Jak se pere Motorkarska bunda?

Jak se pere Motorkarska bunda?

Jak se pere kožená bunda

Kožená bunda ani jiné oblečení z kůže nepatří do pračky. Musíte ho jemně čistit v ruce, ale dejte pozor na to, jak moc kůži namáčíte, jelikož kůže špatně snáší vodu a hrozí popraskání. Na čištění použijte vlažnou vodu a mýdlo. Mýdlovou vodu nanášejte pomocí hadříku a jemně otírejte.
Archiv

Jak vyprat oblečení na motorku

Použijte vlažnou vodu o teplotě do 30 °C, do které nastrouháte kousek mýdla určeného na praní (ano, oblíbené mýdlo s jelenem je opět v kurzu). Moto oblečení nechte ponořené asi 20 minut a houbičkou s trochou mýdla odstraňte větší nečistoty.
Archiv

Jak se pere Nepromokava bunda

Bundy s membránou můžete prát v pračce při teplotě nepřesahující 40°C s použitím programu a pracího prostředku pro jemné praní. Doporučujeme odložit stranou klasické prací prášky a použít tekuté prostředky nebo mýdlové plátky určené pro tyto materiály, které můžete zakoupit v každé prodejně s outdoor a sport oblečením.

Jak impregnovat bundu v pračce

Zapněte zipy, vložte bundu do pračky a přidejte prací prášek nebo gel na funkční prádlo. Tyto přípravky jsou bez změkčovačů vody, které snižují voděodolnost membrány. Nastavte program šetrného praní (teplota 30 až 40 °C) a pračku spusťte.

Jak pečovat o koženou bundu

Na čištění ideálně použijte vlažný mýdlový roztok, který budete na bundu jemně nanášet houbičkou nebo hadříkem, dávejte pozor na to, aby se bunda moc nenamáčela. Poté nechte bundu pořádně uschnout a následně ji promažte speciálním balzámem. Také nezapomeňte koženou bundu 2–3x ročně impregnovat a promazávat.

Jak odstranit plíseň z kožené bundy

Zasaženou část oděvu nejprve ponořte na jednu hodinu do roztoku vody a přípravku Leder Fixativ. Následně celý oděv vyperte shodně s instrukcemi v přípravku na praní kůže Leder & Fell Waschkonzentrat. Leder Fixativ dokonale ničí veškeré plísně a prací přípravek odstraní nečistoty a zápach.

Jak prát kevlar

Doporučujeme prát na 30ºC, při velkých nečistotách maximálně na 40ºC !

Jak vyprat kombinézu

Desatero softshell praníVyprázdněte všechny kapsy.Zapněte zipy včetně suchých zipůOtočte bundu/kalhoty naruby.Používejte speciální prací prostředek.Nepoužívejte bělidla, aviváž, změkčovadla vody.Perte na 30°C-40°C dle pokynů výrobce.Nechte oblečení pořádně vymáchat.Nikdy neždímejte v pračce ani v ruce.

Jak se starat o nepromokavou bundu

Nikdy nepoužívejte změkčovače vody a aviváže, protože mohou narušit strukturu a pevnost vláken. Membránové oblečení perte v pračce max. na 40 °C a na šetrný program. Pokud si i tak nebudete jisti, jak se o výrobek starat, nevěšte hlavu.

Jak vyprat bundu co se nesmi prát

Na pračce zvolte šetrné praní bez ždímání a teplotu nastavte maximálně na 40 °C. Čím šetrnější prací program zvolíte, tím větší službu vaší bundě uděláte. Některé pračky mají program určený přímo pro jemné praní, peří nebo outdoorové oblečení.

Jak prát bundu

Vyprat je můžeš na mírný cyklus, ve studené vodě, pomocí běžných pracích přípravků. Velké a výrazné skvrny nejprve potři detergentem, nech 10 minut pracovat a až pak bundu dejte do pračky. Schnout nemusí na šňůře, stačí sušička. Teplotu nastav opět nízko, obzvlášť u riflových bund z bavlny.

Jak spravne impregnovat bundu

Rozložte vlhkou bundu na vodorovný povrch.

Nanášejte (sprejovou) impregnaci ze vzdálenosti 10–15 cm. Impregnaci byste měli nanášet, dokud se nezačnou tvořit loužičky. Tak poznáte, že materiál pojal dostatek impregnace. Přebytečnou impregnaci můžete šetrně setřít houbičkou nebo hadříkem.

Co dělat když barví kůže

V mnoha případech, kdy barva při zvýšené vlhkosti pustí, zničíte si tak i ponožky nebo kalhoty. U silného odbarvení, nezbývá nic jiného než boty reklamovat. V některých případech se musíte obrátit dokonce na spotřebitelskou poradnu nebo právníka. „ to se časem stává, nebo to je normální“ jsou jen výmluvy.

Jak se starat o pravou kůži

Abyste udrželi své kožené výrobky v co možná nejlepší kondici co nejdéle, je ideální čistit je častěji, byť i pouze preventivně. Z pohledu zachování kůže je lepší, pokud ji každý týden lehce očistíte hadříkem, než pokud byste se snažili případné skvrny odstrňovat jednou či dvakrát ročně dlouhou procedurou.

Jak odstranit plíseň z kůže

Při cílené léčbě kožní mykózy se užívají léky s názvem antimykotika, které zabraňují růstu a množení hub. Ty jsou dostupné ve formě tablet, pro celkovou léčbu se však hodí také různé masti, krémy, roztoky a laky na nehty s antimykotiky.

Jak vyčistit plíseň

Ocet a pračka

Čím dříve plíseň objevíte, tím lépe. Napadené oblečení namočte přes noc do octa, ráno vymáchejte, starý ocet vylijte, nalijte nový a nechte namočené do večera. Pak vyperte v pračce na dlouhý program na nejvyšší teplotu, jakou oblečení snese. Ocet se hodí i na odstranění zápachu plísně.

Co to je kevlar

Kevlar je vysoce odolné para-aramidové vlákno, které se využívá jako textilie. Materiál je extrémně pevný a vyniká zejména svou skvělou odolností vůči žáru a chemikáliím. Díky těmto vlastnostem se také Kevlar využívá hlavně při výrobě pracovních oděvů a ochranných pomůcek pro továrenské průmysly.

Jak se pere bunda

Na pračce zvolte šetrné praní bez ždímání a teplotu nastavte maximálně na 40 °C. Čím šetrnější prací program zvolíte, tím větší službu vaší bundě uděláte. Některé pračky mají program určený přímo pro jemné praní, peří nebo outdoorové oblečení.

Jak prát věci na lyze

Nastavte funkci praní na šetrný program s maximální teplotou vody kolem 30 stupňů. Po vyprání nechte bundu a kalhoty schnout při pokojové teplotě. Pokud to výrobce dovoluje, můžete oblečení dát do sušicky na nižší teplotu.

Jak obnovit nepromokavou bundu

Teplo v sušičce znovu aktivuje nepromokavou úpravu materiálu. Dejte bundu do sušičky a zvolte krátký program na jemné prádlo. – Praní: stejný postup jak při praní (viz výše), ale tekutý prací prostředek nahraďte prostředkem na nepromokavé oblečení, který dokáže nepromokavost obnovit.

Jak prát bez Zdimani

Obecně platí, že funkční oblečení ze syntetických i přírodních materiálů je třeba prát ve speciálním tekutém pracím prostředku a hlavně do praní nepřidávat aviváž! Na pračce zvolte program na 30 °C, bez ždímání.

Jak prát Prosivane bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Na jaký program prát peří

Pro praní peřin se doporučuje program jemného praní v teplé vodě s obvyklou teplotou 30° C. Pokud není peřina příliš znečištěná, je dobré použít nějaký jemný prací prostředek.

Jakou impregnaci na bundu

Impregnace na funkční bundy můžete zakoupit ve spreji, v tekuté formě nebo třeba ve formě vosku. My doporučujeme impregnaci ve spreji, se kterou se vám bude nejlépe manipulovat. Pokud budete důkladně hledat, seženete možná i prací prášek určený na sportovní a softshellové oblečení, který v sobě obsahuje i impregnaci.

Jak obarvit kůži na černo

Obecný postup

Barvit se dá kůže, která je plus mínus bílá, tedy po činění kamencem, mozkem, zákvasem, kyselinou. Po činění tříslovinami má smysl jedině barvení načerno (kůže je už od vyčinění většinou hnědá a dost tmavá, jiné barvy by neměly efekt). Základem barvení je výroba nálevu bohatého na pigment (barvivo).