Jak se léčí natržený lýtkový sval?

Jak se léčí natržený lýtkový sval?

Jak léčit natažené lýtko

Místo se zpočátku ošetřuje chladivými obklady a analgetiky ulevujícími od bolesti. Pokud problém přetrvává do dalšího dne, naopak se sval prohřívá teplými obklady či hřejivou mastí. Dalšími variantami léčby neustupujících potíží jsou magnetoterapie, rázové vlny, aplikace krevní plazmy či akupunktura.
Archiv

Jak rychle uzdravit natažený sval

V akutní fázi, tedy zhruba prvních 24 hodin, je vhodné sval průběžně ledovat. Ideálně deset minut každou hodinu. Později spíše udržovat v teple, což zmírní svalové napětí. Účelné je dané místo stáhnout elastickým obvazem.
Archiv

Jak se pozná natržený sval

V místě poranění se obvykle objevuje vkleslina, typický je rovněž hematom (modřina) a otok. Přetržení celého svalu či jeho větší části je většinou při vlastním úrazu provázeno nejen velkou bolestí, ale i slyšitelným rupnutím. Přesnou diagnózu ovšem stanoví lékař, například pomocí ultrazvukového vyšetření.
Archiv

Jak dlouho bolí natazeny sval na noze

Obvykle vrcholí 24 až 72 hodin po cvičení, ale nakonec bolest sama po pěti až sedmi dnech zmizí. Sval je bolestivý při pohybu i na pohmat, dále může být snížený rozsah pohybu a zvýšená hladina kreatinkinázy v krvi, což je bráno jako určitý ukazatel poškození jednotlivých svalových vláken.
Archiv

Kam jít s nataženým svalem

Pokud máte příznaky natržení svalu, jako jsou modřiny v místě poranění, otok a nepřirozené stáhnutí svalu, doporučujeme co nejdříve vyhledat lékaře. Ten vás komplexně vyšetří a navrhne vhodný postup léčby.

Jakou mast na natazeny sval

Nejčastější jsou Olfen či Voltaren (pozor ten neobsahuje lépe vstřebatelnou sůl, jako masti). S lépe vstřebatelnou solí jsou zavedené náplasti Flector. Technologickou špičkou jsou nové náplasti Flalgo.

Co delat s Natrzenym Lytkovym svalem

Při podezření na jakékoli poranění svalu je nutné okamžitě ukončit sportovní aktivitu a nevystavovat sval další námaze, aby se předešlo závažnějším komplikacím (dalšímu poškození svalu). Sval se nesmí nadále protahovat, sportovec by ho neměl ani „zkoušet rozhýbat“.

Jak dlouho se léčí natržený sval

Jak dlouho se hojí natržený sval (1 den – 6 měsíců)

Většinou se jedná o kontuzi (pohmoždění) svalu nebo nadměrné natažení s možným natržením svalu.