Jak se drží kadeřnické nůžky?

Jak se drží kadeřnické nůžky?

Jak používat kadeřnické nůžky

Pečovat je třeba o ostří. Profesionální nůžky se doporučuje ostřit cca 1 x ročně. Kadeřnické nůžky jsou určeny výhradně ke stříhání vlasů, nikdy byste je tak neměli používat ke stříhání čehokoliv jiného.
Archiv

Jak se brousí kadeřnické nůžky

Podobně jako alobalem můžete nůžky nabrousit i pomocí smirkového papíru. Ten stačí přeložit jenom jednou, a to hladkou stranou k sobě, abyste měli smirkovou stranu z obou stran, a tak brousili obě čepele najednou. Stejně jako u alobalu pak jednoduše stříhejte jednotlivé proužky pomocí celé plochy ostří nůžek.

Jak vybrat kadeřnické nůžky

Ideální volbou bude vysoce hodnotná nerezová ocel. Pozor si dejte i na ergonomii. Nůžky vám musí být příjemné na uchopení, nesmí sklouzávat ani tlačit. U profesionálních nůžek je velmi důležitý středový šroub, kterým se dá plynule regulovat síla přítlaku ostří, jež se v průběhu používání mění.
Archiv

Co je to Efilační nůžky

Efilační nůžky na vlasy jsou nezbytnou pomůckou při prostříhávání hustých vlasů a při tvorbě dokonalého tvaru účesu. V této nabídce si můžete vybrat nůžky se zuby na jednom noži (modelovací) nebo se zuby na obou nožích (efilační).

Jak ostříhat vlasy

K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou. Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní. Vlasy trochu ztratí na objemu, což ale ženám s hodně hustými vlasy vůbec nevadí, ba spíše naopak.

Jak nabrousit nůžky na nehty

Nabrousit nůžky lze prý i pomocí špendlíku nebo šroubováku. Postup je podobný jako u skleněné láhve – sevřete nůžky, jako byste chtěli stříhat a opakovaně jimi sjeďte po špendlíku či šroubováku. Opakujte, dokud nebudou mít nůžky hladký a ostrý povrch.

Jak nabrousit nůžky alobalem

Vystačíte si s jedinou pomůckou, a tou je alobal. Stačí ho pruh ustřihnout, pak přeložit a nastříhat opět několik proužků. Nůžky budou hned zase ostré.

Jak rychle nabrousit nůžky

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku. Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.

Jak se měří nůžky

Běžné nůžky se používají ke stříhání malých částí vlasů ve finální úpravě účesu. Délka nůžek se měří od špičky čepele ke konci nejdelšího otvoru pro prst. Při určování vhodné velikosti nůžek zvažte délku své dlaně. V ideálním případě by měly břity nůžek přesahovat několik centimetrů za ukazováček.

Co je to Efilace

Efilace neboli prořeďování vlasů umožňuje dosažení více efektů. Především snižuje hustotu vlasů, neboli zmenšuje jejich objem. Toho se dosahuje buď technikou efilování nebo tak zvaného krajkování. K efilaci se používají nůžky, efilační nůžky, seřezávače anebo břitvy.

Jak ostříhat husté vlasy

Existuje několik způsobů, jak prostříhat husté vlasy. Mezi nejpoužívanější patří střih smykem, ozubeným řezem či otupení. Každá metoda se provádí jinak, přičemž některé lze provést i doma bez pomoci odborníka. Vlasy, které jsou extra husté, si žádají pravidelné prostříhávání.

Jak si ostříhat vlasy

Nepředstavujte si ale nic složitého nebo strašidelného. K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou. Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní.

Jak často se mají stříhat vlasy

Neexistuje žádný přesný časový údaj, jak často vlasy stříhat, většinou se udává šest týdnů, což je taková průměrná doba, kdy už by bylo dobré zkontrolovat konečky a lehce zastřihnout. Ovšem závisí zcela na vašich záměrech, délce vlasů a jejich kvalitě.

Jak zjistit jaký účes mi sluší

Hlavním kritériem při výběru, jaký typ účesu zvolit, je typ vašeho obličeje. Pro kulatý typ tváře nejsou krátké účesy celkově příliš vhodné. Dále berte ohled na způsob, jakým jste zvyklí si vlasy upravovat. Některé druhy účesů mohou vyžadovat speciální péči.

Jak správně nabrousit nůžky

Nabrousit nůžky lze prý i pomocí špendlíku nebo šroubováku. Postup je podobný jako u skleněné láhve – sevřete nůžky, jako byste chtěli stříhat a opakovaně jimi sjeďte po špendlíku či šroubováku. Opakujte, dokud nebudou mít nůžky hladký a ostrý povrch.

Jak nabrousit nůž alobalem

Tahle finta je poměrně známá, přesto ji nemůžeme opomenout. Utrhněte si větší kus alobalu a několikrát jej přehněte, aby byl silnější. Poté dlouhými střihy alobal rozstříhejte na malé kousíčky. Celý postup opakujte tak dlouho, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Jak nabrousit nůž bez brousku

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Stačí hrnek jen otočit dnem vzhůru tak, aby jste ostřím nožem mohli sjíždět po rohu dna hrnečku. Rozhodně na nůž nemusíte tlačit, ostření tak nepomůžete, udržujte stejný úhel a sjíždějte ostřím nože po hraně. To opakujte několikrát.

Jak vybrat krejčovské nůžky

Krejčovské nůžky mají spodní rukojeť vždy dostatečně velkou, aby se vám do ní vešly všechny prsty kromě palce. Správný úchop nůžek je pro precizní a pohodlné stříhání látek důležitý – všechny prsty musí být v rukojeti a žádný nesmí zůstat venku.

Co dělat když mám husté vlasy

Pokud mají husté vlasy tendenci plihnout, pak je jim potřeba dodat větší objem. Použijte šampon pro objem vlasů. třeba Toni & Guy Šampon pro objem (koupit v e-shopu), který zvětší jejich objem a nezatíží je. Objem můžete získat také natupírováním vlasů tam, kde nejvíce plihnou.

Co dělat s příliš hustými vlasy

8 ověřených způsobů, jak mít hustější a zdravější vlasyPravidelně si myjte vlasy.Na složení záležíPečujte o pokožku hlavy.Používejte ověřené přípravky pro růst vlasůVyvarujte se barvení vlasůSluneční záření není jen vitamin D.Poškození kulmou, žehličkou či fénem.Masáže hlavy nejsou jen relaxace.

Co udělat pro rychlý růst vlasů

Zajistěte vlasům dostatek vitamínů Vitamíny hrají v našem těle důležitou roli.Používejte na vlasy esenciální oleje. Další tip, co dělat, aby rychle rostly vlasy, je používat ty správné esenciální oleje.Dodržujte pitný režim. Dodržovat pitný režim je důležité a to z mnoha důvodů.Provádějte pravidelně masáž hlavy.

Jak často chodit ke kadeřníkovi

Jednou za šest týdnů je podle mne ideální, ale některé ženy chodí jednou za tři týdny a jiné klidně každý týden na foukání. Každá žena to má jinak, některá si umí vyfoukat vlasy sama, jiná dá přednost kadeřníkovi.

Jaký střih pro jemné vlasy

Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jak nabrousit keramický nůž doma

Ze všeho nejdůležitější je zvolit správný úhel – u kuchyňských nožů je to zhruba 20 stupňů. Některé keramické brousky jsou vyrobeny tak, že žádný úhel řešit nemusíte a nůž přikládáte do drážky určené k broušení. Plynulým pohybem pak brousíte čepel po celé její délce. Po chvilce máte svůj nůž ostrý jako po zakoupení.