zaplatit Nezaplacene mýtné v Itálii

Nezaplacené mýtné společnosti Autostrade per l'Italia, Tangenziale di Napoli, Società Autostrade Meridionali, Raccordo Autostradale – Valle d'Aosta a Società Autostrada Tirrenica můžete uhradit online zde. Při neuhrazení mýtného do 15 dnů se ke splatné částce připočítávají sankce a dojde k vymáhání pohledávky.

Jak se platí mýtné v Itálii

Placení mýtného je jednoduché – na začátku placeného úseku obdržíte v první bráně lístek. Na konci placeného úseku jej v mýtné bráně vrátíte a uhradíte v hotovosti nebo platební kartou dálniční poplatek. Pokud se platba kartou nezdaří, obrdžíte lístek s instrukcemi, jak poplatek uhradit zpětně do 15 dní.

Jak objet Brenner

Brenner lze objet pokud sjedete u Innsbrucku a budete pokračovat po staré silnici až do Itálie. Zde pak najedete na prvním nájezdu na dálnici.

Jak fungují mýtné brány v Itálii

Placení mýtného je jednoduché – na začátku placeného úseku obdržíte v první bráně lístek. Na konci placeného úseku jej v mýtné bráně vrátíte a uhradíte v hotovosti nebo platební kartou dálniční poplatek. Pokud se platba kartou nezdaří, obrdžíte lístek s instrukcemi, jak poplatek uhradit zpětně do 15 dní.

Jak se platí mýtné v Rakousku

V mýtných bránách je možné platit hotovostí, platební nebo tankovací kartou, případně využít internetu a před cestou si předplatit průjezd, roční předplatné, nebo využít službu pro automatickou platbu Toll FLEX.

Kde se plati mýtné v Itálii

V Itálii je na dálnicích zavedeno mýto

Při cestě přes Innsbruck je začátek italské dálnice Brenner, při cestě přes Villach Tarvisio. Informace o rakouských dálnících naleznete zde.

Jak funguje Telepass v Itálii

Pohodlné a rychlé je především použití jednotky Telepass, malého elektronického přijímače, který se umístí na vnitřní stranu čelního skla. Tato jednotka Vám umožní využít vyhrazený jízdní pruh na italských mýtnicích a pokračovat tak v jízdě bez zastavování.

Co se vyplatí koupit v Itálii

Oblíbeným suvenýrem je italské víno, Grappa, různé likéry. Mezi nejoblíbenější likéry patří Limoncello, Limoncillo, které se vyrábí v oblasti kolem Neapole, v Sorrentu. Známý je také likér mandlový Amaretto, který se používá na výrobu oblíbeného zákusku Tiramisu. K tomu potřebujeme ještě Mascarpone.

Jak se platí Brenner

Platbu je možné provést hotově, platební nebo tankovací kartou, automatickou platbou Digital Section Toll Flex nebo přes internet koupený lístek. Pro A11 Karavanke a A13 Brenner lze kromě lístku pro jednu jízdu nebo roční permanentky koupit také permanentku s měsíční platností.

Co se nesmí vozit přes Brenner

sektorový zákaz nákladního provozu. Na jeho základě by po dálnici mezi Kufsteinem a Brennerem nesměly od začátku roku 2020 jezdit kamiony převážející nejen např. stavební kámen, odpad či ocel (tento zákaz platí již dnes), ale přibyly by i ropné produkty, cement nebo obilí.

Jak kontroluji dálniční známky v Rakousku

Povinnost dálniční známky je kontrolována orgány silničního dohledu a též celní hlídkou, přestupky jsou stíhány citelnými tresty. Kontrolní orgány jsou oprávněny k vybrání okamžitého náhradního poplatku, při nezaplacení se musí počítat se správním trestem.

Jak je draho v Itálii

Zahraniční láci nebo drahotu vyjádříme procentuálně, vůči průměrným cenám v České republice. V Itálii stojí hotely a restaurace 153,4 %, potraviny 122,3 % a nealkoholické nápoje 84,6 % toho, co platíme za stejné produkty a služby v tuzemsku.

Co je v Itálii levně

Levnější jsou lokální produkty (zelenina, ovoce, těstoviny, …), o něco dražší jsou sýry a uzeniny, které jsou ovšem kvalitní. V supermarketech se dívejte po akcích, dobré víno můžete v akci koupit za 3–4 eura. Drahé jsou cigarety. Na trzích se prodávají místní kvalitní potraviny a oproti cenám u nás jsou dražší.

Jak jet do Vídně bez dálniční známky

Pro průjezd z ČR do Vídně po nezpoplatněné silnici B7 je vhodný hraniční přechod Mikulov, lze dojet i na vídeňské letiště Schwechat po B225 bez dálniční známky. Roční známka platí od začátku prosince minulého roku do konce ledna následujícího roku (- tj. 14 měsíců).

Co se nesmi dovazet do EU

Do EU není možné dovážet pro osobní spotřebu maso, masné výrobky, salámy, šunky, klobásy a rovněž mléko, mléčné výrobky, máslo, sýry, jogurty, aj. V roce 2018 celní úřady nepustily do ČR téměř 1100 kg produktů živočišného původu.

Co se nesmí vyvážet z Itálie

Bez zvláštního povolení se nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší sto let. Platí zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin.

Kde koupit zahraniční dálniční známky

Kde koupit známky

Známku můžete v Česku nejjednodušeji koupit na benzinových pumpách v blízkosti hranic s Rakouskem, popřípadě prodej zajišťují i pobočky ÚAMK. V Rakousku lze “die Vignette” samozřejmě také koupit na čerpacích stanicích. Nejvíce doporučujeme rakouský mýtný obchod ASFINAG, kde neplatíte žádné přirážky.

Jak nejlépe platit v Itálii

eurozóny, tedy se zde platí eurem. Kromě těchto moderních bankovek můžete použít také platební karty Visa, MasterCard, Diners a American Express. Kolik peněz v Itálii ponecháte, záleží také na místu a na době, kdy tuto přátelskou zemi navštívíte. K nejdražším městům patří Benátky a Řím.

Co si vzít s sebou do Itálie

nezapomeňte na holicí potřeby pro muže i ženy, zrcátko, ženské hygienické potřeby, prezervativy, papírové kapesníky, pomádu na rty, manikúru (nůžky, pinzetu). Přiberte také malovátka, antiperspirant, parfém, gumičky a sponky do vlasů. Praktické jsou odličovací ubrousky a cestovní balení kosmetiky.

Na co si dát pozor v Itálii

Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.

Na co si dát pozor při cestě do Rakouska

Na co nezapomenout, než vyrazíte autem do Rakouska

Naši jižní sousedé jsou pověstní neústupností při dodržování dopravních předpisů, s níž nešetří ani cizince. Aby se vám cesta zbytečně neprodražila, nezapomeňte na ekologickou plaketu, reflexní vestu, dálniční známku a potřebnou dokumentaci.

Jak zaplatit parkování ve Vídni

Platit lze prostřednictvím parkovacích lístků nebo přes mobilní aplikaci. Na delší parkování vychází nejvýhodněji parkoviště Park & Ride. Pokud cestujete do Vídně autem a chcete parkovat v zónách krátkodobého parkování, čeká Vás od počátku roku 2020 mírné zdražení.

Co se nesmí vyvážet z jordánská

Z Jordánska je zakázáno vyvážet jakékoliv starožitnosti či archeologické nálezy, zlato nezpracované do šperků a nasbírané nebo bez dokladů zakoupené korály a mušle. Na hraničních přechodech (včetně letiště) jsou prováděny časté a pečlivé kontroly.