Jak se dělají americké lívance?
Jak se dělají lívance recept
Postup přípravy receptu
Těsto na lívance: droždí rozetřeme s cukrem, přidáme lžíci mouky, lžíci mléka a těsto na lívance necháme kynout. Pak přidáme vejce, sůl, rozmícháme a přidáme střídavě mouku, mléko, aby se neutvořily žmolky. Těsto necháme vykynout, až nabude dvojnásobný objem.
Jak se dělají lívance bez droždí
Mléko nalijeme do misky, přidáme vajíčko, cukr, špetku soli, mouku, rozpuštěné máslo, olej a lžičku kypřícího prášku. Vše spolu důkladně metličkou vymícháme. Připravené těsto vrstvíme na pánev a z obou stran smažíme na jemné vrstvě másla dozlatova. Pečeme na nízkém stupni nebo plameni, aby stihli lívance naběhnout.
Jak dlouho se delaji lívance
Celkem jeden lívanec potřebuje kolem 3-4 minut, než se dostane působením tepla do cílové podoby. Hotové lívance udržujte v teple před dosahem ostatních, poté podávejte ideálně s povidly, strouhaným tvarohem a zakysanou smetanou. Máte-li rádi sladké, ještě je posypte cukrem.
ArchivPodobné
Jaká mouka se dává do lívanců
Mouka: Pšeničnou hladkou nebo polohrubou používáme v množství 440—600 g na 1 litr mléka. Na lívance se hodí i mouka ječná. Tip: Z mouky hladké a ječné se těsto lépe rozlévá, polohrubá se zase snadněji rozmíchá a netvoří žmolky.
Jak dlouho kyne těsto na lívance
Těsto na kynuté lívance je řídké, aby se snadno rozlévalo, a málo tučné, aby bylo načechrané jako peříčko, takže během letních teplot kyne rychlostí hromů a blesků. Během půl hodiny máte v optimálních podmínkách zaděláno a nakynuto na lívance k obědu nebo k odpolední prázdninové svačině.
Co si dát na lívance
Co k lívancům V Česku se lívance tradičně podávají obalené v moučkovém a skořicovém cukru s přepuštěným máslem, či pomazané marmeládou nebo džemem s vydatnou šlehačkovou čepicí. Stále oblíbenější jsou také varianty s čerstvým i kompotovaným ovocem. Božskou kombinaci představuje horké ovoce doplněné o zmrzlinu.
Jak udělat nadýchané lívance
Postup přípravy
Mouku společně s práškem do pečiva po troškách vmícháváme do mléka (když bude těsto až moc husté, tak přidáme trošku mléka, ale těsto nesmí být řídké jako na palačinky) a přidáme olej. Nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků. Lívance smažíme dozlatova na sucho, aby měly krásně hladký povrch.
Jak se smaží lívance
Pánev by měla být rozpálená na střední teplotu, aby se lívance nepřipálily a zároveň propekly i zevnitř. Tomu pomůžete také tím, že lívanečník či pánev přiklopíte poklicí. Lívance obracejte až ve chvíli, kdy horní strana zmatní a tekuté těsto se zpevní.
Jak dlouho nechat kynout lívance
Těsto na kynuté lívance je řídké, aby se snadno rozlévalo, a málo tučné, aby bylo načechrané jako peříčko, takže během letních teplot kyne rychlostí hromů a blesků. Během půl hodiny máte v optimálních podmínkách zaděláno a nakynuto na lívance k obědu nebo k odpolední prázdninové svačině.
Čím polít lívance
Hotové lívance můžete polít javorovým sirupem nebo jej klasicky ozdobit šlehačkou a čokoládovou polevou.
Jak udělat kvásek na lívance
Do hrnečku dejte droždí, lžičku cukru a tak dlouho droždí třete lžící, až se rozpustí. Přidejte 5 lžic teplého mléka, 2 lžičky mouky, promíchejte a přikryté utěrkou nechte 10 minut kynout na teplém místě.
Jak dlouho vydrží těsto na lívance
Těsto můžete mít v lednici pět až sedm dní. Díky působení chladu vám tak bez problému tak dlouho vydrží a nezkazí se. Těsto nemusíte spotřebovat celé, ale můžete z něj péct třeba nadvakrát. Jen si dejte pozor, když z něj budete odebírat, ať jej nenecháte příliš dlouho v teple.
Jak otáčet lívance
Lívance připravované na másle se rychleji připalují, a proto doporučujeme přidat tuk již do samotného těsta. Stačí dvě lžičky a uvidíte, že dokonalý výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.
Co potřebuji na lívance
Co potřebuju na 5 lívanců125 ml mléka.3 lžíce rozpuštěného másla + na smažení80 g hladké mouky.2 lžičky prášku do pečiva.1 vejce.1/4 lžičky soli.1/2 lžíce třtinového cukru.
Proč Nekyne těsto na lívance
Příčin může být několik. Zkontrolujte, zda jste přidali do těsta všechny suroviny správně – ve správném pořadí, teplotě a množství. Možná suroviny neměly pokojovou teplotu. Studené potraviny prodlouží proces kynutí o několik hodin.
Jak udělat lívance bez vajec
Jogurt vyklopíme do mísy, kelímek naplníme mlékem a vlijeme na jogurt. Přidáme mouku a sůl a vše krátce rozšleháme. Upečeme lívance a na sladko nazdobíme.
Na čem se dělají lívance
Smažení na lívanečníku
Na smažení lívanců je nejjednodušší použít speciální pánev určenou ke smažení lívanců – tzv. lívanečník. Lívance smažené na lívanečníku budou mít krásně pravidelné tvary. Kromě jednoduchého lívanečníku (s hladkými tvary dna), si můžeme koupit i lívanečníky ozdobené různými vtipnými tvary např.
Jak poznat dobře Vykynuté těsto
Správně vykynuté těsto poznáme podle několika znaků:Jeho objem se přibližně zdvojnásobí.Na povrchu je hladké a vypouklé.Navíc je pružné – tzn. když do něj vtlačíme prst, prohlubeň se pomalu vyrovná a vrátí téměř až do původního stavu.
Kde nejlépe nechat kynout těsto
Těsto se obvykle nechává kynout na teplém místě (pokud zvolíte troubu, neměla by hřát na více než 50 stupňů Celsia), aby se proces uspíšil. Poprašte ho hladkou moukou a mísu překryjte čistou utěrkou, případně fólií – nesmí oschnout ani okorat, to by se výrazně poničily jeho chuťové vlastnosti i textura.
Jak na lívance bez Lívanečníku
Může být dekorativní, ale stačí pánev. Sice je to krám, ale používám. Pokud tvořím lívance pro šest lidí, pak na pánvi ve větší velikosti.
Jak udělat banánové palačinky
Banán a vejce spolu rozmixujeme v mixéru dohladka. Těsto dávkujeme na rozehřátou (případně trochu olejem vymaštěnou) pánev o velikosti palačinek nebo lívanců a opečeme dozlatova z obou stran. Podáváme s oblíbenou oblohou.
Na čem se smaží lívance
Na smažení lívanců je nejjednodušší použít speciální pánev určenou ke smažení lívanců – tzv. lívanečník. Lívance smažené na lívanečníku budou mít krásně pravidelné tvary. Kromě jednoduchého lívanečníku (s hladkými tvary dna), si můžeme koupit i lívanečníky ozdobené různými vtipnými tvary např.
Co se stane když Překyne těsto
Tak jednoduchý je základ kynutého těsta a přesto se ho často bojíme. Že nám nevykyne. Že nám překyne. Že se srazí, spadne nám, nedopeče se, bude moc řídké, lepivé, bude se trhat, udělají se v něm bubliny, praskne při pečení a nebo v něm po rozkrojení najdeme brousek.
Proč se chleba překládá
Během kynutí několikrát těsto „přeložit“, zhruba tak po 45 minutách. To je důležité zvláště pro lidi, kteří nemají možnost opravdu kvalitně těsto promíchat. Až přemístíte těsto do ošatky, musí téměř dvojnásobně zvětšit objem.
Co dělat když nevzejde kvásek
Jak připravit kvásek z čerstvého droždí
Promíchejte a nechte 5–10 minut odpočívat. Během této doby by měl vzejít kvásek ve formě husté pěny. Pokud ani po dalších 10 minutách nevzejde, použijte nové kvasnice.