Jak se měří košile?

Jak se měří košile?

Jak se měří Panska košile

Rozepněte pánskou košili a rozprostřete ji na rovnou plochu vnitřní stranou směrem k Vám. Uhlaďte vnitřní stranu límečku. Metr přiložte na uzlík, který uchycuje horní knoflíček límečku. Pohybem ruky přes přiložený metr vyhlaďte stojáček do roviny až ke knoflíkové dírce.
Archiv

Jakou mám velikost košile

Krejčovský metr nebo provázek obtočte kolem krku pod úrovní ohryzku. Mezi metr a krk vstrčte jeden prst (proto, abyste měli rezervu a zapnutý límeček Vás neškrtil). CO ZJISTÍM Délka (obvod) v centimetrech, kterou vidíte na metru, vám ukazuje velikost košile.
Archiv

Jak by měla sedět košile

Kvalitní obleková košile by měla pohodlně obepínat vaše tělo a od pasu směrem nahoru se jemně rozšiřovat. Díky tomu vytváří muskulární dojem. Košile by neměla být příliš široká, aby dobře seděla, i když je zastrčená v kalhotách, bez zbytečného krčení látky. Měla by vám poskytovat dost volnosti na pohyb a na dýchání.

Jak má padnout košile

Jednoduché pravidlo zní, že ke společenskému oblečení patří košile vždy do kalhot. Zde je přehled základních druhů oblečení a odpovídající nošení košile do kalhot/ven z kalhot: společenské oblečení košile a oblek = košile vždy do kalhot. společenské kalhoty a košile = košile vždy do kalhot.

Jak změřit krk

Tělesné míry a jejich měření

Obvod krku měříme v nejširším místě centimetrem, který přiléhavě vede kolem krku.

Kde se měří šířka zad

4 Délka zad: Měříme od prvního krčního obratle až ke spodnímu okraji pomocné stužky v pase. Šířka zad: Měříme ve vzpřímeném postoji, vodorovně ve výši, kde se paže dotýkají trupu.

Jak změřit velikost dámské košile

Změřte obvod hrudníku v nejširším místě a v závislosti na tom, zda má být košile klasického střihu (regular) nebo zúženého střihu (fit slim), přidejte odpovídající množství centimetrů dle tabulky velikostí.

Jak vybrat panskou košili

Jak správně vybrat velikost košile

Příliš krátký límeček nezapnete, příliš dlouhý límeček bude odstávat. Udělejte rezervu na 1 prst. Délka rukou – měřte od ramene až ke kořenu palce s rukou ohnutou v lokti. Šíře ramen – zajistí, že košile bude v ramenou perfektně sedět.

Jak má být dlouhá košile

Základním pravidlem je, že rukáv košile by v žádném případě neměl dosahovat pod úroveň zápěstí a to ani ohneme-li ruku v lokti. Při spuštěné ruce a rozevřeném knoflíčku by manžeta měla dosahovat ke kořenu palce, tj. cca 2 cm nad spojnici palce a ukazováčku.

Jak má být dlouhé sako

Jaká délka je tedy správně Při pevném rovném postoji, kdy nositel tlačí ramena lehce dozadu, by rukávy pánského saka měly dosahovat zhruba do míst, kde se ruka ohýbá v zápěstí, a odhalovat centimetr až centimetr a půl rukávu košile. Pakliže muž předpaží, měly by rukávy sahat přibližně do poloviny předloktí.

Co se nosí pod košili

Pod košili v obleku se nosí nátělníky nebo trička vyrobená ze speciálních materiálů, která sedí přesně na tělo a nevytváří pod košilí zbytečné překlady. Co se týče Vaší otázky, tak můžeme říci ANO muži nosí pod košili v obleku nátělník i tričko.

Co si vzít na košili

Abychom zabránili skvrnám od potu a později i flekům od deodorantu, pod košilí nosíme bavlněné tričko, které spolehlivě ochrání před těmito nepříjemnostmi. Tričko pohltí vlhkost a zabrání ničení košile v oblasti podpaží.

Jak změřit krk na košili

Přiložte krejčovský metr kolem krku zhruba na úrovni ohryzku, respektive tam, kde míváte límeček košile. Nijak netlačte. Dívejte se přímo před sebe, bradu nedávejte dolu. Pod metr zastrčte dva prsty, abyste docílili komfortu při nošení.

Jak se změřit na sako

Měřte se od úpatí krku přes prsa až do míst, kde má sako nebo sáčko končit. Pokud měříte na zadní straně těla, měřte od sedmého obratle (tj. obratle nejvíce vystupujícího z páteře) až tam, kam požadujete mít sako či sáčko dlouhé. Měřte se ve spodním prádle, popřípadě v plavkách.

Kde se měří pas u žen

Obvod pasu měříme vestoje, do půli těla vysvlečení a metr přiložíme v polovině vzdálenosti mezi dolním žebrem a horním okrajem pánve, na nejširší místo obvodu břicha. Nesmíme se nechat zmást úrovní pupíku, protože ten se u lidí s krátkým trupem může nacházet kousek níže.

Jak se měří šíře zad

4 Délka zad: Měříme od prvního krčního obratle až ke spodnímu okraji pomocné stužky v pase. Šířka zad: Měříme ve vzpřímeném postoji, vodorovně ve výši, kde se paže dotýkají trupu.

Kde se měří obvod pasu

Obvod pasu měříme vestoje, do půli těla vysvlečení a metr přiložíme v polovině vzdálenosti mezi dolním žebrem a horním okrajem pánve, na nejširší místo obvodu břicha. Nesmíme se nechat zmást úrovní pupíku, protože ten se u lidí s krátkým trupem může nacházet kousek níže.

Jak se měří velikost zad

4 Délka zad: Měříme od prvního krčního obratle až ke spodnímu okraji pomocné stužky v pase. Šířka zad: Měříme ve vzpřímeném postoji, vodorovně ve výši, kde se paže dotýkají trupu.

Co je košile Regular fit

Těmto košilím také říkáme Extra-slim košile. Regular fit, je klasika, která bude slušet těm, kteří mají rádi lehce volnější střih a nechtějí se cítit v košili moc upnutě. Rukávy jsou lehce volnější, stejně tak, jako střih košile.

Jak vybrat velikost pánské košile

změřte si svůj obvod okolo hrudníku a pasu. Ke zjištenému číslu připočítajte min. 8-10 cm rezervu (abyste se v košili mohli pohodlně pohybovat). >> Tento součet vám napoví, jaký střih (rovný, vyštíhlený, silně vyštíhlený a ultra vyštíhlený) by vám měl nejlépe vyhovovat.

Jak poznat kvalitni sako

Kvalitnější saka mají výztuhu ručně přišitou na několika místech. Jak to poznat Zkuste vzít sako do ruky a prohmatat látku. Pokud cítíte jen dvě vrstvy látky, je výztuha lepená, pokud tři, je přišitá.

Jak nosit košili bez saka

Když je takové teplo, že chcete vyrazit bez saka, tak zvolte raději barevnou vycházkovou košili nebo košili s krátkým rukávem. Na nošení oblekové košile bez saka mi nepřipadá nic nepatřičného, naoopak, může to vypadat i velmi dobře, a to i ve variantě s jinými než oblekovými kalhotami.

Kdy nosit košili s krátkým rukávem

Tyto košile jsou vhodné především pro formální příležitosti – do společnosti a do zaměstnání, zejména tam, kde je vyžadován tzv. dress code. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale společenské košile s krátkým rukávem by měli nosit jen zaměstnanci McDonald's a možná autobusáci.

Jak se nosí košile bez saka

Nejformálnější je košile do fraku, kterou si neoblékáme s oblekem, ale nosíme ji jen s frakem a na večer. Klasickým příkladem by mohl být ples. Při formálních obchodních jednáních vám však bude užitečná bílá košile s kravatou, tuhým límcem, bez kapes, s knoflíky skrytými pod záhybem a s manžetovými knoflíčky.

Jak se Nepotit v košili

Používejte deodorant, prosím. Zní to jako samozřejmý základ, ale chození letní Prahou člověku připomene, kolik lidí s ním má ještě pořád problém. I zde méně znamená více – u kvalitního deodorantu si bohatě vystačíte s jednou vrstvou. Tu naneste na podpaží a nechte pořádně zaschnout, než si košili obléknete.