Jak se dusí cibule?

Jak se dusí cibule?

Jak dlouho dusit cibuli

Ve větším silnostěnné kastrolu rozehřejeme máslo a přidáme všechnu cibuli, cukr a sůl. Promícháme, zakryjeme poklicí a necháme na středním plameni dusit 5 až 10 minut. Poté poklici odkryjeme a za občasného míchání necháme cibuli pomalu karamelizovat. Nenecháme ji přichytávat ke dnu a poctivě ji mícháme.
Archiv

Co udělat s cibuli

Vyzkoušejte pár z našich vybraných receptů, jsou snadné a rychlé.Cibulové kroužky. Dozlatova usmažené cibulové kroužky lákají každého.Cibulová pizza z listového těsta.Cibulová pomazánka.Cibulový chléb.Cibulový koláč se slaninou.Cibulové vepřovéChutné cibulové brambory.Salát z grilované cibule a avokáda s parmazánem.

Jak konzervovat cibuli

V hrnci si svaříme vodu s octem, cukrem, solí a sladidlem. Necháme projít varem a poté necháme na plotně vychladnout. Mezitím si očistíme cibulky, ty vetší popřípadě překrájíme na půl. Čisté sklenice naplníme cibulkami, zalijeme připraveným nálevem a dobře uzavřeme.

Jak uchovat smaženou cibulku

Ke konci smažení musíme míchat častěji, protože voda už je vypařená a cibule by se mohla připalovat. Necháme vychladit, ale né ztuhnout, nalejeme do mikroténových sáčků, dáme na tác, urovnáme, necháme úplně ztuhnout a dáme do mrazáku zmrznout. Zmrzlé sáčky s cibulí sundáme z tácu a uložíme v mrazáku.

Jak správně dusit

Princip dušení spočívá v tom, že základní surovinu, kterou se rozhodnete dusit, nejprve prudce opečete, přidáte k ní aromatický základ a zčásti podlijete tekutinou. Poté necháte zvolna pod pokličkou změknout.

Jak urychlit smažení cibule

Nakrájenou cibuli můžete před smažením lehce obalit v hladké mouce a protřepat. Bude hezky křupavá. Tuku tolik, aby byla cibule těsně ponořená, teplota střední.

Jak se dělá cibulová omáčka

Na tuku či oleji zpěníme nakrájenou nebo nastrouhanou cibuli, když trochu změkne, přidáme mouku a uděláme zlatavou cibulovou jíšku. Pak zajileme vodou a necháme vařit. Nakonec rozmixujeme, aby byla omáčka hladká, podle chuti přisolíme. Můžeme přidat trošku smetany, ale nemusí být.

Jak zmrazit cibule

Zmrazení Cibuli oloupejte a nakrájejte svým obvyklým způsobem. Nakrájené kousky nechte ještě vysušit na papírové utěrce a poté dejte do vhodné mrazící nádoby nebo pytlíku. Jestli máte tu možnost, nechte cibuli nejprve jednotlivě zamrazit na tácku, a teprve pak je sesypte do pytlíku nebo nádoby.

Jak uchovat cibulovou nať

Vložíme do mrazáku a necháme dobře a hluboce zmrazit. Doporučuji nechat do druhého dne a pak teprve sáček vyjmout, oddělat kolíček a rychle sáček promnout jednou rukou v druhé dlani tak, že si držíme vršek sáčku mírně pootevřen, aby vzduch mohl ven a sáček nám nepraskl.

Jak se dělá smažená cibulka

Cibuli oloupeme, nakrájíme na slabá kolečka, která od sebe rozdělíme, obalíme v hladké mouce a v jedné vrstvě smažíme v rozpáleném oleji dozlatova. Hotové odkládáme na ubrousek odsát přebytečný tuk. Cibulkou zdobíme bramborovou, hrachovou nebo nastavovanou kaši, čočku… a to nám stačí jedna cibule na osobu.

Jak dlouho se smaží cibule

Cibule usmažená dosklovita je měkká a průsvitná. Cibuli dozlatova (dorůžova) smažíme asi 4 minuty. Cibuli dočervena (dohněda) smažíme asi 6-7 minut. Když má cibule požadovanou barvu, přendáme ji do misky (kovové nebo porcelánové).

Jak dlouho dusit plec

Vepřová plec je z větší části libové maso a hodí se na dušení a vaření, které nám zabere přibližně hodinu.

Jak se dusí

Dušení je tepelná úprava pokrmu velmi podobná vaření s tím rozdílem, že se používá menší množství vody a pokrm se vaří pod pokličkou převážně ve vlastní šťávě. Tím dojde k uchování a zvýraznění charakteristické chuti pokrmu. Kromě masa se dušením upravuje zelenina a také houby.

Proč je hořká cibule

Když se buněčné stěny cibule naruší nožem při krájení nebo v mixéru, uzavřené látky obsahující síru se uvolní a začnou reagovat se vzdušným kyslíkem i mezi sebou navzájem. Výsledné štiplavé a těkavé produkty se rozptýlí do okolí a nutí kuchaře k pláči.

Jak se dělá Znojemská omáčka

Postup přípravy

Nadrobno nakrájíme slaninu a osmažíme na rozpáleném oleji společně s cibulí. Maso nakrájíme na malé kousky a přidáme do směsi, když je cibule sklovitá. Když se maso zatáhne, přidáme lžíci plnotučné hořčice, osolíme, opepříme, promícháme a zalijeme vývarem. Necháme pod poklicí zvolna dusit.

Jak se dělá cibulová marmeláda

V hrnci zpěňte máslo s olivovým olejem a na nejmenším ohni na nich restujte cibuli s česnekem. Po deseti minutách přidejte cukr, tymián a polovinu octa, promíchejte a na malém plamínku nechte nezakryté dusit asi deset minut, často promíchávejte. Pak osolte, opepřete, dochuťte octem, duste ještě deset minut.

Co se zmrzlou cibuli

Pokud zmrzlá zůstane, nic se jí nestane. Po rozmrznutí bude mít všechny živiny jako předtím. Jediný problém po rozmrznutí je, že ji musíme rychle spotřebovat. Rozmražená cibule se nám může začít brzy kazit.

Co zamrazit na zimu

Zmrazit můžete hrášek, fazolové lusky, chřest, špenát, mangold, brokolici, květák, karotku, celer, kořenovou petržel, cukrovou kukuřici, papriky. Při mrazení zeleniny s vysokým obsahem vody, jako jsou cukety, lilek nebo rajčata, je třeba počítat s tím, že při rozmrazení ztratí pevnost a tvar.

Jak skladovat cibuli v paneláku

Cibule je obecně nenáročná a lze ji mít v panelákovém sklepě i na balkoně. Stačí ji dát do prodyšných bedýnek a bez větší péče vydrží opravdu dlouho. I tak se ale vyplatí čas od času cibuli zkontrolovat a shnilé kusy neprodleně vyhodit.

Jak zpracovat červenou cibulí

Konzumuje se buď syrová a to v různých salátech (nejznámější je řecký salát), přidává se do hamburgerů, sendvičů či studených předkrmů. Červenou cibuli je možné i tepelně zpracovat, připravují se z ní čatní a marmelády, výborná je ve slaných koláčích, v cibulové polévce nebo grilovaná.

Jak usmažit cibulku aby byla křupavá

Cibule dočervena (dohněda)

Nakrájenou cibuli můžete před smažením lehce obalit v hladké mouce a protřepat. Bude hezky křupavá. Tuku tolik, aby byla cibule těsně ponořená, teplota střední. Tuk rozpalte a pak vhoďte cibuli.

Jak se dělá Smazena cibule

Smažená cibulka je připravována podle klasického receptu na přípravu aromatické a křupavé cibulky. Čerstvá bílá cibule se nakrájí na pravidelné plátky, rychle se obalí hladké mouce a ihned se osmaží dozlatova. Mouka vytvoří křupavou kůrku a cibule nesaje tolik oleje.

Na čem smažit cibuli

Nejchutnější cibule je smažená na másle a lepší je máslo přepuštěné, protože vydrží vyšší teplotu.

Jak podusit cibuli

Cibuli nakrájíme na kolečka nebo na plátky nebo na trojúhelníky. Na pánvi či v kastrůlku rozpustíme sádlo, vložíme cibuli, posolíme, popepříme a podlijeme trošičkou vody. Dusíme dokud cibule není měkká.

Co dělat při dušení

Prvním manévrem jsou údery mezi lopatky (Gordonův manévr) a stlačení nadbřišku (Heimlichův manévr). Osoba vykonávající manévr se postaví za osobu, která se dusí. Jednu ruku sevře v pěst a přiloží mezi dolní konec hrudní kosti a pupek. Druhou rukou obejmeme osobu, uchopí pěst druhé ruky a silně stlačí nahoru a dovnitř.