Jak se mění kolečka na bruslích?

Jak se mění kolečka na bruslích?

Jak casto menit kolecka na bruslich

Neexistuje proto obecné pravidlo, jak často, po kolika jízdách nebo po kolika kilometrech, by se měla kolečka mezi sebou prohazovat. Bruslař nižší hmotnosti, který bruslí klidnějším stylem a má brusle s kvalitními kolečky nemusí mít kolečka viditelně ojetá ke straně ani po 200 km jízdy.
Archiv

Jak správně utáhnout kolečkové brusle

Jak správně zašněrovat a utáhnout krasobrusle RISPORTVe špičce tkaničky příliš neutahujte.Směrem ke kotníku tkaničky více utahujte.Pevně ještě utáhněte 1.Pokud utáhnete brusli velmi pevně až nohoru na holeň, bruslař se nedostane do kolen, znemožníte mu potřebné pohyby pro krasobruslařské prvky.

Jak se starat o kolečkové brusle

Po každé jízdě

Vždycky, ale opravdu vždycky, když přijedete z vyjížďky, brusle očistěte, vytáhněte z nich vložky a nechte je vyschnout. Poté každou botu ještě vystříkejte dezinfekčním sprejem.

Jak se otočit na bruslích

Postup je celkem jednoduchý. Z jízdy vpřed předsuneme jednu nohu jako při nůžkovém postoji a společně s natočením např. přes levé rameno, přeneseme váhu těla nad levou nohu. Natočením ramen přes levou nohu a jízdou do oblouku zatočíme vlevo a následným přetočením zpět se otočíme do jízdy vzad.

Kdy učit dítě na kolečkových bruslích

Začněte až v předškolním věku

Pokud je váš prcek mimořádně pohybově nadaný, můžete ho na in-line brusle poprvé postavit už ve 3 letech. Pro většinu dětí ale bude bezpečnější začít později, ve věku 4–5 let. V této době už vaše dítě zvládá koordinaci pohybů, snáze udrží stabilitu a lépe se soustředí na více věcí naráz.

Jak vyčistit ložiska

Do pračky nalejeme trochu technickýho benzínu. Trochu, protože s pračkou budeme shakovat jako zkušenej barman při přípravě oblíbenýho Whiskey souru! Po několika minutách shakování můžeme ložiska z lázně vyndat a nechat okapat. Každý ložisko ještě důkladně otřeme a zakápneme dvěma kapkama olejíčku.

Jak vyčistit brusle

Nečistoty v kuličkových ložiscích lze snadno rozpoznat podle neobvyklých hluků při jízdě. Pak byste určitě měli brusle vyčistit. K tomu poslouží vlhký hadřík a případně kartáč na boty. Můžete tak snadno dosáhnout na všechny nečistoty a snadno je odstranit.

Jak správně brzdit na kolečkových bruslích

Kolena lehce pokrčte, a váhu přeneste na levou nohu. Ruce můžete natáhnout před sebe a nebo je položte na levé koleno. Vysuňte pravou brusli dopředu tak, aby brzda byla přibližně na stejné úrovni jako přední kolečko druhé brusle. Pomalu zvedněte špičku brusle s brzdou tak, aby se brzda začala dotýkat země.

Jak zatáčet na kolečkových bruslích

Základem techniky zatáčení je postoj, při kterém nastavíte nohy vedle sebe do nůžkového postoje. Vnitřní noha vepředu a vnější vzadu. Při zatáčení vám pomohou i ruce, kterými můžete směřovat do směru otáčení. Při zatáčení je dobré si pomáhat rukou.

Jak se naučit brzdit na bruslích

Nácvik:Levou (resp. pravou) nohu předsuňte dopředu a přeneste na ni váhu.Zvedněte zadní kolečka zadní brusle. Přední kolečko této brusle však jede stále po zemi.Natáčejte zadní brusli do pravého úhlu k přední brusli a současně ji pomalu pokládejte na zem.Toto otáčení vás zastaví asi ve tří čtvrtinách otáčky.

Jak učit dítě na bruslích

Nejdříve dítě s ledem seznamte!

Postavte ho na něj, aby vědělo, o jaký povrch se jedná, že je kluzký apod. Následně ho seznamte s bruslemi, obujte mu je a vysvětlete mu, že „nože“ jsou ostré a podle toho se musí s brusličkami zacházet! Zpočátku ho nechte na bruslích po ledě jen tak chodit s tím, že ho držte za ruku.

Čím mazat ložiska

K mazání ložisek se za běžných podmínek používá olej nebo plastické mazivo, ve speciálních případech se používá pevné mazivo např. pro velmi vysoké teploty, provoz ve vakuu.

Jak vyčistit ložiska na kole

Ložiska vyčistíme pomocí papírového ubrousku a odmašťovače tak, abychom odstranili veškerou starou vazelínu. Provedeme inspekci prachových misek nalisovaných do náboje, která chrání ložisko před kontaminací, a kuželových matek, které uzavírají ložisko. Pokud jsou opotřebované, vyměníme je.

Jak si zvyknout na nové brusle

Otlačené kotníky z nových bruslí straší snad každého. Velkým pomocníkem s tímto problémem je speciální horkovzdušná pec, ve které je možné brusle vytvarovat/nahřát. Brusle se nahřívají ve speciálních horkovzdušných pecích (Skate Oven), které dodává výrobce. Lze je nahřát také doma v klasické horkovzdušné troubě.

Čím čistit ložiska

Jak vyčistit ložiskaVezmi si kobercový nožík/ vylamovací nůž nebo jiný nůž a opatrně vyloupni krytku ložiska.Kápni do ložiska pár kapek olejíčku.Opatrně zamáčkni krytku zpět do ložiska.Ložisko ještě jednou otři hadříkem, aby na něm nezůstal ani olejíček, ani jiná nečistota. A je to.

Jak brzdit na bruslích z kopce

Brzdit se dá brzdou, která by neměla chybět na žádných in-line bruslích. Nohu, na které máte brzdu, dáte před sebe a nakloníte ji tak, abyste zadrhli brzdičkou o zem. Za chvíli bude zabržděno. Pokud se bojíte jet z kopce "šusem" zkuste stejnou techniku, jako na lyžích – plužení.

Jak dlouho bruslit

Takže pokud chcete použit brusle pro hubnutí, je nejlepší naplánovat jízdu několikrát týdně, alespoň po dobu 40-50 minut. Otázka rychlosti při jízdě na bruslích je také důležitá. Pokud budeme jezdit s větší rychlostí, s větším odporem, spálíme určitě více kalorií než při pohodlné, pomalé jízdě na rovinném terénu.

Jak se brzdí na bruslích

Brzdí se třením gumového špalku v patní brzdě o povrch chodníku. Patní brzdy jsou většinou montovány na pravou brusli. Pokud máte dominantní levou nohu, měli byste si brzdu přemontovat na levou brusli (pokud je to však na vašich bruslích možné). Někdy lze k bruslím dokoupit i brzdu na druhou brusli.

Jak lépe bruslit

Základem všeho je správný postoj. Tedy brusle rovnoběžně vedle sebe na vzdálenost šířky ramen, mírný podřep (pokrčené všechny klouby, tedy kotníky, kolena i kyčle), kolena je třeba pokrčit vpřed až před špičky bruslí, dostat pánev dopředu nad brusle a stáhnout hýžďové svalstvo.

Kdy začít s kolečkovými bruslemi

Jedno z nejzásadnějších pravidel zní: nikam nespěchejte. Což platí jak pro volbu věku, kdy dítěti poprvé nazujete kolečkové brusle, tak pro následný proces trénování. Rozhodně neplatí, že čím dříve malého špunta na in-liny postavíte, tím lépe. Nejlepší je začít v předškolním věku, tedy zhruba v době od 4 do 6 let.

Kdy začít s bruslením u dětí

S výukou bruslení je optimální začít v předškolním věku, mezi 4. až 6. rokem, kdy už je jeho kotník zpevněný. „Správné načasování prvních krůčků na bruslích se odvíjí od fyzické zdatnosti dítěte, nemá-li ale dítě dostatečně zpevněné svaly a vazy v kotníku, je dobré s výukou chvíli počkat.

Jak často mazat ložiska

Obnovení náplně plastického maziva je doporučováno vždy, pokud je domazávací interval delší než 6 měsíců. Při použití plastických maziv pro vysoké výkony mohou být domazávací intervaly delší. Další informace sdělí technicko-konzultační služby ZKL.

Jaká vazelína se dává do ložisek

Bílá lithiová vazelína ve spreji určená k mazání ložisek a jiných mechanismů. Díky správné konzistenci nestéká z vertikálně orientovaných povrchů, je odolný vůči vlhkosti, oxidaci, nárazům a odstředivým silám. Výrazně snižuje tření, prodlužuje životnost a zajišťuje…

Kdy se mění ložiska

Pět známek toho, že byste měli vyměnit ložiska, než bude příliš pozdě.Mazání 36 % poruch ložisek je připisováno problémům s mazáním.Kontaminace. Dalších 14 % poruch ložisek je způsobena znečištěním.Vibrace. Jistým znamením, že Vaše ložisko selhalo, jsou vibrace.Nadměrný hluk.Zvýšená provozní teplota.

Jak vyndat ložisko z kola

Provádíme-li výměnu ložisek zadního náboje, musíme nejprve sejmout kazetu.Následně odstraníme z osy části, které se tváří jako kónusy.Pokud je osa vybavena závitem, jsou na ní matice a podložky našroubovány.Nyní musíme vyklepnout stará ložiska.Postup opakujeme s ložiskem na druhé straně.