Jak se dostat do bubnu pračky LG?

Jak se dostat do bubnu pračky LG?

Jak se dostat do bubnu pračky

U horem plněných praček je vyndavací žebro běžné. Když otočíte buben dvířky dolů, dostanete se k žebru zespodu. Stačí čudlík označený šipkou lehce zamáčknout a celé žebro posunout doprava (někdy to chce trochu síly).

Jak spustit cisteni bubnu LG

pod tlačítkem odstředění je možnost *Čištění bubnu. Přidržte tlačítko 3 vteřiny a zvolí se program Čištění bubnu.

Jak vyčistit buben pračky LG

Jak to udělat Odstraňte veškeré prádlo z bubnu. Nalijte okolo 50ml (jeden hrnek) bělícího prostředku (používání aktivního kyslíku se nedoporučuje) do dávkovače na prací prostředek. Spusťte program na čištění bubnu (podívejte se do uživatelské příručky, obvykle ke spuštění dojde po kombinaci 2 tlačítek).

Jak odblokovat dětskou pojistku na pračce LG

Detská poistka u tejto pračky je extra funkcia a tá sa vyvolá podržaním prstu na 3 sekundy na dotykovom tlačítku "Intezivní". Je tam aj nápis detská poistka. Na displeji sa pri aktivácii zobrazí nápis "CL". Táto funkcia deaktivuje všetky tlačítka okrem tlačítka napájania (zapnutie/vypnutie).

Jak vyměnit žebro bubnu pračky

U některých modelů praček lze žebro vyměnit téměř uživatelsky jeho nasazením a zajištěním v bubnu. Bude Vám tedy stačit pouze si objednat nové žebro jako náhradní díl. Druhá možnost je, že se musí nerezový buben z pračky vyndat a k povolení žebra a k zajištění nového musí dojít z venkovní strany bubnu.

Jak poznat uvolněný buben pračky

Buben je zavěšen na pružinách, aby se mohl volně hýbat do všech stran a aby pružiny zároveň tlumily nadměrný pohyb a hluk. Pokud se jedna z pružin uvolní, špatně fixovaný buben v pračce bouchá při odstřeďování. Náhledem do vnitřku pračky zjistíte, zda není uvolněná pružina a případně ji opět zahákněte za buben.

Jak vyčistit pračku pod bubnem

Postačí vám přibližně 300 – 400 ml octa, který nalijete do prázdného bubnu pračky a pustíte nejdelší prací program s nejvyšší možnou teplotou. Po dokončení praní vytřete zbytek uvolněných nečistot houbičkou a nakonec hadříkem namočeným v čisté vodě. S čištěním pračky vám může pomoci také obyčejná jedlá soda.

Jak vyčistit pračku LG

samostatné vypuštění vody do odpadu lze spustit. Stačí pračku zapnout a stiskem tlačítka pro Odstředění nastavit samostatné odstředění. Opakovaným stiskem tlačítka se pak dostanete na hodnotu bez otáček. Tím se spustí pouze vypuštění vody v bubnu.

Jak funguje zámek u pračky

Pračky Samsung disponují funkcí dětského zámku. S její pomocí je možné uzamknout ovládací tlačítka tak, aby nedošlo k jejich náhodnému stisku (například dětmi). Aktivaci provedete dlouhým přidržením dvojice tlačítek plus a mínus.

Jak otevřít pračku LG

Dobrý den, pokud chcete ze začátku programu otevřít dvířka pračky, můžete pračku vypnout a po chvilce se odemkne dveřní zámek. V případě, že si vzpomenete až v průběhu praní, lze z pračky vypustit vodu spuštěním samostatného odstředění. Byla pro vás tato odpověď užitečná

Jak vypnout detskou pojistku na pračce

Dětskou pojistku deaktivujete stisknutím tlačítka „start“ a jeho podržením po dobu tří až pěti sekund. Poté zaslechnete zvukovou signalizaci a symbol klíče zmizí.

Jak vyndat žebro pračky AEG

Ohrň gumu u dvířek. Na ní je struna s pérkem. Když to pérko povolíš gumu stáhneš. Pak už dostaneš ruku do škvíry pod buben.

Jak otevřít pračku

Proveďte nouzové otevření dveří

U některých spotřebičů lze dveře otevřít v nouzi zatažením za táhlo pomocí šroubováku nebo podobného nástroje. Pokud je spotřebič vybaven funkcí nouzového uvolňovače, je tato součást umístěna vedle filtru textilních vláken.

Jak opravit uvolněný buben

Pokud slyšíte, jak se točí elektromotor pračky, ale buben se nehýbe, pravděpodobně bude uvolněný nebo roztržený klínový řemen, který spojuje motor s bubnem, případně prasklá řemenice. Uvolněný řemen nejprve nasaďte na malou řemenici motoru, posléze natáhněte na velkou řemenici bubnu.

Jak vyčistit gumu

Smíchejte jedlou sodu a prací prášek v poměru 1:1 (vyvarujte se používání bělících pracích prášků). Použijte lehce navlhčené houbičky nebo různě hrubé látky k nanášení a roztírání čistící směsi na boty. Vždy po očištění použijte jiný mokrý kus látky k omytí směsi z bot, aby nevznikly případné skvrny.

Jak odstranit mastnotu z pračky

Půl hrnku jedlé sody rozpusťte ve vodě a nalijte do přihrádky na prášek a aviváž. Do bubnu pračky nalijte 2 hrnky octa a přidejte sáček jedlé sody. Spusťte nejdelší program s nejvyšší teplotou, po vyprání pračku propláchněte. Roztokem octa a jedlé sody očistěte i další místa, kde se usazuje vodní kámen a nečistoty.

Jak restartovat LG pračku

Odpojte síťový kabel a počkejte 10 vteřin. Pak jej znovu připojte a vyberte pomocí tlačítka možnost Bez odstředění, abyste vypustili vodu z pračky (k zamezení úniku vody z dveří). Potom restartujte prací cyklus. Pokud k tomu dojde znovu, uzavřete vodovodní kohout, odpojte pračku a kontaktujte oddělení Podpory LG.

Co dělat když nejde otevřít pračka

U některých spotřebičů lze dveře otevřít v nouzi zatažením za táhlo pomocí šroubováku nebo podobného nástroje. Pokud je spotřebič vybaven funkcí nouzového uvolňovače, je tato součást umístěna vedle filtru textilních vláken. Viz také úplný popis v uživatelské příručce.

Jak vypnout zámek u pračky

Je-li aktivována dětská pojistka, bude na displeji zobrazena zpráva „CL“ a všechna tlačítka pračky budou zablokovaná. Dětskou pojistku deaktivujete stisknutím tlačítka „start“ a jeho podržením po dobu tří až pěti sekund. Poté zaslechnete zvukovou signalizaci a symbol klíče zmizí.

Jak vyndat plast z bubnu pračky

Plastový díl bývá zajištěný kovovým knoflíkem o průměru cca 3 – 5 mm na listové pružině. Hledej vedle tohoto dílu knoflík, který se dá zmáčknout, po jeho zmáčknutí se dá plastový díl posunout a vyndat.

Jak otevřít LG pračku

Dobrý den, pokud chcete ze začátku programu otevřít dvířka pračky, můžete pračku vypnout a po chvilce se odemkne dveřní zámek. V případě, že si vzpomenete až v průběhu praní, lze z pračky vypustit vodu spuštěním samostatného odstředění.

Jak otevřít zamčené dveře

Zavolejte zámečníkovi ve vašem okolí

Asi nejrychlejší možnost. A také nejméně nebezpečná a pracná. Prostě si otevřete v telefonu prohlížeč, do google dejte vyhledat „nouzové otevírání dveří“ nebo „otevření zabouchnutých dveří“ a najděte si zkušeného a prověřeného zámečníka ve vašem blízkém okolí.

Jak vyčistit gumu pračky

Gumové těsnění dveří pračky čistěte ideálně po každém praní. Rukou vyjměte velké nečistoty ze záhybů. Suchým hadříkem vytřete gumové těsnění dosucha. Pokud nějaká špína odolává, vezměte si na pomoc například starý zubní kartáček.

Jak vyčistit zašlou gumu

Tradiční cestou, jak vybělit zašlou gumu, je použít abrazivní čisticí přípravek, kterým v domácnosti odstraňujete třeba připáleniny z pánve. Jednoduše za pomocí vlažné vody a přípravku spodek boty vykartáčujte.

Jak odstranit zápach z bubnu pračky

Nalijte ocet do bubnu, nebo jej přidejte do přihrádky k pracímu prášku. Pusťte nejdelší prací cyklus s nejvyšší teplotou. Až program doběhne, nechte roztok působit přes noc. Nezapomeňte poté pustit ještě program, aby se pračka propláchla.